دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه مشتری جوان املاک را راضی کنیم؟

جذب مشتری یکی از مهمترین چالش‌ها برای موفقیت مشاوران املاک است. امروزه در هر محله‌، چندین آژانس املاک وجود دارد. به همین دلیل مشاوران املاک باید با مهارت‌های مشتری‌یابی، متقاعدسازی و راضی نگه داشتن انواع مشتریان آشنا باشند. برای یک معامله‌ٔ موفق، مشاوران املاک باید بدانند چه افرادی با چه سلایقی به سراغشان می‌آیند. مشاوران املاک باید برای هر سلیقه‌ای، گزینه‌ٔ مناسب را پیشنهاد داده و مشتریان را راضی نگه دارند. یکی از مهم‌ترین دسته‌های مخاطب املاک، مشتریان جوان املاک هستند. برای رضایت مشتری جوان املاک باید بسیار هوشمندانه عمل کرده و برای جذب آن‌ها باید از روش‌های بازاریابی مدرن استفاده کرد. در ادامه مطلب، بیشتر با اصول و تکنیک‌های جذب این دسته خاص آشنا می‌شوید.

 چگونه مشتری جوان املاک را پیدا کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از اینترنت و تبلیغات مدرن از اهمیت مهمی برای جذب مشتری جوان املاک برخوردار است. طبق تحقیقی که توسط انجمن ملی کارگزاران املاک و مستغلات آمریکا انجام شده، ۹۲ درصد خریداران ملک از اینترنت برای جستجوی خانه استفاده می‌کنند. گزارش‌های داخلی هم نشان می‌دهد که امروزه اغلب مردم و خصوصا جوانان، برای پیدا کردن ابتدا به منابع آنلاین سر می‌زنند. در ادامه مهمترین روش‌های استفاده از اینترنت برای جذب مشتریان جوان‌تر املاک توضیح داده می‌شود:

تبلیغات آنلاین

امروزه وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فراوانی در حوزهٔ ملک کار می‌کنند. شما می‌توانید آگهی‌های خود را برای بازدید عمومی در این وب‌‌سایت‌ها به اشتراک بگذارید. استفاده از عنوان جذاب، عکس‌های با کیفیت و واقعی، ذکر اطلاعات کامل ملک و ذکر راه‌های ارتباطی با شما، در جذب مشتری جوان املاک بسیار موثر است.

فعالان حرفه‌ای صنعت املاک امروز می‌دانند که سرویس‌های آگهی آنلاین یکی از مهم‌ترین کانال‌های جذب مشتری هستند. انتشار آگهی در سرویس‌هایی مانند دیوار به مشاوران املاک کمک می‌کند که مشتری جوان را در محل مناسب پیدا و جذب کند. دیوار برای تسهیل استفاده از قابلیت‌های خود برای مشاوران املاک، ابزاری به‌نام پنل املاک دارد. این پنل امکانات متنوع زیادی را در اختیار مشاوران و آژانس‌ها قرار می‌دهد. در مطلب «آموزش استفاده از پنل املاک دیوار» می‌توانید جزئیات بیشتری از این پنل بخوانید. اگر هم با پنل آشنایی دارید، با کلیک روی تصویر زیر، به‌صورت رایگان در آن ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار

نکته مهم دیگر برای استفاده از سرویس‌های آنلاین به‌منظور انتشار آگهی، ترفندها و نکات درج آگهی در آن‌ها هست. برای یادگیری بهتر این نکات، مطالب زیر را مطالعه کنید:

شبکه‌های اجتماعی

سعی کنید در تمام شبکه‌های اجتماعی، فعال باشید. اینستاگرام، لینکدین، تلگرام و واتس‌اپ ابزار پرقدرتی برای معرفی کار شما است. شما می‌توانید با تولید محتوای با کیفیت، مشتریان فراوانی را جذب کنید.

سرفصل مرتبط: چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی دیجیتال مشاور املاک استفاده کنیم؟

بازاریابی پیامکی

برای این نوع تبلیغ، ابتدا باید مخاطب هدف خود را مشخص کنید. تفکیک مخاطب می‌تواند با فیلترهایی مانند منطقهٔ پستی، پیش‌شماره خاص، سن، مشاغل و اصناف گوناگون همراه باشد. در مرحله‌ٔ بعد، متن پیامکی روان و جذابی آماده کنید. با متن جذاب می‌توانید مشتری جوان املاک را جذب کنید. در نهایت با خرید پنل SMS و استفاده از سرویس‌های مناسب، می‌توانید به راحتی به تعداد بالا پیامک ارسال کنید. با رعایت این نکات، قطعا بازاریابی پیامکی خوبی برای املاک خود خواهید داشت.

