دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

افزایش قیمت خانه‌ها در جهان با استفاده از پنل خورشیدی

در سراسر جهان خانه‌هایی که پنل خورشیدی دارند، ارزشمندتر می‌شوند. شاید پیاده‌سازی این پنل‌ها در خانه‌های ما هم ارزش آن‌ها را افزایش دهد. برای این کار، باید به سو‌ال‌هایی پاسخ دهیم: قیمت پنل‌های خورشیدی چقدر است؟ در ایران چه شهرهایی بهتر است از پنل خورشیدی استفاده کنند؟ به‌هرحال امروزه که پنل‌های خورشیدی در حال جا افتادن نسبی در بازار هستند، باید در مورد آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنیم. اینجا در آکادمی املاک دیوار دربارهٔ پنل‌های خورشیدی اطلاعات بیشتری در اختیارتان می‌گذاریم.

پنل‌های خورشیدی ارزش خانه را افزایش می‌دهند

تجزیه و تحلیل‌های جدید وب‌سایت Porch نشان می‌دهد که یک منبع مهم برای افزایش قیمت خانه، پنل‌های خورشیدی هستند. خانه‌هایی که پنل خورشیدی دارند، تا ۵۶ درصد بالاتر قیمت‌گذاری می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید، این پنل‌ها از نور خورشیدی استفاده می‌کنند و انرژی آن را در خانه‌ها به کار می‌گیرند.

تحلیل اخیر سایت porch می‌گوید قیمت خانه‌هایی که پنل خورشیدی دارند، به طور متوسط حدود ۶۸۰ هزار دلار است. خانه های دارای پنل‌های خورشیدی در بعضی شهرها جذابیت بیشتری دارند. به عنوان مثال، خانه های دارای انرژی خورشیدی در فلوریدا بالاترین قیمت را دارند. آن‌ها سه و نیم برابر متوسط قیمت خانه در شهر قیمت دارند. جالب است بدانید که طبق مطالعه اخیر The Solar Nerd، نصب پنل‌های خورشیدی ۵۶ هزار دلار به ارزش خانه می‌افزاید.

بهینه سازی مصرف انرژی

پنل خورشیدی چیست؟

پنل خورشیدی صفحاتی است که به صرفه‌جویی در مصرف برق کمک می‌کند. این پنل‌ها، انرژی خورشید را به برق تبدیل می‌کنند. تولید برق از انرژی خورشید بعضی مواقع از نیاز مصرف یک خانه هم بیشتر می‌شود و مشترکان می‌توانند برق اضافه را ذخیره کنند یا حتی به اداره برق بفروشند. در کشورهای پیشرفته، ابزارهایی برای ذخیره‌سازی این انرژی مانند باتری‌های دیواری هم استفاده می‌شود.

یکی از دغدغه‌های بشر امروزی کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی است. مصرف سوخت‌های فسیلی باعث آلودگی محیط زیست و تولید دی‌اکسید کربن می‌شود. این روش آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند که مزیت مهمی محسوب می‌شود. استفاده از پنل خورشیدی خانگی برای تأمین برق یک روش نسبتا مرسوم و کارآمد است.

با استفاده از پنل خورشیدی هزینهٔ برق خانواده هم کاهش پیدا می‌کند. به علت سازگار بودن با محیط زیست و هماهنگی با دغدغه‌های انسان امروزی است که خانه‌های دارای پنل خورشیدی قیمت بالاتری پیدا می‌کنند.

پنل خورشیدی در ایران

کافی است در سایت‌های فروش اینترنتی مانند دیوار جست‌وجو کنید. پنل‌های خورشیدی با وات پایین از چند صد هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و به فروش می‌رسند. برای انتخاب و نصب سیستم‌های مجهز به پنل خورشیدی، قطعا نیاز به مشورت با مشاوران حرفه‌ای این حوزه دارید. انتخاب پنل مناسب، پیاده‌سازی سیستم انتقال برق، تغییر کنتور برای فروش برق به اداره برق و سیستم ذخیره‌سازی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند.

