دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

مهارت کارآفرینی و تاثیرات آن بر پیشرفت شغلی مشاوران املاک

کارآفرینی و ارزش‌آفرینی را به‌صورت حرفه‌ای بیاموزید

اگر قصدتان تبدیل شدن به یک مشاور املاک کارآفرین است، چندین مجموعه مهارت ضروری را باید برای افزایش موفقیت در کارآفرینی خود ایجاد کنید. مهارت‌هایی مانند مهارت‌های فنی و مالی، می‌تواند برای مدیریت بنگاه املاک بسیار مهم باشد. علاوه بر این، مهارت‌های ارتباطی و رهبری می‌تواند پیشرفت شما را در حوزهٔ مشاور املاک به عنوان یک کارآفرین تضمین کنند. در این مقاله در آکادمی املاک دیوار به بررسی مهارت‌های کارآفرینی، نحوهٔ توسعهٔ آن‌ها و چگونگی برجسته‌سازی مهارت کارآفرینی خواهیم پرداخت.

مهارت کارآفرینی چیست؟

مهارت کارآفرینی می‌تواند طیف گسترده‌ای از مجموعه مهارت‌های متنوع مانند مهارت‌های فنی، مهارت‌ رهبری و مدیریت تجارت و تفکر خلاق را در بر بگیرد. از این رو می‌توان مهارت کارآفرینی را در بسیاری از نقش‌های گوناگون شغلی به کار بست. بنابراین برای موفقیت در شغل خود باید با مهارت کارآفرینی آشنایی داشته باشید.

به‌عنوان مثال، برای داشتن یک کسب‌وکار موفق، شاید لازم باشد مهارت‌های مدیریت حرفهٔ خود را توسعه دهید. برای ایجاد و همچنین حفظ تیم‌های موفق در یک پروژه، باید مهارت‌های رهبری و ارتباطی خود را ارتقا دهید. شاید بپرسید مهارت کارآفرینی از چه طریق به موفقیت مشاوران املاک کمک می‌کند. پاسخ اصلی این است که مشاوران با داشتن این مهارت می‌توانند با سرعت بیشتری به سمت استقلال حرکت کنند. مشاورانی که راه‌اندازی آژانس‌های اختصاصی یا مشارکت با دیگران را به‌عنوان مسیر پیشرفت انتخاب کرده‌اند، باید مهارت کارآفرینی و ارزش آفرینی را در خود تقویت کنند.

نکته مهم اینکه مهارت کارآفرینی نباید با مهارت‌های مدیریتی اشتباه گرفته شود. یک کارآرفرین، بیش از آنکه مدیر باشد، خود را برای چالش‌های بسیار زیاد مسیر آماده می‌کند. به‌علاوه، کارآفرینی نیاز به ذهنی خلاق دارد. مثلا مشاور املاکی که این مهارت را داشته باشد، همیشه راه‌های جدیدی را برای افزایش درآمد و توسعه کسب‌وکار خود پیدا می‌کند. او هیچ‌گاه متکی به روش‌های سنتی نیست و با ساختارشکنی در چارچوب‌ها، ابزارها و راهکارهای جدیدی را در آژانس خود پیاده می‌کند.

برای رسیدن به قله‌ای که در بالا ترسیم کردیم، باید با جزئیات مهارت‌های نرم مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین آشنا باشید. در ادامه مهارت‌های مورد نیاز در زمینهٔ مهارت کارآفرینی را ذکر خواهیم کرد.

کار تیمی و مهارت رهبری

برای مدیریت مناسب بنگاه املاک و کارکنان،‌ باید مهارت رهبری داشته باشید. چرا که یک کارآفرین موفق به خوبی می‌تواند رهبری تیم را به عهده بگیرد. صاحبان مشاغل هم به عنوان سرپرست و هم به عنوان بخشی از یک تیم، عمل خواهند کرد. از همین رو، کارآفرینان برای کمک به ایجاد انگیزه در تیم خود، باید از مهارت‌های رهبری موثر بهره‌مند باشند.

