دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

جدیدترین ترندهای طراحی خانه در جهان

دو سال اخیر همراه با ویروس کرونا سپری شد. این شرایط چه تأثیری بر دنیای طراحی خانه داشته است؟ مهم‌ترین رخداد اینکه بیشتر مردم مجبور بودند زمان بیشتری را در خانه بگذرانند. این حالت بدون شک در طراحی خانه‌ها هم اثر خود را گذاشته است. ترندهای جدید طراحی خانه از این واقعیت نشأت گرفته که دنیای امروز با چالش‌هایی مواجه خواهد بود. واقعا اثر این تغییرات در ترندهای نوظهور دکوراسیون خانه چه بوده است؟ اینجا در آکادمی املاک دیوار شما را با جدیدترین ترندهای طراحی خانه در جهان در سال ۲۰۲۱ آشنا می‌کنیم.

مردم خانه‌ای برای سرگرمی و کار می‌خواهند!

دفتر کار خانگی

خانه‌ها امروز برای فعالیت‌های بیشتری نسبت به گذشته استفاده می‌شوند. در خانه سرگرمی و فعالیت‌های شغلی در هم آمیخته شده‌اند. یکی از ترندهای سال گذشته در طراحی خانه در کشورهای خارجی مربوط به رشد استودیوهای هنری، سینمای خانگی، سالن‌های ورزشی و اداری بود.

افراد میل دارند در خانه خود فعالیت‌های مهم روزمره و سبک زندگی‌شان را انجام دهند. دوست دارند ورزش کنند و با کیفیت مناسبی فیلم ببینند. خیلی اوقات مجبورند در خانه کار کنند. کار در خانه با پیژامه و فضای خانگی جور در نمی‌آید. همه افراد می‌دانند که بازدهی آن‌ها زمانی بیشتر می‌شود که بتوانند در خانه محیط مناسب کار هم فراهم کنند. به همین علت‌ها ترندهای طراحی خانه امروزی به چنین عواملی گره خورده است.

افزایش میل به طبیعت در طراحی خانه

طبیعت در طراخی خانه

مردم در کشورهای مختلف جهان تمایل دارند خانه خود را به حال و هوای فضای سبز و طبیعت متصل کنند. آمار فروش گل‌ها و گیاهان آپارتمانی در این مدت در کشور خودمان نیز افزایش داشته است. جست‌وجو برای گیاهان و گلدان‌ها، کاشت‌های سرپوشیده و پوشش مصنوعی با ظاهر گیاهی، همه و همه بسیار پرطرفدار شده‌اند.

جالب است بدانید که جستجو برای کابینت آشپزخانه سبز، کاشی حمام، صندلی‌های اتاق خواب و پذیرایی با تم طبیعت و موارد این‌‌چنینی هم به این میل مربوط می‌شود. اکثر مردم دوست دارند خانه‌ای سرسبز داشته باشند. میل به نزدیکی طبیعت با خانه‌های افراد، این مورد را در طراحی خانه ترند کرده است.

به روز کردن نشیمن در طراحی خانه

اتاق نشیمن

در اغلب زمان‌هایی که در خانه هستیم،‌ اتاق نشیمن یا هال خانه،‌ پناهگاه اصلی افراد به شمار می‌رود. درصد توجه به اتاق نشیمن در طراحی خانه در کشورهای دیگر، نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. بدیهی است که افراد به جایی توجه بکنند که زمان بیشتری را در آنجا می‌گذرانند. برای مثال نقاشی‌های انتزاعی در طراحی اتاق نشیمن، در طراحی‌های بین‌المللی پرطرفدار شده‌اند.

انعطاف‌پذیری، مهمان طراحی خانه

افراد تلاش می‌کنند که فضای خانهٔ خود را منعطف تعریف کنند. از مدت‌ها پیشن استفاده از فضاهای مرده در طراحی به مد روز تبدیل شده است. صندلی‌های چرخان و ست‌های خواب تاشدنی و چندکاره نشانی از این انعطاف‌پذیری است. میزهای جانبی تو در تو و درهای مخفی نشان از توجه به این انعطاف در طراحی خانه دارد.