پنل‌ها در فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین در انواع مدل و قیمت به فروش می‌رسند. اغلب آن‌ها ساخت کشور چین هستند، اما پنل‌های ساخت داخل هم در بین آن‌ها دیده می‌شوند. شما به‌عنوان مشاور املاک می‌توانید به مالکانی که قصد بازسازی ساختمان خود را دارند، پیشنهاد استفاده از پنل‌ها را بدهید تا ارزش خانه‌شان هم بیشتر شود. به‌عنوان مشاوره به سازنده‌ها هم این مورد را مدنظر داشته باشید. امروزه در شهرهای ایران هم خانه‌هایی مدرن و هوشمند پیدا می‌شوند که تمامی انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی تأمین می‌کنندو

این انرژی در مورد خانه‌ها چگونه عمل می‌کند و چه انواعی دارد؟ یک خانه می‌تواند با پنل‌های خورشیدی، انرژی مورد نیاز خود را تأمین کند؟ قیمت این پنل‌ها چقدر است؟

انواع پنل خورشیدی

پنل‌های خورشیدی به دو دسته اصلی مونوکریستال و پلی کریستال تقسیم می‌شوند. در حال حاضر این دو نوع متداول‌ترین و پراستفاده‌ترین پنل خورشیدی برای تولید برق هستند. این پنل‌ها انرژی خورشید را به برق تبدیل می‌کنند. آن‌ها از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارند. هرنوع از پنل‌های خورشیدی بالای ۲۵ سال عمر می‌کند. تفاوت اصلی این دو، نوع سلول خورشیدی در آن است.

جدا از فناوری دو نوع اصلی،‌ بهتر است مزایا و معایب آن‌ها را هم بدانیم. پنل مونو کریستال نسبت به پنل پلی کریستال راندمان بالاتر و ظاهر زیباتری دارند.

کدام یک از این دو نوع مناسب‌تر هستند؟ هر دو نوع برای تأمین برق خانگی کارآمد هستند. اگر فضا کوچک باشد از پنل مونو کریستال استفاده می‌شود. پنل‌های مونوکریستال به علت راندمان بالاتر برای محیط‌های کوچک بهتر هستند. در غیر این صورت به علت قیمت پایین‌تر پنل پلی کریستال انتخاب می‌شود.

مطلب مرتبط: با جدیدترین تکنولوژی‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی در خانه‌ها آشنا شوید

نصب پنل خورشیدی

قیمت پنل خورشیدی در ایران

خانه‌هایی در ایران از این تکنولوژی بهره‌مند شدند و تعداد زیادی از افراد در نوبت هستند. در سال گذشته برای تجهیز کردن یک خانه مسکونی در ایران بین ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان هزینه صرف می‌شده است. اگر این تکنولوژی به صورت همگانی مورد استفاده قرار گیرد، باعث کاهش آلودگی محیط زیست خواهد شد. به همین علت می‌توان به آینده این تکنولوژی امیدوار بود. آپارتمان‌ها در هر ۲۰ متر فضای پشت‌بام‌های خود، برای ۵ کیلو وات پنل خورشیدی استفاده می‌کنند.

پنل خورشیدی برای چه شهرهایی مناسب است؟

پنل‌های خورشیدی را به چه مشتری‌هایی پیشنهاد می‌دهید؟ کدام شهرها پتانسیل بالاتری در این زمینه دارند؟ پر واضح است که شهرهای آفتابی بیشتر می‌توانند روی این پنل‌ها حساب باز کنند. بدون شک شهر یزد در مقایسه با شهرهای شمالی کشور، امکان استفاده بیشتری از این تکنولوژی خواهند داشت. شهرهای واقع در فلات مرکزی که در طول سال نور خورشیدی دریافتی آن‌ها زیاد است، گزینه مناسبی برای دریافت این تکنولوژی هستند.

استفاده از پنل خورشیدی در شهرهایی که میانگین بارش سالیانه آن‌ها اندک و در اغلب سال آفتابی هستند، مناسب است. شما می‌توانید برای افزایش قیمت خانه‌ها به مشتری‌‌های این شهرها پیشنهاد استفاده از این تکنولوژی را بدهید. در سال‌های آینده بدون شک این تکنولوژی راه خود را بیشتر از پیش باز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: خانه‌هایی که با پرینت سه بعدی ساخته می‌شوند

جمع‌بندی

پنل‌ خورشیدی امکان استفاده از انرژی خورشید را برای تولیدبرق می‌دهد. این پنل‌ها می‌توانند توسط مشتری‌ها روی سقف آپارتمان‌ها، مجتمع‌های مسکونی و خانه‌های ویلایی نصب شوند. این کار به ذخیرهٔ انرژی خورشیدی و استفاده آن در برق خانگی کمک می‌کند. می‌توان با ترغیب مشتری‌ها به این کار، قیمت خانه‌ها را تا حد مناسبی افزایش داد.

در کشورهای توسعه‌یافته مانند ایالات متحده،‌ این تکنولوژی راه خود را پیدا کرده و موجب افزایش قیمت خانه‌ها شده است. در ایران نیز استفاده از تکنولوژی پنل‌های خورشیدی رو به افزایش رفته و می‌تواند باعث افزایش قیمت خانه‌ها شود. با هزینه کردن حدود پنجاه میلیون تومان تا بالای ۲۵ سال می‌توان از این انرژی پاک استفاده کرد.

منبع: Magazine.realtor

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.