دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است و چگونه بیشتر می‌شود؟

یکی از افسانه‌هایی که همیشه وجود دارد، درآمد بالای مشاوران املاک است. در مورد درآمد مشاور املاک مبتدی اما احتمالا ورود به این شغل به سادگی هم نباشد. بدون شک هرچه شما سال‌های بیشتری را در این شغل گذرانده باشید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. درآمد مشاوران املاک مبتدی در هرشهریبا شهر دیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال در شهرهای شمالی رونق معامله‌ها بیشتر است. به‌هرحال اگر شما قصد دارید در این شغل وارد شوید، حتما دغدغه درآمد خود را دارید. اول از هرچیزی باید بدانید رقم ثابتی وجود ندارد و هرچه بکارید درو خواهید کرد!

درآمد مشاور املاک مبتدی در تهران و شهرستان‌ها

شما به‌عنوان یک مشاور املاک مبتدی اول باید بدانید در شغلی قدم می‌گذارید که رقم درآمد ثابتی نخواهد داشت. میزان درآمد شما به فعالیت ماهیانه شما بستگی دارد. بدیهی است هرچه بیشتر بتوانید معامله کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت. درآمد مشاور املاک در چندین حالت محاسبه می‌شود.

درآمد مشاور املاک می‌تواند یک حقوق ثابت و درصدی از معامله را شامل شود. در حالت دیگر ممکن است حقوق ثابتی وجود نداشته باشد و شما به طور کلی درصدی از معامله دریافت کنید. در حالت اول ریسک شما کم می‌شود و برای مشاوران املاک مبتدی مناسب‌تر است. افرادی که تازه وارد این حرفه شده‌اند، مانند حرفه‌ای‌ها نمی‌توانند معامله کنند. در این حالت با انتخاب روش اول، حقوق ثابتی که می‌گیرند ریسک کم‌تری را به آن‌ها تحمیل می‌کند.

اگر یک مشاور املاک مبتدی هستید و از راه اول درآمد کسب می‌کنید، احتمالا در تهران می‌توانید ۵ تا ۷ میلیون تومان درآمد داشته باشید. البته همان‌طور که گفته شد، هیچ رقم ثابتی در این مورد وجود ندارد. شاید یک آژانس حرفه‌ای در محله‌های لوکس، حقوق بیشتری پرداخت کرده یا آژانسی با درآمد پایین در محله‌های معمولی شهر، به حقوق اداره کار برای مشاور مبتدی خود اکتفا کند. در مجموع، این درآمد به کار شما بستگی دارد. اگر تلاش کافی نداشته باشید و مهارت خود را افزایش ندهید، ممکن است حقوق ثابت و مقدار بسیار کمی از سهم معامله نصیب شما شود.

حسابداری درآمد در آژانس املاک

درصدی از کمیسیون معامله‌ها

درآمد بسیاری از مشاوران املاک صرفا به معاملاتی مربوط می‌شود که در ماه انجام می‌دهند. باز هم در تهران و شهرستان‌ها این رقم متفاوت است. به‌هرحال نرخ خانه‌ها در تهران با قیمتی بسیار بالاتر از شهرستان‌ها معامله می‌شوند. بنابراین درصد درآمد از معامله معامله در تهران با شهرستان‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که نرخ ثابتی برای درصد گرفتن از معاملات وجود ندارد. این رقم متفاوت و بسته به توافق شما با صاحب بنگاه املاک خواهد بود. شاید تا کنون متوجه شده باشید که علت تفاوت درآمد مشاور املاک مبتدی و حرفه‌ای چیست. مشاوران املاک حرفه‌ای در برخی از معاملات ممکن است درصد بالاتری از معامله را دریافت کنند.

درآمد مشاور املاک مبتدی به روش پلکانی

در این حالت بستگی دارد شما چقدر توانسته باشید کار کنید. به بیان ساده، در روش پلکانی شما یک درصد ثابت از معاملات دریافت نخواهید کرد. مثلا ممکن است ۱۰۰ میلیون تومان سود به مجموعه املاک و مستغلات رسانده باشید و ۳۵ درصد از آن را به عنوان درآمد خود کسب کنید.

