دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پکیج جامع استخدام و مدیریت مشاوران املاک در آژانس

استخدام کارمند شایسته موضوع مهمی است که بازدهی و کارایی سازمان را افزایش می‌دهد. بنابراین شما به عنوان مدیر آزانس املاک نقش به سزایی در استخدام مشاوران املاک دارید که باعث بهبود روند مجموعه می‌شوند. پکیج جامع استخدام و مدیریت مشاوران املاک، راهنمایی‌های لازم را به شما می‌دهد تا بتوانید موفقیت‌های بیشتری را در این کسب و کار بدست بیاورید.

ما در پکیج آموزش استخدام و مدیریت مشاوران املاک قصد داریم ۱۲ سرفصل را به طور کلی، به شما آموزش بدهیم. در ادامه، این سرفصل‌‌ها را می‌بینید.

توجه: این پکیج آموزشی، مخصوص اعضای ویژه آکادمی املاک دیوار است. برای عضویت در آکادمی، روی بخش ثبت‌نام در پایین همین مطلب کلیک کنید.

فرهنگ سازمانی

در اکثر شرکت‌های بزرگ، فرهنگ سازمانی باعث جذب بهترین کارمندان و مشتریان می‌شود. به همین دلیل بیشتر شرکت‌های بزرگ آن را به کار می‌گیرند. بنابراین مشاوران املاک باید با فرهنگ مشتریان خود سنخیت داشته باشند تا بتوانند تاثیر مثبتی‌ بر جای بگذارند. شما صاحبان آژانس املاک و مستغلات حرفه‌ای باید مواردی چون ارزش‌های مشترک خلاقیت، یادگیری مداوم، شمول و تنوع، قدرت و اشتیاق، بهترین تجربه زندگی شخصی و کاری را به‌عنوان فرهنگ در سازمان خود جاری کنید. در درس اول پکیج آموزش استخدام و مدیریت مشاوران، اصول فرهنگ سازمانی برای مدیران و آژانس‌های بزرگ و کوچک شرح داده می‌شود.

برای مطالعه کامل درس فرهنگ سازمانی استخدام مدیریت مشاوران، روی لینک زیر کلیک کنید:

سرفصل فرهنگ سازمانی آژانس املاک

رنج‌بندی

اگر در آژانس املاک کار می‌کنید، طبیعتا کلمه رنج بندی به گوشتان خورده است. شما به عنوان مدیر آژانس املاک باید با انواع نیازهای استخدامی و مدیریتی انواع گروه و رنج‌بندی آشنا شوید تا بتوانید بهره‌وری آژانس املاک را افزایش بدهید.  قطعا می‌دانید کهرنج رهن و اجاره به عنوان رنج پایه تلقی می‌شود و در مقایسه با دو رنج دیگر ساده‌تر است. رنج فروش نسبت به دو رنج دیگر سخت‌تر بوده، زیرا کار فروش را بر عهده دارد. رنج کلنگی و مشارکت در ساخت، پیچیده‌ترین رنج مجموعه است که باید برای فعالیت در آن، تجربه‌های دو رنج دیگر را داشته باشید. در درس سوم پکیج آموزش استخدام و مدیریت مشاوران، رنج‌بندی و چگونگی مدیریت مشاوران در رنج‌های گوناگون را برای مدیران و آژانس‌های بزرگ و کوچک شرح می‌دهیم. سرفصل‌های این درس شامل موارد زیر می‌شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

 • اصول کلی رنج‌بندی مشاوران آژانس
 • رنج رهن و اجاره
 • رنج فروش
 • رنج کلنگی و مشارکت در ساخت

برای مطالعه کامل درس رنج‌بندی و اهمیت آن در استخدام مدیریت مشاوران، روی لینک زیر کلیک کنید:

درس رنج‌بندی مشاوران املاک

مصاحبه استخدام مشاور املاک

نکات استخدام مشاور املاک مبتدی

برخی فکر می‌کنند برای داشتن شغل مشاوره املاک به تخصص خاصی نیاز ندارند، اما با گذشت زمان به دلیل اینکه اطلاعات لازم در زمینه این شغل را ندارند، کلافه شده و آن را رها می‌کنند. در واقع شما نیز به عنوان مدیر مشاوران املاک در طول استخدام نیروی مبتدی تا زمانی که حرفه‌ای شود، ضررهای زیادی متحمل می‌شوید.

اگر قصد استخدام مشاور املاک مبتدی دارید، برای دوری از آسیب‌ها و استرس‌ها باید از فردی متخصص و باتجربه بخواهید که نکات و اطلاعات لازم را به نیروی مبتدی آموزش بدهد. در درس بعدی پکیج آموزش استخدام و مدیریت مشاوران، نکات استخدام مشاور املاک مبتدی برای مدیران و آژانس‌های بزرگ و کوچک شرح داده می‌شود. سرفصل های این درس شامل موارد زیر است:

 • آموزش مبانی حقوقی به مشاور املاک مبتدی
 • منطقه شناسی
 • رفتار صحیح و حرفه‌ای با مشتری
 • آموزش کارشناسی صحیح پس از استخدام مشاور املاک مبتدی
 • اهمیت رازدار بودن
 • آشنایی با دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی
 • نظم و مسوولیت پذیری
 • سنجش نیاز مشتری

برای مطالعه کامل درس نکات استخدام مشاور املاک مبتدی، روی لینک زیر کلیک کنید:

درس نکات استخدام مشاور مبتدی

نکات استخدام مشاور حرفه‌ای

معمولا خرید و فروش خانه‌های لوکس و برج‌های گران قیمت و سفارشی بر عهده مشاوران املاک حرفه‌ای است؛ زیرا این گونه خانه‌ها ویژگی منحصر به فرد و خاصی دارند و مشاوران تازه کار از پس آنها بر نمی‌آیند. بنابراین شما به عنوان مدیر املاک اگر بنگاه معاملاتی لوکسی دارید که در آن به خرید و فروش خانه‌های سفارشی و گران قیمت می‌پردازید، استخدام یک مشاور املاک حرفه‌ای امری مهم و ضروری برایتان تلقی می‌شود.

مشاوران املاک حرفه‌ای معمولا روابط اجتماعی گسترده و قوی دارند که باعث جذب مشتری می‌شود. در این درس پکیج آموزش استخدام و مدیریت مشاوران، نکات استخدام مشاور حرفه‌ای شرح داده می‌شود. سرفصل‌های این درس شامل موارد زیر می‌شود که به طور کلی شرح داده شده‌اند:

 • چرا مشاور املاک حرفه‌ای استخدام کنیم؟
 • شنونده بودن
 • عملی شدن وعده‌ها
 • و …

برای مطالعه کامل درس نکات استخدام مشاور حرفه‌ای روی لینک زیر کلیک کنید:

نکات استخدام مشاور حرفه‌ای

سوال‌های مصاحبه استخدامی

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
1 نظر
 1. 615667676065 می‌گوید

  عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.