مهارت رهبری مشاور املاک

ارتباط و گوش دادن

صاحبان مشاغل و کارآفرینان، باید مهارت‌های ارتباطی موثر داشته باشند. گوش‌دادن فعال در حین جلسات، باعث برقراری ارتباط موثر ‌می‌شود. مخصوصا مشاوران املاک که باید از مهارت ارتباطی خوبی برخوردار باشند. شنیدن خوب، رکن اساسی در شغل مشاوران املاک است. از طرف دیگر، ارتباطات موثر می‌تواند به چگونگی ارتقای سطح آگاهی مردم از برند شما کمک کند.

مهارت خدمات دادن به مشتری

فارغ از صنعتی که شما به عنوان یک کارآفرین در آن فعالیت می کنید، باید از مهارت‌های خدمات دادن به مشتری به شکلی موثر برخوردار باشید. در شغل مشاور املاک، باید از خلال گفت‌وگو با مشتریان، بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهید. مهارت‌های موثر خدمات مشتری به شما کمک می‌کند که با مشتریان خود ارتباط درستی برقرار کنید. اینگونه مشتریان از برند و خدمات املاک شما احساس رضایت خواهند داشت. همین امر سبب می‌شود نام برند املاک شما در بین مردم شناخته شود. پس مهارت کارآفرینی برای تقویت خدمت‌رسانی درست به مشتری لازم است.

مهارت‌های مالی

در صورتی که درصدد راه‌اندازی بنگاه املاک خود هستید، باید بدانید که داشتن مهارت‌های مالی بسیار مهم است. به عبارتی زمانی مالک موفق یک برند تجاری خواهید بود که به خوبی از جنبه‌های مالی سازمان خود، مراقبت کنید. شما می‌توانید با یادگیری برنامه‌ریزی مالی، مطالعهٔ کتاب‌های راهنمای مالی و استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط، مهارت خود را در سازماندهی و پیگیری روندهای مالی، ارتقا دهید.

مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله

کارآفرینان موفق، ممکن است مهارت‌های استثنایی تحلیلی و حل مسئله را داشته باشند. این بدان دلیل است که جنبه‌های زیادی در ایجاد یک نام تجاری یا کسب و کار موفق وجود دارد. داشتن مهارت کارآفرینی باعث می‌شود که برای تصمیم گیری‌های دشوار، یافتن راه حل، استفاده از تفکر خلاق و تدوین برنامه‌ها و استراتژی‌ها، مشکلی نداشته باشید. همین امر سبب توسعهٔ برند شما خواهد شد.

مهارت حل مسئله برای پیشرفت مدیر آژانس املاک

مهارت‌های تفکر انتقادی

مهارت‌های تفکر انتقادی، مانند مهارت‌های تحلیلی، می‌تواند برای رشد مهارت‌های کلی کارآفرینی شما لازم باشد. اینکه از جنبه‌های متنوع به مشکلات، موقعیت‌ها و روندها نگاه کنید، به شما در توانایی تصمیم گیری و حل مسئله کمک می‌کند. مهارت‌های تفکر انتقادی، همچنین می‌تواند در زمینهٔ برنامه‌ریزی استراتژیک و ارزیابی رویکردها، موثر باشد. چرا که با دارا بودن مهارت کارآفرینی و تفکر انتقادی برای ایجاد تغییر یا بهبود استراتژی‌های تجاری، قدم‌های موثری می‌توان برداشت.

مهارت‌های تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک

مهارت‌های تفکر انتقادی، در عین حال می‌تواند به مهارت‌های تفکر استراتژیک، تبدیل شود. کارآفرینانی که برندها و مشاغل خود را ساخته‌اند، به احتمال زیاد از مهارت‌های برنامه‌ریزی استراتژیک برای توسعهٔ کسب‌وکار استفاده می‌کنند. برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین، برنامه‌ریزی لازم است. توانایی تفکر استراتژیک به شما این امکان را می‌دهد تا راه‌هایی برای غلبه بر رقابت، رشد بازار و اجرای استراتژی‌های موثر برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید.

