دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پکیج جامع حسابداری املاک؛ از صفر تا صد فرایندهای مالی املاک

پکیج آموزشی ویژه برای اعضای آکادمی املاک دیوار

بازار مسکن در مقایسه با بازار‌های مالی و سرمایه‌گذاری دیگر از ثبات بیشتری برخوردار است. کسب سود در بازار مسکن از پارامترهایی چون بازسازی، رهن و اجاره بها و ساخت و ساز تاثیر می‌پذیرد. شما به عنوان مشاوران املاک باید بدانید زمانی یک فرد موفق و حرفه‌ای در عرصه املاک خواهید شد که مدیریت مالی خوبی داشته باشید. در واقع با حضور مدیر یا حسابدار مالی می‌توانید در کنار مشاوره برای خرید و فروش و رهن و اجاره، سرمایه‌گذاری موفقی نیز داشته باشید. ما در پکیج آموزش حسابداری املاک قصد داریم ۸ سرفصل اصلی را تحت عناوین زیر به طور کلی، به شما آموزش بدهیم. نکته مهم اینکه برای مطالعه و دریافت کامل پکیج، باید در آکادمی املاک دیوار (به‌صورت رایگان) عضو شوید.

مفاهیم کلی

شما به عنوان مشاوران املاک، مطمئنا در طول روز با مبالغ زیادی سر و کار داشته و مجبور شده‌اید با مفاهیم حسابداری آشنا شوید. اینج ااست که به اهمیت مفهوم کلی مدیریت مالی آژانس پی می‌برید. بهتر است بدانید که حسابداری املاک یک دانش و حرفه تخصصی محسوب می‌شود. یکی دیگر از مواردی که در سیستم حسابداری مالی اهمیت بالایی دارد، تهیه گزارش‌های مالی است. امروزه نرم‌افزارهای حسابداری به کمک شما مشاوران آمده‌اند تا بتوانید با صرف زمان کمتر، گزارش‌های دقیق‌تر و جامع‌تری را تهیه کنید. در درس اول پکیج آموزش حسابداری املاک، مفاهیم کلی حسابداری برای مدیران آژانس های کوچک و بزرگ شرح داده می‌شود. سرفصل‌های این درس، شامل موارد زیر می‌شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

 • حسابداری املاک در سرمایه‌گذاری‌ها
 • لزوم تهیه گزارش‌های مالی
 • مدیریت هزینه، راهی برای کاهش هزینه‌ها
 • لزوم استفاده از نرم افزارهای حسابداری املاک
 • حق کمیسیون و انواع آن
 • قوانین حسابداری املاک و مستغلات

برای مطالعه کامل درس مفاهیم کلی حسابداری املاک، روی لینک زیر کلیک کنید:

درس مفاهیم کلی حسابداری املاک

حسابداری درآمد

حسابداری درآمد در آژانس املاک معمولا در صنعت خدماتی املاک و مستغلات، گردش مالی زیادی رخ می‌دهد. مشاوران املاک به ازای خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهند، مبلغی را تحت عنوان حق کمیسیون دریافت می‌کنند. البته دقت داشته باشید که درصد حق کمیسیون را اتحادیه صنف مشاوران املاک تعیین می‌کنند. اما میزان کاهش و افزایش ریالی آن به ارزش ملک نیز بستگی دارد. در درس دوم پکیج آموزش حسابداری املاک، حسابداری درآمد برای مدیران آژانس‌های کوچک و بزرگ شرح داده می‌شود. سرفصل‌های این درس، شامل موارد زیر می شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

 • چارچوب حسابداری درآمد در املاک
 • روش محاسبه حق کمیسیون حسابداری درآمد املاک
 • روش های افزایش درآمد در آژانس املاک
 • سرمایه گذاری در املاک آینده دار
 • اجاره به عنوان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • جمع بندی مبحث حسابداری درآمد

برای مطالعه کامل درس حسابداری درآمد املاک، روی لینک زیر کلیک کنید:

درس حسابداری درآمد املاک

گزارش مالی

صورت‌های مالی یا همان گزارش مالی آژانس املاک، سوابق رسمی وضعیت مالی یک آژانس به شمار می‌آیند. صورت‌های مالی برگرفته از متراکم کردن و ساده‌سازی داده‌هایی هستند که از سیستم حسابداری یک شرکت املاک و مستغلات جمع‌آوری شده‌اند. شما به عنوان مدیران املاک بهتر است بدانید که داشتن گزارش مالی برای مدیریت کاربردی‌تر و هر چه بهتر شما کمک زیادی می‌کند. در واقع همه شرکت‌های بزرگ تجاری و املاک در سراسر جهان از این اسناد گزارش مالی برای رسیدگی به وضعیت مالی بهتر خود استفاده می‌کنند. در درس سوم پکیج آموزش حسابداری املاک، گزارش مالی حسابداری برای مدیران آژانس‌های کوچک و بزرگ شرح داده می‌شود. سرفصل‌های این درس، شامل موارد زیر می‌شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

 • گزارش مالی آژانس املاک چیست؟
 • چه مواردی در گزارش دیده می‌شود؟
 • گزارش مالی آژانس املاک در چه دوره‌هایی انجام می‌شود؟
 • کاربردهای گزارش مالی آژانس املاک
 • پول را به من نشان بده
 • گزارش مالی حرفه‌ای آژانس املاک و مستغلات

برای مطالعه کامل درس گزارش مالی حسابداری املاک، روی لینک زیر کلیک کنید:

درس گزارش مالی حسابداری املاک

قوانین مالیاتی

همه مشاغل دنیا، بر اساس گردش مالی و درآمدی که به دست می‌آورند، مالیات می‌پردازند. شما شاغلان مشاور املاک نیز مشمول قوانین مالیاتی هستید. همچنین شما به عنوان مدیر آژانس املاک در برابر کارمندانی که استخدام می‌کنید (همان مشاوران املاک) مسئولیت دارید. در نتیجه باید برای آنها بیمه پرداخت کنید. تمام مشاغل موظفند دو نوع مالیات بپردازند؛ یکی مالیات بر درآمد که به صورت مستقیم و دیگری مالیات بر ارزش افزوده که به صورت غیرمستقیم پرداخت می‌شود. در نوع دوم، این دسته از مالیات را صاحبان مشاغل به طور مستقیم پرداخت نمی‌کنند، بلکه آن را از مشتری می‌گیرند و برای اداره مالیات واریز می‌کنند. در درس چهارم پکیج آموزش حسابداری املاک، قوانین مالیاتی حسابداری برای مدیران آژانس‌های کوچک و بزرگ شرح داده می‌شود. سرفصل‌های این درس، شامل موارد زیر می‌شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.