دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

دربارهٔ نقش هوش در پیشرفت مشاوران املاک مبتدی بیشتر بدانید

انتخاب‌ها و مشاوره‌های به‌موقع در زمان‌های حیاتی

هوش واژه‌ای آشنا برای همه ما است. واژه‌ای که از دوران مدرسه با آن آشنا بودیم و اکنون نیز در محیط کار به اهمیت آن آگاهیم. به همان میزان که هوش در پیشرفت تحصیلی موثر بوده، اکنون نیز در بیشتر مشاغل نقش کلیدی و مهمی دارد. به طوری که وجود آن در اکثر شغل‌ها باعث پیشرفت و ترقی در کار می‌شود. مانند بازار املاک که هوش مشاور املاک در آن نقش ویژه‌ای دارد. در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا بیشتر با هوش و انواع آن، نقش هوش و علت تاثیرگذاری آن در پیشرفت کاری و اینکه آیا هوش قابل افزایش است یا خیر، بیشتر آشنا شوید.

هوش به‌معنای توانایی ذهنی برای استدلال، برنامه‌ریزی، تفکر انتزاعی، حل مسئله و استفاده از زبان و یادگیری است.

هوش مشاور املاک

هوش به‌معنای توانایی ذهنی برای استدلال، برنامه‌ریزی، تفکر انتزاعی، حل مسئله و استفاده از زبان و یادگیری است. از همین تعریف مشخص است که هوش چه تاثیری در موفقیت شغلی دارد. زیرا وجود آن افراد را قادر به توانایی حل مسئله در شرایط مختلف کاری کرده و با افزایش توانایی استدلال آن‌ها، موفقیتشان را در زمینهٔ کاری‌شان افزایش می‌دهد. به همین دلیل هوش مشاور املاک نقش مهمی در موفقیت او در حرفه‌اش دارد.

انواع هوش

طبق نظریه‌های روان‌شناختی هوش انواع مختلفی دارد. طبق نظریهٔ گاردنر، هوش دارای هشت نوع است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • هوش منطقی – ریاضی
  • هوش تصویری – فضایی
  • هوش کلامی – زبانی
  • هوش جسمی- حرکتی
  • هوش درون فردی
  • هوش برون فردی
  • هوش طبیعت‌گرا
  • هوش موسیقیایی

علاوه بر این نظریهٔ دیگری به نام نظریهٔ هوش سه گانه نیز مطرح است. در این نظریه، هوش دارای سه نوع به نام‌های هوش عقلانی (IQ)، هوش هیجانی (EQ)، و هوش معنوی (SQ) است.

اکنون به این سوال می‌رسیم که کدام یک از انواع هوش برای موفقیت در حرفهٔ مشاور املاک لازم است. ازطرفی باید بدانیم هوش مشاور املاک در کدام نوع از هوش‌های مطرح شده بیشترین بازدهی را دارد. نمی‌توان به طور دقیق گفت که وجود کدام یک از انواع هوش برای موفقیت در حرفهٔ مشاور املاک ضرورت دارد. ازطرفی وجود هوش فضایی – تصویری، هوش کلامی، هوش هیجانی و تا حدودی هوش ریاضی برای پیشرفت در این حرفه بی‌تاثیر نیست.

مدیریت مالی سرمایه ‌گذاری در املاک تاثیر هوش در پیشرفت شغلی مشاوران املاک

همان‌طور که گفته شد از بین انواع هوش‌های مطرح شده توسط روانشناسان، هوش‌های هیجانی، فضایی – تصویری، کلامی و ریاضی برای پیشرفت در حرفهٔ مشاور املاک موثر است. هوش هیجانی به مشاوران املاک کمک می‌کند تا عواطف و احساسات خود و مراجعه‌کننده را مدیریت کنند. بدین ترتیب آنان در جلسات مذاکره، موفق می‌شوند.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.