دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

بزرگ‌ترین آژانس‌های املاک بین‌المللی را بشناسیم

آژانس‌های املاک بین‌المللی چگونه به موفقیت جهانی می‌رسند؟

با تعطیلی بسیاری از مکان‌های عمومی و از دست رفتن شغل برای میلیون‌ها نفر، این بحران تأثیر خود را بر توانایی فعالان حوزه مشاور املاک بین‌المللی هم گذاشته است. این امر باعث شد توانایی فعالان حوزه املاک و مستغلات محدود شود. بر اساس برآورد سازمان CBRE، بسیاری از خرده‌فروش‌ها، دفاتر، مغازه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها توانایی پرداخت اجاره را ندارند. این درد برای تمام جهان معنا شده و بر زندگی آن‌ها اثر گذاشته است. ازطرفی مانند اغلب موارد، بزرگ‌ترین آژانس‌های املاک بین‌المللی در کنترل موقعیت‌های خود در بهترین حالت قرار دارند و بسیاری از صاحبان املاک جهان مراحل بازگشت به ثبات را با سرعت بهتری می‌پیمایند. آکادمی املاک دیوار در این مطلب درباره بزرگ‌ترین آژانس املاک بین‌المللی و رقبای بزرگ و فعال آن‌ها، اطلاعاتی در اختیارتان می‌گذارد که خواندنش خالی از لطف نیست!

بزرگ‌ترین آژانس املاک بین‌المللی

در میان مشاوران املاک بین‌المللی که به‌صورت سهامی عام فعالیت می‌کنند، بروکفیلد کانادایی در سال گذشته بیشترین دارایی تحت مالکیت را به ارزش ۳۲۴ میلیارد دلار داشت. در حالی که بیشترین درآمد در فهرست برترین‌ها نیز به ارزش ۶۹ میلیارد دلار متعلق به این شرکت بود؛ اما دومین سود فهرست به ارزش ۲۸ میلیارد دلار برای آن‌ها ثبت شد. در این نتایج که توسط نشریه فوربس و در گزارشی به‌نام Forbes Global 2000 مربوط به سال ۲۰۲۰ استخراج شده است، ارزش بازار بروکفیلد به میزان ۵۱ میلیارد دلار، شرکت کانادایی را در رتبه چهارم از لحاظ ارزش بازار قرار می‌دهد.

رتبه‌بندی بزرگ‌ترین آژانس املاک بین‌المللی بر اساس چهار معیار هم‌وزن اعم از درآمد، سود، دارایی و ارزش بازار تنظیم شده‌ است. این فهرست شامل غول‌های املاک عظیم است که در بسیاری از زمینه‌ها فعالیت خود را گسترش داده‌ و در حال سرمایه‌گذاری هستند. به عنوان مثال آژانس بلک‌استون از برترین‌های جهان در زمینه مدیریت دارایی خصوصی املاک، در دارایی‌های دیگر هم سرمایه‌گذاری کرده است. از میان بزرگ‌ترین آژانس‌های املاک جهان همچنین می‌توان به شرکت کلر ویلیامز اشاره کرد که گری کلر آن را در دهه ۱۹۸۰ میلادی راه‌اندازی کرد.

فعالیت جالب‌توجه شرکت مدیریت دارایی بروکفیلد

نکته مهم درباره شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت آژانس املاک بین‌المللی آن است که این شرکت‌ها علاوه بر واسطه‌گری در فروش و اجاره املاک، فعالیت‌هایی جدی در مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری دارند. آن‌ها در برخی موارد سهم عمده‌ای از درآمد خود را مدیون سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه در حوزه املاک هستند.

در اوایل ماه می میلادی، آژانس املاک بین‌المللی «مدیریت دارایی بروکفیلد» اعلام کرد که ۵ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در مشاغل خرده‌فروشی در نظر گرفته است. با اعلام این آژانس، مشخص شد تلاش خود را در راستای کمک به این مشاغل نیز خواهد کرد. 

