دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

با معایب شغل مشاور املاک و سختی‌های آن آشنا شوید

مشاور بودن در املاک و مستغلات علاوه بر اینکه خوبی‌های زیادی دارد، معایبی هم دارد. احتمالا اگر در این حرفه فعالید، این نکته را تأیید می‌کنید که معایب شغل مشاور املاک کم از مزایای آن نیست. باید یدانید شما به عنوان مشاور املاک، نماینده یک آژانس املاک و مستغلات هستید. اگرچه ممکن است یک مشاور، به‌طور مستقل کار کند، اما مشاوران معمولا تحت پوشش یک شرکت یا بنگاه مجاز کار می‌کنند. همین مدل کاری، باعث ایجاد برخی از معایب این شغل می‌شود. اگر قصد وارد شدن به این شغل را دارید،‌ حتما از معایب آن هم بخوانید. اینجا در آکادمی املاک دیوار نگاهی به معایب شغل مشاور املاک خواهیم داشت.

تحمل معایب شغل مشاور املاک

در حالی که مشاور املاک شغلی است که مزیت‌های متعدد دارد، معایب آن هم کم نیست. اگر قصد ورود به این حوزه را داشته باشید، باید در مورد معایب آن نیز آگاهی کاملی کسب کنید. برخی افراد به امید درآمد بسیار بالا وارد این شغل می‌شوند و پس از مدتی با دیدن معایب آن، انرژی خود را از دست می‌دهند.

مشاوران باتجربه می‌دانند که پیشرفت در شغل مشاوره در صنعت املاک و افزایش درآمد، بیش از همه به صبر و تحمل نیاز دارد. آن‌ها در طول سالیان دراز با انواع چالش‌ها و معایب این شغل دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. اگر پای صحبت باتجربه‌های صنعت بنشینید، قطعا بسیاری از آن‌ها به شما پیشنهاد صبر می‌دهند. صبری که در درازمدت، قطعا به پیشرفت می‌انجامد. پس صرف‌نظر از معایب این شغل، همین که خود را برای تحمل چالش‌ها و سختی‌ها آماده کنید، قدم مهمی در مسیر پیشرفت برداشته‌اید.

ساعت‌ طولانی کار مشاور املاک

در حالی که بسیاری از مشاغل یک هفته کاری استاندارد ۴۰ ساعته دارند، مشاوران املاک و مستغلات بیش از این تعداد ساعت، مشغول کار هستند. نداشتن برنامه مشخص شاید به این معنی باشد که مجبورید در طول عصر و روزهای آخر هفته، کار کنید. کار مشاور املاک یعنی شما به مردمی که صبح تا عصر کار کرده‌اند، خدمات ارائه کنید. درنتیجه در اغلب موارد وقتی کار سایر مردم تمام شده، کار شما شروع می‌شود.

افراد شاغل بخش مهمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند. درنتیجه شاید در آژانس خود صبح شلوغی نداشته باشید، اما عصرهای شلوغی خواهید داشت. استراحت صبح و ظهر شما را فریب ندهد. شاید مجبور شوید آخر هفته با خانواده و دوستان را از دست بدهید. این زمان‌بندی کاری از معایب شغل مشاور املاک به شمار می‌رود که شاید برای همه قابل تحمل نباشد.

مدیریت استرس مشاور املاک

درآمد متغیر و معایب شغل مشاور املاک

شما هرچه بکارید، درو می‌کنید. هر معامله‌ای که انجام دهید، طبق آن درآمد کسب می‌کنید. در بعضی از بنگاه‌های مشاوره املاک، افراد حقوق ثابتی هم دریافت می‌کنند و باقی آن مربوط به سهم آن‌ها از کار هر ماهه است. این ویژگی می‌تواند مثبت قلمداد شود. در عین حال می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد؛ زیرا شما اگر ملکی نفروشید یا اجاره ندهید، حقوق چندانی هم دریافت نخواهید کرد.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.