دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

افت پروانه‌های صادر شده در 9 ماهه امسال

براساس آمارها، تعداد پروانه‌های صادر شده در تهران در 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افت 18 درصدی داشته است. در بین مناطق تهران نیز سه منطقه 21، 22 و سه بیشترین سهم از پروانه‌های صادر شده را به خود اختصاص داده‌اند.

به نقل از ایسنا، مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران آمار پروانه‌های صادر شده در شهر تهران را اعلام می‌کند که براساس آن تعداد پروانه‌های صادر شده در 9 ماهه اول امسال نسبت به 9 ماهه اول سال گذشته 18 درصد کاهش یافته است.

حامد سلیمی می‌گوید:

از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال، چهار هزار و ۳۸۱ مورد پروانه ساختمانی صادر شده که این آمار در مدت مشابه سال قبل، پنج‌هزار و ۳۴۴ مورد بوده است.

به گفته او، در 9 ماهه اول امسال این مجوزهای ساخت برای حدود هفت میلیون و 65 هزار مترمربع صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال افت 12 درصدی داشته؛ در سال 1399 این آمار هشت میلیون و 38 هزار مترمربع بوده است.

آنطور که سلیمی توضیح می‌دهد، از بین پروانه‌های صادر شده تا پایان آذر امسال، چهار هزار و هشت مورد در پهنه مسکونی، 273 مورد در پهنه مختلط تجاری، اداری و مسکونی و 96 مورد در پهنه کار و فعالیت قرار دارد.

او در خصوص توزیع پروانه‌های صادر شده در مناطق 22 گانه تهران می‌گوید: منطقه 21 با صدور پروانه برای 0.91 درصد از املاک منطقه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. منطقه 22 با صدور پروانه برای 0.80 درصد از ملک‌هایی که در آن جای دارد در جایگاه دوم بیشترین سهم نسبت به دیگر مناطق قرار دارد. منطقه سه نیز با 0.66 درصد در ردیف سوم است.

سلیمی در پایان عنوان می‌دهد: اما کمترین پروانه‌ برای منطقه 18 صادر شده است، برای 0.25 درصد از املاک این منطقه پروانه صادر شده است. در خصوص متراژ نیز مناطق یک، چهار و 22 بیشترین و مناطق 9، 10 و 19 کمترین متراژ ساخت‌وساز را به خود اختصاص داده‌اند.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.