دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

تجربیات مشاور املاک؛ حرفه‌ای‌ها درباره این شغل چه می‌گویند؟

پیشرفت و موفقیت در هر شغلی پیش‌نیازهای خاص خود را دارد. مهارت‌ها، ابزارها و تکنیک‌های منحصربه‌فردی وجود دارند که ما را به یک بازیگر حرفه‌ای در صنف خود تبدیل می‌‌کنند. شناسایی این موارد، به افراد تازه‌وارد در هر شغلی کمک می‌کند تا مسیر پیشرفت خود را شفاف‌تر کنند. در شغل مشاور املاک هم فاکتورهایی مرتبط با مهارت‌های شخصی و گروهی دخیل هستند. فردی که به‌تازگی وارد این شغل شده است، با تقویت مهارت‌ها و یادگیری ابزارها، می‌تواند با سرعت بیشتری از یک مبتدی به حرفه‌ای تبدیل شود. تجربیات مشاور املاک حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که این مسیر را سریع‌تر و آسان‌تر بپیمایید. در این مطلب در کنار 

اهمیت مهارت‌های ارتباطی

یکی از نکات مهم در تجربیات مشاور املم حرفه‌ای به مهارت‌های ارتباطی مربوط می‌شود. مشاوران باتجربه، مهم‌ترین پیش‌نیازها برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه‌ای را در دسته مهارت‌های ارتباطی می‌بینند. آن‌ها اعتقاد دارند یک مشاور املاک به‌تنهایی نقش محصول را در این شغل ایفا می‌کند. محصولی که هرچه برای مشتری جذاب‌تر باشد، امکان جذب قراردادهای بهتر و پیدا کردن مشتریان وفادار را با شانس بیشتری خواهد داشت. مشاورانی که سال‌ها است در آژانس‌های املاک متعدد مشغول به کار هستند، می‌گویند هر مشاور به‌تنهایی یک کسب‌وکار مستقل با نیازمندی‌های اعتبارسازی خاص خواهد بود.

میثم تیره‌کار، از فعالان باسابقه شغل مشاوره املاک درباره اهمیت اعتبار هر مشاور در ارتباط‌های بهتر می‌گوید:

مشاور املاک باید خود را متمایز از دیگران نشان دهد. به‌خاطر عدم اعتمادی که شاید به برخی از مشاوران وجود داشته باشد، شما باید ثابت کنید که با دیگران متفاوت هستید. باید حسن نیست خود را در همه جلسه‌ها نشان دهید. این که مشاور املاک در جریان مذاکره با مشتری خسته نشود، اهمیت زیادی در شکل‌گیری یک رابطه خوب دارد.

جذب مشتری جوان املاک

مشاوران املاکی که سال‌ها در این صنعت فعالیت کرده‌اند و سابقه عقد قراردادهای متنوع فروش و اجاره را دارند، فن بیان را به‌عنون المان مهمی در جذب مشتری و شکل‌گیری ارتباط حرفه‌ای نام می‌برند. آن‌ها اعتقاد دارند مذاکره با فن بیان حرفه‌ای و ارائه صحیح اطلاعات و مزایا، شانس بالایی برای موفقیت دارد. دراین‌میان، خوش‌پوشی و خوش‌اخلاقی از فاکتورهایی هستند که افراد را به مشتریان وفادار یک مشاور تبدیل می‌کنند.

تجربیات مشاور املاک در حوزه‌ها و رنج‌های گوناگون نشان می‌دهد یک مشاور املاک حرفه‌ای، در اولین برخورد با مشتری مهارت‌های خود را نشان می‌دهد. نوع صحبت کردن، پوشش، نحوه ارائه اطلاعات و موارد این‌چنینی به‌نوعی ویترین مشاور املاک هستند. هرچه در تقویت این موارد دقت شود، احتمال پیشرفت و جذب مشتریان بیشتر، افزایش خواهد یافت. 

درواقع وقتی شما در اولین جلسه‌ها و مذاکره‌ها، خود را مشاور املاکی متمایز از بقیه نشان می‌دهید، مشتری با احتمال بیشتری اعتماد می‌کند. او خود را در برابر فردی می‌بیند که به ظاهر خود، نحوه صحبت کردن و ارائه اطلاعات، احترام به مخاطب، صداقت در رفتار و همچنین تلاش برای رفع نیازش اهمیت قائل است. به همین دلیل، با رضایت بیشتری مذاکره‌ها را پیش می‌برد.

