دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

درآمد در شغل مشاور املاک چگونه افزایش می‌یابد؟

کسب مهارت و بهینه‌سازی فعالیت‌ها برای پیشرفت مالی

بیشتر ما شنیده‌ایم که یکی از پردرآمدترین شغل‌های دنیا، شغل مشاوران املاک است. شغلی که در تصور اغلب افراد، تنها نیاز به یک دفتر و چند صندلی دارد تا فروشنده‌ها و مالکان املاک را به سمت خود جذب کند. اما شما به عنوان مشاور املاک یا فرد در حال آموزش، به درستی می‌دانید که کسب درآمد در این شغل به سادگی نیست. افزایش درآمد مشاور املاک بستگی به عوامل زیادی دارد. عواملی که گاهی مورد توجه قرار نمی‌گیرد و باعث کاهش کسب درآمد در این شغل می‌شود. به همین دلیل در این مطلب از آکادمی املاک دیوار قصد داریم شما را با مهارت‌‌هایی آشنا کنیم که آگاهی و یادگیری آن‌ها نقش موثری در افزایش درآمد به عنوان مشاور املاک یا مدیر آژانس املاک دارد.

فایل‌یابی شخصی انجام دهید

اولین مهارتی که نقش مهمی در افزایش درآمد مشاور املاک دارد،‌ پیدا کردن فایل‌های مناسب است.

اولین مهارتی که نقش مهمی در افزایش درآمد مشاور املاک دارد،‌ پیدا کردن فایل‌های مناسب به صورت شخصی است. یعنی به جای انتظار برای مراجعهٔ فروشنده یا مالک به بنگاه شما، خودتان دست به کار شده و به دنبال پیدا کردن فایل‌های مناسب باشید. زیرا اکثر افرادی که به آژانس‌های املاک مراجعه می‌کنند، چند آژانس را برای معرفی فایل انتخاب می‌کنند. به همین دلیل بیشتر آژانس‌های املاک در یک منطقه، فایل‌های مشابهی دارند. در نتیجه پیدا کردن فایل به صورت شخصی و داشتن فایل‌های منحصر به فرد، باعث تمایز شما از دیگر بنگاه‌های املاک می‌شود. این امر نقش مهمی در افزایش درآمدتان دارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره اصول فایل‌یابی، درس جامع فایل یابی برای مشاوران املاک را مطالعه کنید.

از یادگیری غافل نشوید

حتی اگر تجربهٔ زیادی در زمینهٔ شغلی‌تان دارید باز هم از یادگیری غافل نشوید. در شغل مشاور املاک شما روزانه با مشتری‌ها و فایل‌های مختلفی سروکار دارید. با دقت و توجه به این فایل‌ها می‌توانید نکات و تجربیات زیادی را کسب کنید. همچنین دوره‌های آموزشی زیادی در این زمینه در آکادمی‌های مختلف برگزار می‌شو. بهتر است حتماً در این دوره‌ها شرکت کرده و دانش خود را بالا ببرید.

بیشتر بخوانید: درآمد مشاوران املاک چگونه پس از یک سال دو برابر می‌شود؟

پیشرفت در شغل مشاور املاکافزایش درآمد مشاور املاک با راه‌اندازی سایت

اگر به دنبال راهی برای افزایش درآمد در شغل مشاور املاک هستید، از راه‌اندازی سایت و به روزرسانی روزانهٔ اطلاعات آن غافل نشوید. این روزها که افراد بخش قابل توجهی از اوقات خود را در دنیای مجازی می‌گذرانند، شما هم از این فرصت استفاده کنید. با راه‌اندازی سایت و معرفی فایل‌های مختلف به مشتری از طریق آن و ایجاد تور مجازی به افزایش مشتری و افزایش درآمد برسید.

لزوم مشاورهٔ تلفنی و مشاورهٔ آنلاین

یکی از راه‌های افزایش درآمد مشاور املاک که اغلب توجهی به آن نمی‌شود،‌ راه‌اندازی سیستمی در جهت ایجاد مشاورهٔ املاک تلفنی و آنلاین است. حتماً شما هم این تجربه را داشته‌اید که گاهی یک مشتری را به دلیل عدم دسترسی راحت و ۲۴ ساعته به بنگاه معاملات ملکی از دست داده‌اید. ‌در صورتی که با ایجاد مشاورهٔ تلفنی به آسانی می‌توانستید با او در ارتباط باشید. یا او را برای بازدید از فایل‌های مختلف و بستن قرارداد، تشویق کنید.