مهارت‌های فنی

برای تجزیه و تحلیل مالی، برنامه‌ریزی، بازاریابی و سایر فرآیندهای تجاری، توسعهٔ مهارت‌های فنی می تواند بسیار مفید باشد. یکی از شاخه‌های مهارت کارآفرینی، داشتن مهارت فنی است. از این رو کارآفرینان می‌توانند از نرم‌افزار و سایر رویکردهای دیجیتالی برای مدیریت پروژه‌ها، ردیابی فروش و درآمد و اندازه‌گیری عملکرد رشد تجارت، استفاده کنند.

مهارت‌های مدیریت زمان

مدیریت زمان و سازماندهی نیز مهارت‌های مهمی برای کارآفرینان است. استراتژی‌هایی وجود دارند که به توسعه این مجموعه مهارت‌ها کمک می‌کنند. این استراتژی‌ها شامل تقسیم‌‌بندی وظایف،‌ تعیین مهلت برای انجام کارها و تدوین اهداف قابل دستیابی برای خود و تیم هستند.

مدیریت زمان مشاور املاک

مهارت‌های برندسازی، بازاریابی و شبکه‌سازی

کارآفرینان ممکن است بیشتر وقت خود را برای بازاریابی و شبکه‌سازی، صرف کنند. توانایی اجرای استراتژی‌های تجاری و بازاریابی موفق، می‌تواند جنبهٔ اساسی مهارت کارآفرینی باشد. بنابراین در شروع کار باید با مبانی برندسازی تجاری و بازاریابی آشنا شوند. بهتر است یک دورهٔ آنلاین رایگان بگذرانید. همچنین می‌توانید با سایر کارآفرینان برای رشد شبکهٔ خود ملاقات کنید. با توسعهٔ این مجموعه مهارت‌ها، می‌توانید موفقیت‌هایی را به عنوان یک کارآفرین کسب کنید. سپس از مهارت کارآفرینی در حوزهٔ کاری خود یعنی املاک بهره‌ ببرید.

این سرفصل، بخشی از مجموعه مهارت‌های فردی برای پیشرفت شغلی مشاوران املاک است. برای مطالعه بیشتر در این زمینه، دروس زیر را به برنامه خود اضافه کنید:

چگونه مهارت کارآفرینی را بهبود ببخشیم؟

روش‌های گوناگونی وجود دارد که برای پیشرفت مهارت کارآفرینی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برخی در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنند تا مهارت کارآفرینی خود را افزایش دهند. همچنین می‌توانید یک دورهٔ آموزش آنلاین بردارید، یا در برنامه‌ها و کارگاه‌ها شرکت کنید. با مربیان با تجربه گفت‌وگو کنید. درنهایت همیشه مطالعه کنید و مهارت‌های رهبری خود را ارتقا دهید.

کلام آخر

در صورتی که مشاوران املاک قصد متمایز شدن در حوزهٔ کاری خود را دارند، باید مهارت کارآفرینی را یاد بگیرند. مهارت کارآفرینی به مشاوران املاک کمک می‌کند صفر تا صد برند خود را به خوبی پایه‌گذاری، تحلیل و بررسی کنند. مدیر بنگاه املاک باید دارای قدرت رهبری،‌ تفکر استراتژیک،‌ مهارت فنی، بازاریابی و خدمت‌رسانی به مشتری باشد. تمامی این مهارت‌ها هم در مهارت کارآفرینی گنجانده می‌شود. برای ارتقاء این مهارت‌ها باید مطالعه کرد و دوره‌های آموزشی را گذراند. البته بخش عمده‌ای از مهارت هم با تجربه و چشیدن طعم شکست در طول دوران کاری ممکن می‌شود.

سرفصل تکمیلی: برای موفقیت بیشتر، در کسب‌وکار خود سرمایه‌گذاری کنید

منبع: Indeed

 

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.