تجربیات مشاور املاک حرفه‌ای درباره اهمیت اطلاعات

مشاور املاکی که در حوزه خود، اطلاعات کافی نداشته باشد، مقصدی جز شکست ندارد. مشاوران حرفه‌ای، تلاش می‌کنند تا اطلاعات خود را همیشه به‌روز و کامل نگه دارند. قدیمی‌ترها هم در تجربیات خود در شغل مشاور املاک، داشتن اطلاعات را بسیار مفید می‌دانند. آن‌ها نه‌تنها درباره محله هدف خود، بلکه درباره محله‌های دیگر نیز اطلاعات کسب می‌کنند. اطلاعات و دانش درباره ویژگی‌های ساختمان، روش‌های ساخت، شرایط قرارداد و بسیاری موارد دیگر، از موارد الزامی برای پیشرفت در شغل مشاور املاک هستند.

راد، از مشاوران املاک باتجربه فعال در منطقه سعادت‌آباد، درباره اهمیت اطلاعات کافی در پیشرفت مشاوران املاک می‌گوید:

اطلاعات کافی و ارتباط قوی با مشتریان، مانند دو بال برای پرواز یک مشاور املاک عمل می‌کنند. وقتی شما اطلاعات کافی حقوقی، ساختمانی و مذاکره‌ای داشته باشید، در ترکیب آن‌ها با فن بیان مناسب، هر مشتری را در هر محله‌ای به خود جذب می‌کنید.

مشاوران املاک حرفه‌ای و باتجربه همیشه در حال یادگیری هستند. در سطح بین‌المللی نیز شاهد فعالیت جدی آن‌ها از لحاظ یادگیری مهارت‌های متعدد هستیم. تولد انواع آکادمی‌های تخصصی مشاوره املاک نیز گواهی بر این حقیقت است.

مشاورانی که در شغل خود به موفقیت رسیده‌اند و تجربیات کافی در شغل مشاوره املاک دارند، علاوه بر اطلاعات فنی، شناخت خوبی هم از مشتریان دارند. آن‌ها تفاوت رفتار و نیازهای دسته‌های گوناگون مشتری را درک می‌کنند. یک مشاور املاک حرفه‌ای می‌داند که هر دسته از مشتریان، چه نیازهایی دارند و چگونه باید با آن‌ها وارد مذاکره شد. دستیابی به این نوع از اطلاعات و دانش، مسیری به جز تجربه و ارتباط سازنده با مردم و همکاران برای یادگیری ندارد. تجربیات مشاور املاک در سال‌های زیاد و شنیدن نیازها از قشرهای متنوع مردم، به او کمک می‌کند تا مشتریان جدید را در همان نگاه اول بشناسد. شناختی که کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌ها را با رعایت احترام و درک متقابل، به مشتری نشان دهد.

استفاده از ابزارهای به‌روز

گزارش مصرف بسته های آگهی و نردبان دیوار

مشاوران املاک همیشه برای مدیریت کار خود، ابزارهایی را در دسترس داشتند. از دفترچه‌های قدیمی با برگه‌های دسته‌بندی شده تا نرم‌افزارهای حرفه‌ای مدیریت فایل، همیشه دستیارهایی در کنار مشاوران املاک بوده‌اند تا مدیریت و ارتباط را آسان‌تر کنند. ابزارهای مدرن امروزی برای تبلیغات و مدیریت فایل‌ها، دیگر به الزاماتی حیاتی برای مشاوران تبدیل شده‌اند.

بسیاری از مشاوران املاک در تجربیات خود اعتقاد دارند که بازاریابی و پیدا کردن مشتری مناسب برای یک ملک، دیگر بدون استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال امکان ندارد. آن‌ها تمرکز اصلی هزینه و وقت خود را روی این ابزارها معطوف کرده‌اند و از انواع کانال‌های موجود، استفاده می‌کنند.

مشاور املاکی که به‌تازگی وارد این شغل شده است، باید تواناییی کار کردن با ابزارها را داشته باشد. او باید به‌جز سرویس‌های آگهی آنلاین مانند دیوار، با کانال‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان آشنا باشد. مشتریان امروزی، بسیاری از نیازهای خود را از این کانال‌ها برطرف می‌کنند و باید در آن‌ها حضور داشته باشید.

در مجموع، تجربیات مشاوران املاک حرفه‌ای نشان می‌دهد ترکیبی از مهارت‌های فردی و ارتباطی، دانش کافی و آشنایی با ابزارهای به‌روز، می‌تواند پیش‌نیازهای لازم را برای پیشرفت شما در شغل مشاور املاک فراهم کند. در کنار این موارد، پشتکار و تمایل همیشگی به یادگیری را فراموش نکنید. در ضمن، ارتباط مناسب با دیگر همکاران، وفاداری، اعتمادسازی و تعهد، نکاتی هستند که برند شخصی شما را در شغل مشاور املاک تشکیل می‌دهند. فراموش نکنید که یک معامله موفق با رضایت مشتری، در طولانی‌مدت بسیار بهتر از صدها معامله با مشتری‌های ناراضی خواهد بود.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.