به‌عنوان یک مشاو ر املاک حرفه‌ای حتی می‌توانید مشاورهٔ آنلاینی در سایت خود راه‌اندازی کنید. با این روش مشاورانی را به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مشتریان قرار می‌دهید تا از هر فرصتی برای جذب آن‌ها و افزایش درآمدتان استفاده کنید. پس اگر به دنبال راهی برای دسترسی ۲۴ ساعته به مشتری هستید از مشاورهٔ تلفنی و مشاورهٔ آنلاین غافل نشوید.

مطلب مرتبط: نکات مهم در تماس با مشتری املاک

شناخت بازار در بازاریابی دیجیتال املاکرابطه بازاریابی با درآمد مشاور املاک

این روزها اغلب مشاوران املاک از سایت‌های اینترنتی درج آگهی مانند سایت دیوار برای معرفی فایل به مشتری استفاده می‌کنند. اگر قصد افزایش درآمد مشاور املاک با استفاده از درج آگهی در سرویس‌های آنلاین مانند دیوار را دارید، باید به موارد زیر توجه کنید. بدین ترتیب مشتری را به سمت آگهی تبلیغاتی جذب کرده و او را برای معامله، خرید یا اجارهٔ ملک تشویق می‌کنید. با این شیوه قادر خواهید بود قدم موثری در راه افزایش درآمد در این شغل بردارید.

سرفصل تکمیلی: برای پیشرفت در شغل مشاور املاک چه فرصت‌هایی داریم؟

ثبت نام پنل املاک دیوارارتباط بهینه، کلید طلایی افزایش درآمد مشاور املاک

به همان میزان که فایل‌یابی در شغل مشاور املاک مهم است،‌ پیگیری و حفظ ارتباط با مشتری نیز اهمیت دارد. پس اگر به دنبال راهی برای افزایش درآمد در این شغل هستید،‌ مهارت خود را در زمینهٔ پیگیری و حفظ ارتباط با مشتری بالا ببرید.

پیگیری باعث می‌شود تا حس اعتماد مشتری نسبت به شما افزایش پیدا کند. با این کار مشتری چنین برداشت می‌کند که شما برای خواسته و نیاز او اهمیت قائل هستید. یا برای نیاز او وقت و انرژی کافی می‌گذارید.

آموزش و استخدام نیروی کار ماهر

اگر به عنوان مدیر آژانس املاک به دنبال راهی برای افزایش درآمد هستید،‌ از آموزش دوره‌ای کارکنان غافل نشوید. همچنین به دنبال استخدام نیروهایی باشید که در این زمینه تجربهٔ کافی را کسب کرده‌اند. آموزش و استخدام مشاور املاک حرفه‌ای، کلید طلایی برای افزایش درآمد مشاور املاک در این شغل است. موضوعی که مدیران آژانس املاک‌ نباید از آن غافل شوند.

سخن آخر

اگر به عنوان راهی برای افزایش درآمد در شغل مشاور املاک هستید، باید تمامی موارد ذکر شده را به درستی رعایت کنید. از هیچ یک غافل نشوید. زیرا نکتهٔ اصلی در افزایش درآمد مشاوران املاک، ایجاد تمایز بین خود و دیگر مشاوران در این چند زمینه است.

برای جذب مشتری و ایجاد تمایز بین خود و دیگر مشاوران املاک، تنها به دنبال دکوراسیونی خاص و ویژه یا پرسنلی شیک‌پوش نباشید. بلکه تلاش کنید خود را در مواردی که ذکر شد، متمایز کنید. اگر به عنوان مدیر آژانس نیز به دنبال راهی برای افزایش درآمد هستید، آموزش و یادگیری دوره‌ای کارکنان را هرگز فراموش نکنید. نکتهٔ آخر اینکه به‌روزرسانی سایت را در اولویت فعالیت های روزانه خود قرار دهید.

درس تکمیلی: هرآنچه درباره آموزش مشاور املاک نیاز دارید

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.