دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

دونالد ترامپ چگونه با سرمایه‌گذاری در املاک ثروتمند شد؟

مسیر ثروتمندی از برج‌سازی تا ریاست جمهوری ایالات متحده

دونالد ترامپ با افق دیدی بلندمدت و رویکردی سودآور توانست ثروت خالص خانواده‌اش را چند برابر کند. او با پشتوانهٔ یک مجموعهٔ سرمایه‌گذاری متنوع که هر کسی فقط رویای آن را می‌تواند داشته باشد، ثروتی قابل‌توجه کسب کرد. خواه با نظرات او موافق باشید یا خیر، این مرد تجارت را می‌فهمد. او می‌داند چگونه سود خود را به دست آورده و از هر فرصت سرمایه‌گذاری استفاده کند. او علاوه بر بسیاری از گزینه‌های سرمایه‌گذاری دیگر، روش‌های زیادی برای کسب درآمد در املاک و مستغلات پیدا کرده است. در آکادمی املاک دیوار دربارهٔ استراتژی‌هایی که باعث روزافزون شدن ثروت ترامپ شد، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

ثروت اولیه دونالد ترامپ

دونالد ترامپ از همان اوایل زندگی‌اش جزو طبقهٔ متوسط جامعه نبود. در واقع، پدر وی صاحب چندین سوپرمارکت و آپارتمان بود و با موفقیت در املاک و مستغلات، درآمد کسب می‌کرد. هنگامی که ترامپ سرمایهٔ لازم برای خرید یک مجتمع مسکونی در بروکلین را بدست آورد، بزرگترین معاملهٔ زندگی خود را انجام داد. این سرمایه‌گذاری منجر به رشد عظیم ثروت خانواده ترامپ در املاک شد.

دونالد ترامپ پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کار خود را در تجارت خانوادگی آغاز کرد. این تحصیلات به او کمک کرد تا در آینده در کسب درآمد از املاک و مستغلات، بسیار موفق عمل کند.

بازسازی یک هتل در منهتن، اولین پروژه سودآور ترامپ بود که ۱۴۲ میلیون دلار برایش درآمد داشت.

آنچه باعث موفقیت دونالد ترامپ در دنیای تجارت شده، خاموش نشدن عطش وی برای سود و موفقیت است. علاوه بر این، او به دنبال فرصت‌ها می‌گشت تا موقعیت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری پیدا کند. این اتفاق زمانی رخ داد که وی پیشنهاد پروژهٔ بازسازی هتلی در منهتن را داد. او می‌دانست به گنج رسیده است. رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده درنهایت ۱۴۲ میلیون دلار از این سرمایه‌گذاری سود کسب کرد.

سرانجام، تکرار چنین معامله‌هایی باعث شد که او از نظر اقتصادی بسیار برد کند. با این حال، با ظهور هر موفقیتی، مشکلاتی نیز به وجود می‌آید. دونالد ترامپ در املاک و مستغلات درآمد کسب می کرد، اما ترسی هم از ورود به مشاغل جدید نداشت. قدر مسلم اینکه دونالد ترامپ در همه فعالیت‌های خود موفق نبود.

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری دونالد ترامپ در املاک

نکتهٔ مهم این است که ترامپ از ریسک کردن نترسیده است. این همان چیزی است که بیشتر ما تجربه می‌کنیم. چیزی که مانع کسب درآمد در املاک و مستغلات یا هر سرمایه‌گذاری دیگر می‌شود. در ادامه، به برخی از نکات اشاره می‌کنیم که در ثروتمند شدن رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، نقشی اساسی داشته‌اند.

قدرت انتخاب خود را گسترده کنید

اگر چندین گزینه برای انتخاب دارید، یکی از گزینه‌ها با ماندگاری بیشتر را انتخاب کنید. دونالد ترامپ املاک و مستغلات را به عنوان یک شغل تمام وقت در نظر گرفت؛ اما گزینه‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاری دنبال کرد. او با ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری خود، پیشرفت چشمگیری داشت. او توانست در دراز مدت، املاک و مستغلات بسیاری از جمله مجتمع‌های مسکونی بزرگ، واحدهای مسکونی متنوع و متعدد و حتی زمین‌های گلف را از آن خود کند.

منظور ما از «سرمایه‌گذاری متنوع در املاک و مستغلات» سرمایه‌گذاری در انواع مختلف املاک و بازارهای مختلف مسکن است. اگرچه ممکن است برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات مبتدی که به دنبال خرید اولین املاک سرمایه‌گذاری خود هستند، این مسئله مهم نباشد. اما باید توجه کرد که کسب و کارها رشد می‌کند. قدرت سرمایه گذاری متنوع هم فراهم خواهد شد.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب «سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات» اثر رابرت کیوساکی

ثروت دونالد ترامپ از سرمایه‌گذاری در املاک آینده‌نگر باشید

دونالد ترامپ به عنوان یک سرمایه‌گذار در املاک و مستغلات تصویری روشن از آینده داشت. او به پتانسیل و نقاط مثبت هر موضوع و مسئله‌ای دقت می‌کرد. به طور مثال اگر به یک بطری آب نگاه کنید، به طور خودکار به نوشیدن آن فکر خواهید کرد. اما دونالد ترامپ، به آن نگاه کرده و فکر می‌کند چگونه نام خود را بر روی آن حک کند.

