دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

۷ روش برای حفظ انگیزه در شغل مشاوران املاک

جریان دائمی انرژی را در کار پیدا کنید

اگر از آن دسته افراد سرزنده و پرانگیزه هستید، باید گفت که همانند شما بسیار کم پیدا می‌شود. غالبا حفظ انگیزه در محیط کار، آن هم به صورت مداوم سخت است. مخصوصا برای مشاوران املاک که شغل نسبتا پرتنش و پراسترسی دارند. چراکه تلاطم‌های اقتصادی بر روند کاری آن‌ها بسیار تاثیر می‌گذارد. از طرفی مشاوران املاک باید بتوانند بر خود مسلط باشند تا مشتریان را به بهترین روش، راهنمایی کنند. از این رو، مشاوران املاک باید راهکارهایی برای حفظ انگیزه در شغل را یاد بگیرند. با ما در آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا دربارهٔ راهکارهای حفظ انگیزه در شغل بیشتر بدانید.

فعال باشید

یکی از دلایلی که بسیاری از بنگاه‌های معاملات ملکی باانگیزه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، این است که آن‌ها پیش از وقوع اتفاقات، منتظر آن‌ها هستند. با داشتن یک ذهنیت منفعل، احوالات شما به طور مداوم توسط تغییرات در حال نوسان خواهد بود. در حالی که داشتن برنامه‌ریزی برای اهداف، چشم‌انداز روشنی  نسبت به کار و آنچه در حال اتفاق است، به شما ارائه می‌دهد. از این رو کارهای روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه را برنامه‌ریزی کنید. در این صورت از مسیر خود منحرف نشده و در مسیر پیشرفت قدم برمی‌دارید.

راه‌هایی برای افزایش درآمد مشاور املاک

ایجاد چندین جریان درآمد

اگر تمام تخم مرغ‌های شما در یک سبد باشد، یک عقب‌گرد تأثیر عمده‌ای در زندگی مالی و شغلی شما خواهد داشت. با ایجاد انواع جریان‌های درآمد، اطمینان حاصل می‌کنید که اختلال در یک قسمت از تجارت شما، با افزایش قسمت دیگر جبران می‌شود. با سرمایه‌گذاری در مسیرهای دیگر می‌توانید حفظ انگیزه در شغل را جدی‌تر تحقق ببخشید. برای این کار با توسعه دهندگان و سرمایه گذاران، ارتباط برقرار کنید. بر روی املاک آینده‌دار سرمایه‌گذاری کنید. با این کار در صورت راکد بودن بازار، می‌توانید از راه‌های دیگر درآمد کسب کرده و همیشه باانگیزه و پر‌انرژی به سمت اهداف خود بروید.

از تنش‌ها خود را دور کنید

هنگام  دست و پنجه نرم کردن به طور حرفه‌ای با چالش‌های کار، نباید اجازه دهید که از حالت عادی و خوب خود خارج شوید. چرا که رفتارهای ناسالم مانند پرخوری، استرس و ورزش نکردن به راحتی می‌تواند اختیار احساسات و حالات روحی را به دست بگیرد. اما وقتی از بدن خود مراقبت کنید، با قدرت بیشتری در مقابل ناملایمات و چالش‌ها خواهید ایستاد. ورزش‌ها و تکنیک‌های آرام کردن ذهن مثل یوگا را در برنامهٔ روزانهٔ خود قرار دهید. به سلامت ذهن و جسم خود توجه کنید تا در حفظ انگیزه در شغل مشکلی نداشته باشید.

مثبت بیاندیشید

شاید این جمله را شنیده باشید: “شما نمی‌توانید از پس تفکر منفی برآیید.” تفکر “وای بر من” می‌تواند شما را به مارپیچی از اضطراب کشانده  و تلاش شما را برای ایجاد تغییر و کار در جهت اهداف، فلج کند. با تمرین تأیید خود، با صدای بلند یا کتبی و با تبدیل تفکر منفی به ساختارهای مثبت، تفکر منفی را کنار بگذارید.

به عنوان مثال، کلمه باید را در جملات خود با کلمه می‌توانم جا به جا کنید. به جای “من باید …”  “من می‌توانم ..” این طرز تفکر مثبت‌تر می‌تواند تعهدات را به فرصت تبدیل کرده و انگیزهٔ شما را افزایش دهد.

سرفصل مرتبط: درآمد مشاوران املاک چگونه پس از یک سال دو برابر می‌شود؟

هوش مشاور املاک

تاثیرات پیرامون خود را کنترل کنید

شاید با افرادی که احساس ناامیدی می‌کنند، نگرانی‌های خود را در مورد تجارت یا وضعیت بازار به اشتراک بگذارید. حتی ممکن است وقت خود را صرف خواندن گزارش منفی در صفحات کسب‌وکار یا شبکه‌های اجتماعی بکنید. این نوع رفتار، اضطراب را تقویت کرده و احساس ناتوانی شما را حفظ می‌کند.