راه‌اندازی وب سایت

شما می‌توانید یک وب‌‌سایت راه‌اندازی کنید. در این وب‌سایت کلیه‌ٔ اطلاعات مربوط به کارتان و آژانس را قرار دهید. با به کارگیری محتوا و تصاویر خوب، می‌توانید مشتریان زیادی از جمله مشتریان جوان املاک را جذب کنید. البته شاید راه‌اندازی وب‌سایت برای همه آژانس‌ها ممکن و آسان نباشد. برای اینکه ببینید آیا وب‌سایت برای شما مناسب است، مطلب زیر را مطالعه کنید:

آیا آژانس‌ها و مشاوران املاک به وب‌سایت نیاز دارند؟

فواید سایت مشاور املاک

وبلاگ

بازاریابی محتوا از مهمترین شیوه‌های جذب مشتریان املاکی است که جوان‌تر هستند. شما می‌توانید در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود به صورت مرتب محتوای تخصصی و باکیفیت تولید کنید. با نگارش بلاگ‌ها و محتوای باکیفیت، می‌توانید مشتری جوان املاک را جذب کنید. با این کار از رقبای خود پیشی می‌گیرید.

بهترین راه برای راضی کردن مشتری جوان املاک، این است که ملکی را مطابق با انتظاراتش به او معرفی کنید.

فوت‌وفن‌های جلب رضایت مشتری جوان املاک

بعد از تبلیغات و جذب مشتریان بالقوه، باید بتوانید مشتریان را به سمت خرید هدایت کنید. برای ارائهٔ خدمات عالی به مشتری باید توانایی‌ها و مهارت‌های مختلفی داشته باشید. در ادامه نکات مهم برای رضایت مشتری جوان املاک بررسی می‌شود:

۱- دسته‌بندی صحیحِ فایل‌های ملکی

بهترین راه برای راضی کردن مشتری جوان املاک، این است که ملکی را مطابق با انتظاراتش به او معرفی کنید. برای اینکه پیشنهادات مناسبی برای هر نوع سلیقه‌ای داشته باشید، باید فایل‌های ملکی متنوعی را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به صورت صحیح طبقه‌بندی کنید. شما باید بر اساس پارامترهای مختلف از جمله قیمت، محله، نوع ملک، امکانات ملک و دیگر موارد مهم، فایل‌های ملکی را دسته‌بندی کنید. سپس بتوانید متناسب با تقاضای مشتری جوان املاک از آن‌ها استفاده کنید.

۲- ارتباطات کلامی صحیح در مذاکره

هنگام مذاکره، نحوه‌ٔ صحیح برقراری ارتباط کلامی برای جذب مشتری جوان املاک بسیار موثر است. در ادامه چند پیشنهاد کاربردی برای بهتر کردن ارتباط کلامی با مشتریان بررسی می‌شود.

الف) از کلمات مثبت و گرم استفاده کنید

در هنگام معامله سعی کنید نگرش مثبت داشته باشید. این نگرش مثبت خود را هنگام مذاکره در قالب کلمات گرم و مثبت به مشتریان جوان املاک منتقل کنید. به این ترتیب مشتری به شما اعتماد می‌کند و احتمالا تبدیل به مشتری دائم شما می‌شود.

ب) واضح و روان صحبت کنید

سعی کنید کلمات را درست و به شکل رسمی بیان کنید. از کلمات سخت و عبارات پیچیده، استفاده نکنید. روان صحبت کنید تا بتوانید مشتری جوان املاک را جذب کنید.

