دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

مزایا و معایب راه‌اندازی آژانس املاک به‌صورت خانوادگی

کار با خانواده دارای مجموعه منحصر به فردی از مزایا و معایب است. خانواده از قدیم پناهگاه افراد محسوب می‌شود؛ اما اگر این پناهگاه با مفهومی به نام کار در هم آمیخته شود چه؟ در وهله اول که به کار کردن با خانواده فکر می‌کنید چه چیزی به فکر شما می‌رسد؟‌ مثلا شاید بگویید چه چیزی بهتر از افرادی که به آن‌ها اعتماد داریم. البته شاید هم به این هم فکر کنید که تعادل بین کار و زندگی به چه شکل ایجاد می‌شود؟‌ بالاخره کار است و جدیت و مفهوم عاطفه چندان جایی در آن ندارد. همین مسائل مجموعه‌ای از مزایا و معایب را در کار خانوادگی و آژانس املاک خانوادگی ایجاد می‌کند. در ادامه این سرفصل، بیشتر با مزایا و معایب این نوع از آژانس‌ها و کسب‌وکارها آشنا می‌شویم.

مزایای آژانس املاک خانوادگی چیست؟

راه‌اندازی مشاغل خانوادگی مزایای زیادی دارد،. از جمله آن‌ها می‌توان به ثباتی اشاره کرد که در شغل خانوادگی دیده می‌شود. سلسله مراتب در تجارت خانوادگی با موقعیت افراد تعیین می‌شود. احتمالا در مشاغل خانوادگی فردی که در خانواده هم جایگاه مهم‌تری دارد، رهبر خواهد بود. این فرد با ثبات بیشتری نسبت به سایر افراد، کار را هدایت خواهد کرد. درمقابل، بیماری، بازنشستگی یا مرگ یک فرد در خانواده او را از جایگاه رهبری کاری دور می‌کند. در حالی که در شغل‌های دیگر اینطور نیست. این ویژگی می‌تواند یک مزیت مهم برای مشاغل خانوادگی به حساب آید.

در آژانس املاک خانوادگی مانند سایر شغل‌های خانوادگی، تعهد بیشتری وجود دارد. شرکت‌های خانوادگی احساس تعهد و مسئولیت‌پذیری بیشتری را در قلب خود دارند. شغل و نیازهای خانواده در هم گره خورده‌اند. به همین علت است که بسیاری از مشاغل خانوادگی عمر عجیب و غریبی دارند. خیلی از ما در مورد طلافروشان یا شیرینی‌فروشان خانوادگی شنیده‌ایم. بسیاری از این مشاغل تاریخچه طولانی دارند، زیرا تعهد بالایی در خانواده وجود دارد که به راحتی در سایر شکل‌های کاری دیده نمی‌شود.

دپارتمان املاک چیست

به‌عنوان نمونه‌ای از شرکت‌های موفق خانوادگی در جهان، می‌توان خودروسازی بزرگ فورد را نام برد. شرکت فورد توانست در شرایط سخت اقتصادی دوام بیاورد. علت آن هم نام خانوادگی و شهرت فورد بود که روحیه جنگندگی آن‌ها را بیشتر می‌کرد. دقیقا در همان شرایط شرکت جنرال موتورز ناامید از دوام بود؛ اما فورد توانست با آن شرایط سرپا بماند.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.