حالتی را در نظر بگیرید که شما توانسته‌اید ۱۵۰ میلیون تومان به املاک سود برسانید. در این شرایط دیگر شما ۳۵ درصد از معامله را کسب نخواهید کرد، بلکه به علت کار بهتر می‌توانید ۴۰ درصد معامله‌ها را به عنوان درآمد خود داشته باشید. درآمد پلکانی ناظر به تفاوت درصدهایی است که شما به عنوان درآمد کسب خواهید کرد و عادلانه به نظر می‌رسد.

البته این نکته در مورد درآمد مشاور املاک مبتدی چندان صادق نیست. حرفه‌ای‌ترها هستند که می‌توانند معامله‌های سنگین انجام دهند و درآمد بیشتری کسب کنند. در مدل پلکانی حقوق شما در انتهای ماه محاسبه می‌شود زیرا درصد آن تا آخر ماه نامشخص است و به عملکرد ماه شما بستگی دارد.

ابزار مشاور املاک برای بازاریابی و ارتباط

درآمد مشاور املاک مبتدی در نهایت چقدر است؟

در شهرستان‌ها با توجه به کمتر بودن قیمت خانه‌ها، مشاوران املاک نیز درآمد کم‌تری خواهند داشت. همان‌طور که گفتیم، درآمد مشاور املاک در شهرستان‌ها حداقل در حدود سه میلیون تومان است. این رقم در تهران در حدود ۵ میلیون تومان محاسبه می‌شود. فراموش نکنید که می‌توانید هنر چانه زنی خود را از همین درآمد و حقوق شروع کنید. می‌توانید از همان ابتدای کار در یک بنگاه، بر سر شرایط درآمد و کمیسیون خود مذاکره کنید و امتیاز بیشتری بگیرید.

وضعیت بازار، تأثیر زیادی روی درآمد مشاوران در سطوح حرفه‌ای و مبتدی دارد. توجه داشته باشید که دوران رکود بازار برای مبتدی‌ها حساس‌تر است. در شرایط رکود، رقابت مشاوران بیشتر می‌شود و در این بین مبتدی‌ها بیش از سایر مشاوران ضرر می‌کنند.

درنهایت باز تاکید می‌کنیم که رقم مشخصی برای درآمد مشاور املاک مبتدی وجود ندارد. درآمد مشاور املاک مبتدی به دو عامل مهم بستگی دارد. اولین عامل تلاش او که موجب جوش دادن معاملات و بالا بردن درآمد می‌شود. دومین عامل نیز بازار موجود که خارج از توان یک مشاور است. بازار در ماه‌هایی از سال مانند محرم و صفر به رکود می‌رسد. بنابراین در ماه‌های دیگر سال باید این نقصان را جبران کنید.

جمع‌بندی

درآمد مشاور املاک مبتدی به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل در درآمد این مشاوران تلاش آن‌ها است. برای مشاوران املاک مبتدی، این که حقوق ثابت و درصد معینی از معاملات را داشته باشند اولویت دارد. این اقدام ریسک آن‌ها را پایین‌تر می‌آورد.

درآمد در شهرستان‌ها و تهران متفاوت است. شما در شهرستان‌ها ممکن است یک ماه سه میلیون تومان درآمد داشته باشید،‌ اما این رقم در تهران حدود ۵ میلیون تومان است. توجه داشته باشید که بازار در این درآمد نقش به سزایی دارد. اگر تلاش کنید و جایگاه خود را در بازار پیدا کنید در شهرستان‌ها و تهران می‌توانید این درآمد را به ۳۰۰ میلیون تومان و یا بیشتر نیز برسانید. نکته نهایی اینکه این ارقام در مورد بازار امروز بوده است و با توجه به میزان بالای تورم، باید به روز شوند.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.