دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه یک مشاور املاک را از آژانس اخراج کنیم؟

خداحافظی تلخ

یکی از این بحران‌های مدیریت آژانس املاک، اخراج مشاور املاک یا همان تعدیل نیرو است. مسلما اخراج یک نیرو بر مدیر، مشاور اخراج شده و کارمندان باقی‌مانده استرس و فشار ایجاد می‌کند. شما به عنوان یک مدیر چگونه می‌توانید از میزان این فشار بکاهید؟ در آکادمی املاک دیوار با ترفندهای این موضوع آشنا می‌شویم.

اولین و مهمترین دغدغهٔ مدیران یک مجموعه، انتخاب افراد برای نقش‌های مختلف در سازمان و استخدام در مناسب‌ترین شغل است. این کار برای آن است که کارمندان بتوانند به بهترین نحو ممکن برای سازمان کارآمد باشند. یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین وظایف مدیران، در مدیریت بحران دیده می‌شود. این امر گاه در ابعاد مختلف یک سازمان بروز می‌کند. آژانس املاک به صورت یک سیستم عمل می‌کند و به منظور رسیدن به تعادل به طور دائم، با محیط خود در کنش و واکنش است. برهم خوردن این تعادل در اثر تغییر و دگرگونی در وظایف و ترکیب آن، موجب بروز بحران در سازمان می‌شود. پس در اخراج مشاور املاک باید بیش از همه چیز به حفظ تعادل و مدیریت بحران فکر کرد.

تعریف سیستم و چارچوب اخراج مشاور املاک

سیستم مجموعه‌ای از اجزا است که برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر در تعامل هستند.

تعاریف بسیار متنوع و متفاوتی از سیستم و تفکر سیستمی وجود دارد. عملاً نمی‌توانید به یک تعریف مشترک از سیستم، میان محققان و متفکران سیستمی دست یابید. سیستم مجموعه‌ای از اجزا است که برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر در تعامل هستند. با کمی تأمل در این جمله، متوجه می‌شویم که تقریبا هر چیزی در اطرافمان را با تعریف سیستم می‌توان مطابقت داد.

شما به عنوان مدیر یک سیستم باید اهدافتان مشخص باشد. یعنی باید اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای آژانس خود تعریف کنید. همچنین باید موانع و مشکلات سیستم و اهدافتان را شناسایی کرده و برای آن‌ها راه چاره‌ای در نظر بگیرید. یکی از موانعی که به سیستم شما خلل وارد می کند، داشتن یک کارمند یا همان مشاور املاک ناسازگار با محیط کار است.

ثبت نام پنل املاک دیوارانواع مشاوران ناسازگار

یکی از دلایل اصلی اخراج، شرایط استخدامی ‌نامناسب است. وقتی برای استخدام فیلتر مناسب و درستی وجود نداشته باشد، مدیران مجبور به اخراج پیاپی افراد و کارمندان می‌شوند.

نیروها سرمایهٔ اصلی یک سازمان هستند. وقتی در حال تعدیل نیرو هستیم در واقع قسمتی از سرمایه‌مان را از دست می‌دهیم. برای آموزش و یادگیری این افراد هزینه شده، پس به عنوان یک مدیر خوب باید در مورد استخدام افراد دقت بیشتری به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم دراین‌باره، دو مطلب استخدام مشاور املاک مبتدی و استخدام مشاور املاک لوکس را با دقت بخوانید.

باوجود تمام نکات بالا، به‌هرحال بعضی از کارمندان را باید خیلی سریع اخراج کرد. شاید شما به‌عنوان مدیر یک آژانس املاک، به فرد خطاکاری بارها فرصت داده‌اید. اما باز هم در این فکر هستید که چگونه، چه موقع و چرا باید او را اخراج کنید. این اتفاق یعنی کارمند مورد نظر، مناسب سازمان شما نیست. از جمله کارمندانی که به سازمان شما ضربه زده و باید تعدیل نیرو شوند، موارد زیر هستند:

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.