یکی دیگر از اقدامات معمول که با نگرش تجاری ترامپ به راحتی مشاهده می‌شود، سرمایه‌گذاری در زمین و هرگونه املاکی است که نیاز به بهبود دارد. او آینده و ظرفیت آن املاک را می‌بیند و برای آن سرمایه‌گذاری می‌کند. به عبارتی او با سرمایه‌گذاری متنوع، امکان سودآوری خود را بالا برده است.

روی اهداف خود متمرکز باشید

اگر دونالد ترامپ متمرکز نبود، نمی‌توانست چهل‌وپنجمین رئیس جمهور ایالات متحده باشد. و این یک واقعیت است! در طول سال‌های طولانی کارش، او موفق شد روی نیازهای مشاغل خود متمرکز بماند.

رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، در دوران رشد کاری‌اش متوقف نشد. او در دوران افول هم به دنبال راهی برای گذار از شکست بود. این که آیا هدف خود را در کسب درآمد در املاک و مستغلات تعیین کرده‌‌اید اهمیت دارد. یا اینکه آیا توانسته‌اید خود را در بسیاری از زوایای تجاری بررسی کنید. این‌ها می‌توانند قدم مهمی باشند. برای پیشرفت بنگاه املاک خود باید هدفی را تعیین و برای رسیدن به آن تلاش کنید. پس از رسیدن به هدف اولیه، می‌توانید اهداف و چشم‌اندازهای جدیدی برای خود تعریف کنید. بدین ترتیب آنچه را که ساخته‌اید، گسترش می‌دهید.

فرض کنید یک سرمایه‌گذار جوان در املاک و مستغلات، سعی در دنبال کردن راه بزرگان این حرفه را دارد. او می‌خواهد همانند آنان به کسب درآمد و سود برسد. او تصمیم می‌گیرد از طریق خرید یک ملک، سرمایه‌گذاری را شروع کرده و آن را تبدیل به یک ملک اجاره‌ای کند. این سرمایه‌گذاری قدمی برای ورود به دنیای سرمایه‌گذاری است. آنچه باعث موفقیت این طرح و سرمایه‌گذاری برای مبتدیان راه می‌شود، پیروی از یک استراتژی فنی برای سرمایه‌گذاری است. به طوری که باید ابتدا فهرستی از اهداف، تعیین شود. پس از دستیابی به اهداف ‌اولیه، اقدامات لازم برای ورود به اهداف بعدی را فراهم کنید. به عبارتی خرید یک ملک، سرمایه‌گذاری و تبدیل آن به یک دارایی درآمدزا نوعی استراتژی محسوب می‌شود. مسئلهٔ مهم این است که قدم بعدی روشن باشد. به این معنی که برای درآمدزایی بیشتر اهداف و مسیری مشخص داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی جید میلز، مشهورترین مشاور املاک زن در جهان

کلام آخر

مسیر دستیابی به موفقیت برای تمامی انسان‌ها، همسان است. تنها باور و داشتن هدفی مطمئن، می‌تواند افراد را در مسیر موفقیت قرار دهد. دونالد ترامپ نمونهٔ بارز تلاش و برنامه‌ریزی برای رسیدن به موفقیت است. او با داشتن افق دید بزرگ‌تر و کسب دانش، توانست بر ثروت خود بیشتر بیافزاید. ثروتمند بودن از نظر او داشتن ذهن ثروتمند است.

برای موفقیت‌های بزرگ، نقشه کشیدن و برنامه‌ریزی کردن می‌تواند شاه‌راه ثروت و کامیابی باشد. از آنجایی که حرفهٔ مشاور املاک نیازمند دانش و شناخت بازار است، پس داشتن استراتژی برای سرمایه‌گذاری بسیار مهم است. در پایان بد نیست نگاهی هم به مطلب معرفی گری کلر داشته باشید که به‌عنوان بنیان‌گذار بزرگ‌ترین آژانس املاک جهان، یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذارها محسوب می‌شود.

منبع: Youtube

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. پارسا می‌گوید

  سلام مایلم از این اطلاعات استفاده کنم

  1. مهدی زارع - سردبیر می‌گوید

   سلام، درصورت ذکر منبع ایرادی ندارد.

 2. علی می‌گوید

  چه ترجمه افتضاحی

  1. مهدی زارع - سردبیر می‌گوید

   سلام
   ممنون از نظرتون. ممنون می‌شم بخش‌هایی که به نظرتون ایراد ترجمه داره بگید تا بررسی و اصلاح کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.