دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پیشرفت شغلی مشاور املاک چه چالش‌هایی دارد؟

ناهمواری‌های یک مسیر جذاب

چالش به کشمش، مبارزه، مسئله و تلاش تفسیر می‌شود. چالش موقعیتی است که همهٔ افراد در شرایط گوناگون با آن مواجه می‌شوند. افراد برای رسیدن به یک هدف یا خواسته مجبور به دست‌وپنجه نرم کردن با چالش‌ها هستند تا آن را پشت سر بگذارند. بیشترین مواجهه با چالش‌ها، در زمینهٔ موقعیت شغلی افراد دیده می‌شود. به خصوص زمانی که افراد قصد دارند در حرفهٔ خود موفق بوده و پیشرفت‌های روزافزونی را تجربه کنند. مشاوران املاک نیز به عنوان یکی از گروه‌های شغلی، در دورهٔ کاری‌ خود با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند. چالش‌هایی که بر سر راهشان قرار می‌گیرد و گاه آن‌ها را از ادامهٔ پیشرفت در حرفه‌شان دلسرد می‌کند؛ چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاک چست؟ چگونه می‌توان این چالش‌ها را مدیریت کرد؟ در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاک

پیشرفت در شغل، یعنی ارتقا در زمینهٔ کاری و کسب جایگاه بهتر در کار. به عنوان مثال یک مشاور املاک مبتدی با پیشرفت در شغل خود می‌تواند از موقعیت مشاور صرف بودن، به سرپرست مدیران یا مدیر شعبه تبدیل شود. یا سمتی حقوقی گرفته و تبدیل به مباشر املاک شود. ازطرفی پیشرفت در هر شغلی به راحتی بیان آن نیست. هر پیشرفتی در کنار خود چالش‌هایی نیز دارد. چالش‌هایی که نیاز است افراد تلاش کنند تا آن را به طور صحیح برطرف کرده و به پیشرفت شغلی دست یابند.

می‌توان گفت پیشرفت از دل چالش بیرون می‌آید. بروز چالش هم در مسیر پیشرفت شغلی امری طبیعی بوده و مشاوران املاک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها نیز در پیشرفت شغلی‌شان با چالش‌هایی مواجه هستند که نیاز است نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشند. این چالش‌ها بیشتر برای مشاوران املاک مبتدی و بدون تجربه اتفاق می‌افتد و در صورت عدم آگاهی آن‌ها، باعث دلزدگی‌‌شان از حرفهٔ خود می‌شود.

پیشرفت در شغل مشاور املاک

چالش شک و تردید مالی

یکی از شایع‌ترین چالش‌های پیش روی مشاوران املاک مبتدی، چالش شک و تردید در زمینهٔ مالی و درآمدی است. این چالش زمانی ایجاد می‌شود که مشاوران املاک متوجه نوسان بازار مسکن و ثابت نبودن مقدار حقوق ماهانه می‌شوند. در نتیجه آن‌ها احساس می‌کنند از لحاظ درآمد مالی،‌ امنیت شغلی نداشته و گاهی در آمد کمی در ماه کسب می‌کنند. به همین دلیل احتمالا نسبت به انتخاب شغل خود دچار شک و تردید شوند. شاید هم از ادامهٔ حضور در این حرفه، صرف‌نظر کنند.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.