دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

اصول و چارچوب‌های مدیریت مالی سرمایه گذاری در املاک

حساب سود و زیان را در سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشید

یکی از بخش‌های مهمی که سرمایه‌گذاران املاک باید به آن توجه کنند بخش مدیریت مالی و اصول و چارچوب‌های آن است. بنابراین باید سرمایه‌گذاران در بخش املاک و مستغلات با مفاهیم مدیریت مالی در بخش سرمایه‌گذاری، مدیریت پرتفو و بررسی سود و زیان دوره‌ای آشنا باشند. از طرفی آن‌ها نباید از مشورت با سرمایه‌گذاران برای سوددهی بهتر و گزارش‌گیری از سرمایه‌گذاری‌ها برای تصمیم به موقع در خرید و فروش غافل شوند. در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا با اصول مدیریت مالی سرمایه گذاری در املاک بیشتر آشنا شوید.

اهمیت مدیریت مالی سرمایه ‌گذاری در املاک

مدیریت مالی در واقع سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی، کنترل و هدایت سرمایه‌ در جهت افزایش بازدهی آن محسوب می‌شود.

به عنوان یک سرمایه‌گذار یا فردی که قصد سرمایه‌گذاری دارد، حتماً با تعریف کلاسیک سرمایه‌گذاری آشنا هستید. تعریفی که در آن توصیه می‌شود تا مصرف امروز را به تعویق بیاندازید تا در آینده توان مصرفی خود را با سرمایه‌گذاری افزایش دهید. ازطرفی چیزی که حیات سرمایه‌گذای را حفظ می‌کند، مدیریت مالی سرمایه است.

مدیریت مالی در واقع سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی، کنترل و هدایت سرمایه‌ در جهت افزایش بازدهی آن محسوب می‌شود. بنابراین افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این بخش را دارند، باید با مفاهیم مدیریت مالی در بخش سرمایه‌گذاری آشنایی کامل داشته باشند. در ادامه به تعریف مفاهیمی چون بازده انتظاری، بازده تحقق یافته، سود دریافتی، سود یا زیان سرمایه و ریسک می‌پردازیم.

آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت مالی در بخش املاک

آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات، به شما کمک می‌کند که در فرایند سرمایه‌گذاری، دید جامع‌تری داشته باشید. به‌علاوه با شناخت نسبت به این اصطلاحات، در زمان مشاوره با مدیران مالی یا سرمایه‌گذارها، بهتر متوجه پیشنهادها می‌شوید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین مفاهیم را معرفی می‌کنیم. در مدیریت مالی سرمایه گذاری در املاک، آشنایی با اصطلاحات به شما کمک می‌کند که درک بهتری از گزارش‌ها پیدا کنید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.