دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

با گری کلر، بنیان‌گذار بزرگ‌ترین آژانس املاک جهان آشنا شوید

فرزند دو معلم، چگونه به امپراطور املاک تبدیل شد؟

گری کلر (Gary Keller) یک کارآفرین آمریکایی مطرح و نویسنده تعداد زیادی کتاب املاک و مستغلات است که طرفداران زیادی دارد. او بنیان‌گذار شرکت کلر ویلیامز (Keller Williams Realty) است که به عنوان بزرگ‌ترین شرکت املاک و مستغلات در جهان از نظر تعداد نمایندگی، حجم فروش و واحدهای فروخته شده، شناخته می‌شود. گری کلر این شرکت را راه‌اندازی کرد و آموزه‌های خود را بعدها به چاپ رساند. او رئیس اجرایی هلدینگ نظارت بر املاک کلر ویلیامز و یکی از افراد بانفوذ در املاک و مستغلات محسوب می‌شود. در آکادمی املاک دیوار شما را با این نویسنده مطرح و موفق آشنا می‌کنیم.

گری کلر کیست؟

گری کلر در سال ۱۹۵۷ در تگزاس متولد شد. مادر و پدر او معلم بودند. بعد از ارتقای پدر گری به عنوان مدیر دبیرستان، خانواده او به ساحل شمالی خارج از هیوستون نقل مکان کردند.  متولد شدن گری در خانواده‌ مربیان، زمینه‌ساز رویکرد آموزشی کلر در تجارت و موفقیت او شد. گری همواره از مادر و پدر خود قدردان بوده و زندگی خود را مدیون آن‌ها، می‌داند.

گری کلر ، ابتدا قصد حضور در دانشگاه را نداشت. او پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به موسیقی پرداخت. البته کمی بعد به والدینش اطلاع داد که قصد تحصیل در دانشگاه را دارد. در نتیجه کلر در دانشگاهی که خواهر و پدرش قبلا در آن تحصیل کرده بودند، درس خواند (دانشگاه بایلور – Baylor). او در دوران تحصیل در دانشگاه، درس‌هایی از حقوق، حسابداری، بانکداری، املاک و مستغلات را هم همزمان مطالعه می‌کرد. درست در این دوران گری به املاک علاقه‌مند شد.

کلر در ادامه تحصیل به‌دنبال دریافت مدرک بیمه رفت که در دانشگاه ارائه می‌شد. در سال آخر تحصیلش، شرکت‌های مختلف املاک به دنبال فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه بایلور بودند و در نتیجه با کلر نیز مصاحبه کردند. کلر بعد از فارغ‌التحصیلی به آستین نقل مکان کرده و کار خود را در آنجا آغاز کرد.

راه‌اندازی املاک کلر ویلیامز

شرکت کلر ویلیامز یک آژانس املاک و مستغلات بین‌المللی است که مقر اصلی آن در تگزاس ایالات متحده قرار دارد. به ادعای این شرکت، بزرگ‌ترین حق امتیاز املاک و مستغلات از نظر تعداد نمایندگان و حجم فروش در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ متعلق به اینجا است! شرکت کلر ویلیامز در سال ۱۹۸۳ توسط گری کلر و جو ویلیامز راه‌اندازی شد و تا ماه می سال ۲۰۱۸ از یک دفتر در آستین به بیش از ۹۴۰ دفتر و ۱۸۰هزار همکار در سراسر جهان توسعه یافت.

شرکت املاک و مستغلات کلر ویلیامز
لوگوی شرکت املاک و مستغلات کلر ویلیامز

شرکتی که گری کلر راه‌اندازی کرد، در سال ۲۰۱۸ توسط کریر بلیس در زمره «شادترین شرکت‌ها برای کار» انتخاب و معرفی شد. کلر ویلیامز در فهرست فست کمپانی در زمینه مبتکرانه‌ترین شرکت‌های جهان در رده املاک و مستغلات و توسعه شهری برای سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

مطلب مرتبط: دونالد ترامپ چگونه با سرمایه‌گذاری در املاک ثروتمند شد؟

معرفی کتاب‌های گری کلر

کتاب مشاور میلیونر املاک و مستغلات (The Millionaire Real Estate Agent) در سال ۲۰۰۴ اولین کتاب گری کلر بود. این کتاب با همکاری انتشارات مک گرا هیل منتشر شد. کار، کتاب اولش را با همکاری دیو جنکس و جی پاپاسان نوشت. کتاب او، بعدها در بیزینس ویک لقب پرفروش‌ترین کتاب را گرفت.