سرفصل مرتبط: برای حرفه‌ای شدن در جذب مشتری املاک چه کارهایی انجام دهیم؟

تماس با مشتری املاک

۳- مهارت زبان بدن در مذاکره با مشتریان

زبان بدن در ضمیر ناخودآگاه افراد تاثیر می‌گذارد. درواقع ذهن مشتری جوان املاک بدون اینکه متوجه شود، تحت‌تاثیر این ارتباط غیرکلامی قرار می‌گیرد. برای استفادهٔ مناسب از زبان بدن در مذاکره، باید به موارد زیر توجه کنید:

الف) لبخند

خنده، آرامش و حس مثبت را در طرف مقابل ایجاد می‌کند. البته باید توجه کنید لبخند شما باید مناسب و متناسب با نوع بحث باشد. خندهٔ مناسب محیطی مثبت را برای مذاکره با مشتری جوان ایجاد می‌کند. همچنین باعث می‌شود او به ادامهٔ مذاکره با شما علاقه مند شود.

ب) ژست و وضع بدن

بعد از ارتباط کلامی، ژست و وضع بدن در مذاکره بسیار مهم است. نحوه‌ٔ نشستن، ایستادن، قدم برداشتن و موارد دیگر این‌چنینی، در ایجاد حس اعتماد در طرف مقابل مذاکره، بسیار مهم است.

ج) دست دادن (در صورت امکان)

دست دادن، نشانه‌ٔ محبت و صمیمیت است. دست دادن در برقراری ارتباط مثبت با مشتری جوان املاک، بسیار موثر است.

۴- وقت مشتری با ارزش است؛ این را فراموش نکنید

هرگز فراموش نکنید که زمان برای مشتری شما بسیار باارزش است. سریع، مؤدب و بدون شتاب هر اطلاعاتی را که مشتری جوان می‌خواهد در اختیارش قرار دهید. اگر پاسخ سوالاتی نیاز به توضیح زیاد دارد، زمان‌بر بودن توضیح را به مشتری بگویید. به این صورت می‌توانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید.

۵-  به آنچه می‌گویید متعهد باشید

آیا می‌خواهید یک مشاور حرفه ای باشید؟ باید به آنچه قول می‌دهید، پایبند باشید. اگر به مشتری قول تخفیف می‌دهید، حتما به آن عمل کنید. اگر متعهد شدید در مدتی معین ملکی را پیدا کنید، آن را انجام دهید. به این ترتیب مشتری به شما وفادار می‌ماند.

سرفصل تکمیلی طلایی: پرسونای مخاطب چیست و در بازاریابی دیجیتال املاک چه فایده‌ای دارد؟

جلسه مذاکره املاک و قرار ملکی

اشتباهاتی که مشاوران املاک نباید مرتکب شوند

برخی اشتباهات، به ظاهر کوچک هستند؛ اما همین اشتباهات کوچک، باعث می‌شوند شما مشتری خود را به راحتی از دست بدهید.

بعضی از این اشتباهات عبارتند از:

الف) بیان شتابزده یا آهسته

در مذاکره با مشتریان جوان املاک، باید هوشیار باشید. توضیحات تند و شتابزده یا صحبت کند و آهسته می‌تواند مشتری را خسته کند. مذاکره باید شیوا و اثرگذار باشد.

ب) جدل با مشتری

مشاوران املاک حرفه‌ای هیچ‌گاه با مشتری جدل نمی‌کنند. آن‌ها در هر شرایطی نظر مشتری را تأیید می‌کنند. بعد از ایجاد همدلی با مشتری، شما نیز نقطه نظرات خود را بیان کنید.

ج) دعوت نکردن برای بازدید

در هر شرایطی مشتری را راضی کنید تا از ملک بازدید کند. گاهی شما اطلاعات ملک را به مخاطب می‌دهید و مخاطب تمایلی به بازدید از ملک ندارد. در این موارد باید سعی کنید مشتری جوان املاک را برای بازدید از ملک ترغیب کنید.

سرفصل تکمیلی: چگونه برای فایل‌های خود خریدار واقعی پیدا کنیم؟

سخن پایانی

با توجه به افزایش تعداد مشاوران املاک، رقابت شدیدی  برای جذب مشتری وجود دارد. امروزه مشاوران املاک باید با مهارت‌های جلب رضایت مشتری، اعتمادسازی و فروش، آشنایی کامل داشته باشند. همچنین مشاوران املاک باید با شیوه‌های مدرن بازاریابی برای جذب مشتریان بیشتر به خصوص مشتری جوان املاک آشنا باشند. نحوه‌ٔ برخورد صحیح با مشتریان جوان‌تر املاک  کمک می‌کند که خدمات عالی و باکیفیتی به آن‌ها ارائه دهید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.