اگر با اتفاقات منفی در پیرامون خود محاصره شده‌اید، باید با صرف وقت بیشتر با افراد مثبت‌نگر، تغییری در حال خود ایجاد کنید. برای غلبه بر اتفاقات و احساسات منفی، می‌توانید در یک کلاس شرکت کنید. یا به یک گروه سرمایه‌گذاری بپیوندید. بدین شکل افرادی را پیدا می‌کنید که متمرکز بر یادگیری مطالب جدید و ایجاد فرصت هستند. به مرور خواهید فهمید که تاثیرات مثبت بیشتر منجر به حفظ انگیزه در شغل و تغییر نگرش می‌شود.

اهداف خود را کوچک کنید

باید یک هدف واقعاً بزرگ و جسورانه داشته باشید. اما برای رسیدن راحت‌تر باید هدف بزرگتر را به هدف‌های کوچک‌تری تجزیه کنید. به این ترتیب احساس خواهید کرد که در مسیر خود پیشرفت می‌کنید. همچنین هنگامی که اهداف کوچک‌تر را به پایان برسانید، احساس موفقیت خواهید کرد. بنابراین، به جای تمرکز روی یک هدف بزرگ و ترسناک، هدف بزرگ را به ایده‌ تبدیل کنید. ایده‌هایی که می‌توانید آن را انجام دهید. اینگونه با هر موفقیت کوچک، انگیزه بالا رفته و به مرور برای حفظ انگیزه در شغل مشکلی پیش نخواهد آمد.

از انجام دادن کارهای غیرضروری بپرهیزید

از انجام کارهایی که به هیچ وجه معنی نداشته و تنها انرژی فکری را از بین می‌برند، دوری کنید. به لیست کارهای جمع شدهٔ خود نگاه کنید. کارهای غیرمهم را پیدا کرده و آن‌ها را حذف کنید. اگر روی فعالیت‌های معنی دار کار کنید، حفظ انگیزه در شغل بیشتر برایتان پیش می‌آید.

افزایش تمرکز مشاور املاک

موفقیت‌ها را جشن بگیرید

همانقدر که خود را برای کارهای کوچک سرزنش می‌کنید، برای موفقیت‌های کوچک هم تشویق کنید. موفقیت همیشه نباید بزرگ باشد. امضای یک قرارداد یا گرفتن پورسانت هر چقدر کم را جشن بگیرید. شما در زندگی خود به پیروزی‌های بیشتری نیاز دارید. این جشن‌ها در حفظ انگیزه در شغل به شما کمک می‌کند. چرا که نشان می‌دهند واقعاً چقدر توانمند و درحال رشد هستید. اگر دائما منتظر بازپرداخت طولانی‌مدت هستید، پیروزی‌های کوچک را دست کم نگیرید. اگر پاداشی در کار نباشد، انگیزه و در راس امور قرار گرفتن، چالش برانگیز می‌شود.

سرفصل حاضر، بخشی از مجموعه پیشرفت شخصی آکادمی املاک است. برای مطالعه عمیق‌تر، دروس زیر را هم در برنامه خود اضافه کنید:

کلام آخر

تنش‌ها و استرس‌های محیطی سبب می‌شود حفظ انگیزه در شغل برای همهٔ کارمندان و صاحبان کسب و کار مشکل باشد. مخصوصا مشاوران املاک که وظیفهٔ راهنمایی و مشاوره برای مشتریان خود را دارند باید، پر از انگیزه و انرژی باشند. از این رو برای حفظ انگیزه در شغل در ابتدا باید از انفعال دوری کرد. سپس جریان‌های درآمدی مختلفی را برای خود ایجاد کرد که در صورت نوسانات بازار، ضرر ایجاد نشود. تفکرات مثبت نسبت به خود و دوری کردن از اتفاقات و افراد منفی‌نگر نیز می‌تواند در حفظ انگیزه در شغل موثر باشد. همچنین داشتن هدف‌های کوچک و جشن گرفتن هر موفقیت در حفظ انگیزه در شغل بسیار موثر خواهد بود.

نابع: RealestateexpressThemuse

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
1 نظر
  1. 457265564169 می‌گوید

    مرسی از مطالب خوب ومناسب شما
    به نظر من ورزش مسمتر تغذیه مناسب و استراحت به موقعه نیز میتواند در ایجاد انگیزه موثر باشد.
    با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.