رنگ‌آمیزی در طراحی خانه

طراحان تلاش می‌کنند فضاهای داخلی خانه‌ها را با رنگ‌های جدیدی زینت بخشند. رنگ سال ۲۰۲۱ زرد و طوسی است، اما در دکوراسیون خانه‌ها رنگ آبی ترند شده است. چرا؟ چون به شدت اثر آرامش‌بخشی دارد. فروشگاه مشهور Etsy پس از اینکه جست‌وجوی رنگ آبی روشن را در حال افزایش دید،‌ رنگ سال خود را آبی انتخاب کرد.

آبی ملایم آسمان و دریا می‌تواند در آرامش‌بخشی فضای خانه تأثیر زیادی داشته باشد. این دقیقا همان گمشده‌ای است که افراد پس از اتفاقات سال ۲۰۲۰ در طراحی خانه به آن نیاز دارند. رنگ مارسلا (سماقی) هم از ترندهایی است که هم به مجلل شدن محیط کمک می کند و هم گرما و راحتی را به نشیمن هدیه می‌کند. به همین دلایل یکی از رنگ‌های ترند امسال سماقی است.

طراحی خانه

رنگ‌های لوکس، جذابیت همیشگی

جالب است بدانید که همچنان یکی از ترندهای اصلی در طراحی خانه در کشورهای جهان، طلا و کریستال‌های پرزرق و برق هستند. افراد همچنان علاقه دارند که پارچه‌ها و رنگ‌های لوکس را در خانه خود داشته باشند.

این علاقه از دیرباز از جمله نشانه‌های اصالت یک خانه معرفی می‌شد. امروز طراحی‌های مینیمال این اسطوره قدیمی را کم‌قوت‌تر کرده است. با این وجود علاقه به نشانه‌های لوکس و رنگ طلایی همچنان ترند طراحی خانه بوده و باید باور کنیم که علاقه به کریستال‌های براق هیچگاه قدیمی نمی‌شود.

استخرهای خانگی؛ آرامش در خانه

استخر در طراحی خانه

درست است که امروز بسیاری از خانه‌های ویلایی در کشورهای دیگر دارای استخر هستند، اما هنوز هم این ویژگی عمومی نیست. جالب است بدانید که اکنون به علت همه‌گیری کرونا و سبک زندگی موجود، علاقه به خانه‌های استخردار در جهان بیش از گذشته شده است. افراد علاقه‌مندند که بتوانند استخر را در خانه خود داشته باشند. درنتیجه در سال ۲۰۲۱، استخر داشتن یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی خانه محسوب می‌شد که آرامش و تفریح را برای افراد فراهم می‌کند.

جمع‌بندی

به طور شگفت‌انگیزی فعالیت‌های بازسازی و طراحی خانه از زمان شیوع کرونا تغییر کرده است. سبک علاقه مردم چیزهایی را ترند کرده که نشانگر علایق آن‌ها بوده است. اگر تا مدتی قبل به ما می گفتند که علاقه به کابینت سبز زیاد شده، تعجب می‌کردیم. امروز اما مردم تلاش می‌کنند خانه خود را به طبیعت نزدیک‌تر کنند. گیاه و گلدان‌های زیبا را در خانه خود جا دهند و  به خانه‌های استخردار علاقه بیشتری نشان دهند.

فضاهای فعالیت در خانه اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به همین علت سینماهای خانگی، سالن بدنسازی خانگی و دفتر کار خانگی در ترندهای طراحی خانه هستند. اتاق نشیمن یک مکان تجمع مهم در خانه است و اکنون از اولویت‌های طراحی به شمار می‌آید. توجه داشته باشید که رنگ‌ها و مواد لوکس همچنان ترند مهمی در طراحی خانه هستند. افراد علاقه دارند اصالت و جذابیت را به نمایش درآورند. در عین حال، مردم برای اینکه احساس امنیت بیشتری داشته باشند به سبک طراحی‌های قدیمی هم علاقه‌مند شده‌اند.

منابع: Realtor، Apartmenttherapy

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.