کتاب سرمایه‌گذار میلیونر املاک و مستغلات (The Millionaire Real Estate Investor) یک سال بعد با همکاری دیو جنکس و جی پاپاسان نوشته و توسط ناشر قبلی منتشر شد. این کتاب هم به عنوان پرفروش‌ترین در بیزینس ویک و نیویورک‌تایمز نام گرفت.

کتاب سوم گری کلر در سال ۲۰۰۸ توسط کلراینک به چاپ رسید. نام کتاب او « تغییر مسیر: چگونه آژانس‌های املاک و مستغلات با شرایط دشوار مقابله می‌کنند (SHIFT: How Top Real Estate Agents Tackle Tough Times)» بود که با همکاری دیو جنکس و جی پاپاسان نوشته شد و پرفروش‌ترین کتاب در نیویورک‌تایمز و وال استریت ژورنال و یواس‌ای تودی نام گرفت.

کتاب آخر کلر در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و برایش افتخارآفرینی کرد. کتاب «یک چیز: یک حقیقت سادهٔ شگفت‌آور که پشت نتایج خارق‌العاده است (The One Thing)» با همکاری جی پاپاسان به رشتهٔ تحریر درآمد. این اثر اولین کتاب در حوزه‌ای غیر از املاک و مستغلات از گری کلر به شمار می‌رود. این کتاب پرفروش‌ترین در روزنامه‌های نیویورک تایمز، کتاب‌های غیرتخیلی وال‌استریت‌ژورنال و پرفروش‌ترین کتاب‌های یو‌اس‌ای تودی و پابلیشرز ویکلی شده و به ۲۶ زبان نیز ترجمه شد.خلاصه مصاحبه گری کلر با مجله فوربز

در این مصاحبه، گری در مورد پرهیز از حواس‌پرتی و چگونگی اولویت‌بندی کار خود و تمرکز در کار صحبت می‌کند. به نظر او موفقیت به معنای کمال نیست:

من هر دقیقه از روز دغدغهٔ اجتناب از حواس‌پرتی را ندارم. یک روز کامل بدون حواس‌پرتی وجود ندارد.

به نظر گری کلر برای رفتن به سینما، ما تلفن خود را خاموش می‌کنیم؛ اگر به وعده غذایی نیاز داریم آن را تهیه کرده یا بسیاری از کارهای خود را متوقف می‌کنیم. بنابراین زمانی که روی مهم‌ترین کار خود تمرکز می‌کنیم، اتفاقات شگفت‌آوری رخ می‌دهد. در نهایت، با تمرکز کامل، ما کارهای بیشتری را با موفقیت از سر می‌گذرانیم.

گری کلر بهترین روش اولویت‌بندی کار و تمرکز را در عصارهٔ کتاب آخر خود می‌داند. به نظر او سوال اصلی این کتاب مربوط به پرسشی است که هر یک از ما باید از خود بپرسیم. به عقیده او ما باید از خود بپرسیم: «کاری که می‌توانم انجام دهم چیست؟ با انجام آن،‌ کارهای دیگر من آسان‌تر می‌شود یا انجام آن غیرضروری است؟» پس از این سوال، تحقق اولویت‌بندی کارها امر دشواری نیست.

سرفصل مرتبط: بهترین کتاب بازاریابی املاک و مستغلات برای مشاوران کدام است؟

گری کلر بنیان گذار بزرگ‌ترین آژانس املاک جهان

به عقیده گری کلر، نکتهٔ شگفت‌آور اولویت‌بندی، دربارهٔ اهمیت مسایل است. به عقیدهٔ او مردم به طور غریزی می‌دانند که چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد. از نظر کلر، موفقیت مفهومی توالی دار بوده و موازی نیست. موفقیت، یک مرحله از هدفی بزرگ‌تر در یک زمان خاص است. به پیشنهاد کلر، در زندگی خود یک دومینو اجرا کرده و همه چیز را با یک هدف در نظر بگیرید. او در پایان مصاحبه می‌گوید: «مشخص کنید کجا می‌روید. در ادامه قدم بعدی خود را برای رسیدن به آن تعیین کنید. با گذشت زمان، الگویی پیرامون شغل، مهارت و اشتیاق شما پدیدار می‌شود».

مطلب مرتبط: بیوگرافی جید میلز، مشهورترین مشاور املاک زن در جهان

مطالعه زندگی مشاوران املاک بین‌المللی، به شما کمک می‌کند تا دید خود را از محدوده فعالیت فعلی بالاتر ببرید. این اشخاص در سطوح بسیار حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و مطالعه کتاب‌های‌شان، درس‌های زیادی در حوزه پیشرفت کاری به ما می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم کتاب‌های گری کلر را بسته به حوزه فعالیت خود، مطالعه کنید.

منابع: WikipediaForbes

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.