بروکفیلد دارای ۱۵۲میلیون فوت مربع فضای خرده‌فروشی و تقریبا ۳۰۰ میلیون فوت مربع دفتر، هتل و آپارتمان است. رون بلوم، رئیس بخش دارایی‌های خصوصی بروکفیلد درباره فعالیت شرکتش گفت:

«ما معتقدیم این یک اقدام بزرگ برای تحریک مجدد اقتصاد خواهد بود. قصد ما شراکت با شرکت‌ها و کارآفرینانی است که از سرمایه و تخصص ما برای رشد تجاری خود استفاده کنند».

شرکت مدیریت دارایی بروکفیلددرآمد مشاور املاک بین‌المللی چقدر است؟

شرکت‌های بزرگ جهانی فعال در حوزه املاک شامل انواع آژانس املاک بین‌المللی متنوعی مانند بروکفیلد هستند که علاوه بر طیف وسیعی از دارایی‌های املاک و مستغلات، حتی در زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند. شرکت امریکن تاور (American Tower) فعال در مدیریت برج‌های مخابراتی و شرکت مدیریت املاک سیمون هم از مشهورترین آژانس‌‌های املاک بین‌المللی هستند. فعالان بین‌المللی حوزه املاک هر کدام به طور متفاوتی با پدیده کرونا مواجه شده‌اند. و با راهکارهای متنوع، تا حدی آن را مدیریت کرده‌اند.

در ادامه، به نام ۱۰ مورد از بزرگ‌ترین آژانس‌های املاک بین‌المللی و شرح چهار شاخص فروش، سود، دارایی‌های تحت مدیریت و ارزش بازار هر یک می‌پردازیم. یک مشاور املاک حرفه‌ای بین‌المللی در این آژانس‌ها قطعا سطح درآمد بالایی در کشور خود دارد.

۱- مدیریت دارایی بروکفیلد – کانادا (Brookfield Asset Management)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۶۹ میلیارد دلار ۲/۸ میلیارد دلار ۳۲۴ میلیارد دلار ۵۱ میلیارد دلار

 

۲- شرکت امریکن تاور – ایالات متحده (American Tower Corporation)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۷/۷ میلیارد دلار ۱/۹ میلیارد دلار ۴۰/۷ میلیارد دلار ۱۰۵/۵  میلیارد دلار

 

۳- پرولوژیس – ایالات متحده (Prologis)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۳/۵ میلیارد دلار ۱/۷ میلیارد دلار ۵۵ میلیارد دلار ۶۶ میلیارد دلار

 

۴- گروه املاک سیمون – ایالات متحده (Simon Property Group)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۵/۶ میلیارد دلار ۲ میلیارد دلار ۳۱ میلیارد دلار ۲۰/۴ میلیارد دلار

 

۵- شرکت سرمایه‌گذار اوراق بهادار املاک لینک – هنگ کنگ(Link Real Estate Investment Trust)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۱/۳ میلیارد دلار ۲/۲ میلیارد دلار ۲۹/۵ میلیارد دلار ۱۸/۴ میلیارد دلار

 

مطلب مرتبط: هرآنچه باید از بازار کار مشاور املاک در خارج از ایران بدانید

راه‌هایی برای افزایش درآمد مشاور املاک

۶- اکوینیکس – ایالات متحده (Equinix)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۵/۵  میلیارد دلار ۵۰۷ میلیون دلار ۲۳/۹ میلیارد دلار ۵۸ میلیارد دلار

 

۷- اکویتی رزیدنشال – ایالات متحده (Equity Residential)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۲/۶ میلیارد دلار ۹۶۸ میلیون دلار ۲۱ میلیارد دلار ۲۴ میلیارد دلار

 

۸- سرمایه‌گذاری اوراق بهادار دیجیتال ریلتی – ایالات متحده (Digital Realty Trust)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۳ میلیارد دلار ۵۸۰ میلیون دلار ۲۳ میلیارد دلار ۳۸.۷ میلیارد دلار

 

۹- ولتاور – ایالات متحده (Welltower)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۵ میلیارد دلار ۴۸۴ میلیون دلار ۳۳ میلیارد دلار ۲۱ میلیارد دلار

 

۱۰- پابلیک استورج – ایالات متحده (Public Storage)

فروش سود دارایی‌ها ارزش بازار
۲/۸ میلیارد دلار ۱/۵ میلیارد دلار ۱۱/۸میلیارد دلار ۳۲ میلیارد دلار

 

منبع:  Forbes

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.