دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

برای حفظ مشاور املاک خود در آژانس چه برنامه‌ای دارید؟

همکاران را به دوستان وفادار خود تبدیل کنید

اگر شما هم صاحب آژانس املاک و مستغلات هستید و مشاوران زیادی دارید، قطعا چالش‌های زیادی را هم تجربه کرده‌اید. این چالش‌ها به احتمال زیاد، به منظور ایجاد روابط مناسب با کارمندان بوده است. حفظ کارمندان همواره یکی از اولویت‌های اصلی برای صاحبان مشاغل است. حفظ مشاور املاک نیز مانند هر شغل دیگری هنری است که مدیران یک مجموعه املاک و مستغلات باید کسب کنند. البته قطعا این هنر به سادگی به دست نمی‌آید. این امر نیازمند یادگیری اصولی است که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

راهکارهای حفظ مشاور املاک

واضح است که برای متعهد ماندن کارمندان در طول زمان، کارفرما باید دلیل خوبی برای ماندن در شرکت به آن‌ها ارائه دهد. تلاش‌های صاحبان املاک و مستغلات باعث ایجاد روابط مستحکم و در نهایت حفظ کارمندان می‌شود. اما یک مدیر خوب در املاک چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ ما برای ایجاد روابط مناسب میان مدیران و مشاوران املاک، پیشنهادهایی ارائه می‌کنیم:

مسئولیت‌پذیری

صاحبان املاک و مستغلات با دادن مسئولیت‌هایی به کارمندان خود، به آن‌ها امکان رشد می‌دهند. به کارمندان خود نشان دهید که به آن‌ها اعتماد دارید. آن‌ها را برای کسب مهارت‌های جدید، تشویق کنید. فرصت لازم برای یادگیری را برای آن‌ها فراهم کنید. به عنوان مثال اگر لازم است آن‌ها را در دوره‌های آموزشی ثبت نام کنید.

احترام بگذارید

کارمندان از شما می‌خواهند مورد احترام و قدردانی کافی قرار بگیرند. به قول معروف، مردم شاید مواردی را که شما گفته‌اید به راحتی فراموش کنند؛ اما همیشه احساسی را که برایشان ایجاد کرده‌اید، به خاطر می‌آورند. اگر مدیران رعایت احترام نسبت به کارمندان را در اولویت خود قرار دهند، این کار به شکل‌گرفتن یک فرهنگ قوی و ماندگار در محل کار و ایجاد خاطرات مثبت فراموش نشدنی منجر خواهد شد.

تقسیم درآمد

در بسیاری از شرکت‌های املاک و مستغلات، دستمزد کارمندان به عملکرد آن‌ها گره خورده است. دستمزد کارکنان را به عملکرد شرکت وابسته کنید. این انگیزهٔ ذاتی برای ماندن در املاک و خدمت به رشد آن است. به بیان دیگر ساختار و چارچوب آژانس املاک را به‌گونه‌ای طراحی کنید که مشاوران، انگیزه بیشتری برای سودآوری پیدا کنند.

مرخصی و زمان استراحت

در مورد تعطیلات، سخاوتمند باشد. درست است که اقتصاد املاک و مستغلات بسیار سخت و پیچیده است؛ اما زمان کافی برای روزهای بیماری، تعطیلات خانوادگی، تولد نوزاد و غیره فراهم کنید. شما باید عملکرد با کیفیت بالا را انتظار داشته باشید. ازطرفی انتظار یک سطح فشار مداوم در ۱۰۰ درصد اوقات، منطقی نیست. با فراهم کردم زمان استراحت به حفظ مشاور املاک خود کمک کنید.

تقویت روحیهٔ انتقادی

بستری فراهم کنید که کارمندان بتوانند آزادانه نظرات خود را در درون آژانس املاک، بیان کنند. کارمندان شما می‌توانند ایده‌هایی ارائه کنند. حتی می‌توانند آزادانه انتقاد کنند. در این حالت آن‌ها هم متعهد به بهبود شرکت، هستند.

درس تکمیلی: هرآنچه درباره آموزش مشاور املاک نیاز دارید

همدلی مشاور املاک مهارت حل مسئله با مشتریمنصفانه رفتار کنید

اگر به حفظ مشاور املاک خود می‌اندیشید، انصاف و عدالت را برقرار کنید. اگر به نمایندهٔ جدید فروش، کمیسیون‌های سنگین می‌دهید، به طور حتم باعث به وجود آمدن احساسات منفی خواهید شد. اگر یک کارمند جدید بیشتر از کارمندان باسابقه دریافتی داشته و ارتقا یابد، به طور حتما در کارمندان احساس تنفر ایجاد خواهد شد.

چالش‌ها را در آغوش بگیرید

این نکته را به یاد داشته باشید. کارمندان نمونه خواهان یادگیری و رشد هستند. تا زمانی که کارمندان نتوانند فرصت‌های جدید را امتحان کنند، دچار خمودگی خواهند شد. یک کارمند باارزش، باید فرصت‌های رشد را در املاک تجربه کرده و به او فرصت محک زدن داده شود.

ملاقات

اطمینان حاصل کنید که مدیریت ارشد به وجود کارمندان و مشاوران املاک خود اهمیت دهد. یک شکایت رایج در شرکت‌های املاک و مستغلات این است که مدیران وقت زیادی برای کارمندان نمی‌گذارند یا با آن‌ها ملاقاتی ندارند. ملاقات دوره‌ای با کارمندان در شرکت‌های بزرگ املاک و مستغلات، کلید مهمی است که منجر به وفاداری و تعهد مشاوران خواهد شد.

تهدید نکنید

شرایط هر چه باشد، برای حفظ کارمندان آن‌ها را تهدید نکنید. حتی اگر می‌دانید که اخراج آن‌ها در شرف وقوع است؛ اما این رفتار با کارمندان صحیح نیست. شما نباید با بیان هر چیزی باعث شوید که کارمندان احساس عدم امنیت کنند.

بیشتر بخوانید: ارزش سازمانی به چه معنا است و چگونه در آژانس‌های املاک حرفه‌ای پیاده می‌شود؟

ثبت نام در پنل املاک دیوارشیوه‌های تشویقی حفظ کارمندان املاک و مستغلات را بشناسید

پاداش‌هایی که به کارمندان خود می‌دهید، باید پاسخگوی نیازهای عاطفی آن‌ها باشد. راه‌هایی مانند نهار با رئیس، مهمانی‌ها، یادداشت‌های دست‌نویس و اقدامات خدماتی رفاهی برای آن‌ها می‌تواند روحیه‌ساز باشد. همچنین این اقدامات به فرهنگ مثبت شرکت، کمک خواهد کرد.

حفظ مشاور املاک هنری است که شیوه‌های تشویقی در آن اثرگذار است. شما با هدف حفظ کارمندان خود می‌توانید امکانات رفاهی خانوادگی برای آن‌ها فراهم کنید. خوردن یک وعده غذا همراه با خانواده یکی از اقداماتی است که کارمندان را نزد خانواده‌های خود سربلند خواهد کرد. به احساسات کارمندان خود فکر کرده و با تشویق متناسب با روحیه آن‌ها، به تقویت رشد و بالندگی‌شان کمک کنید.

موارد بالا شاید در نگاه اول در فرهنگ کنونی کسب‌وکار ما خصوصا در آژانس‌های املاک، مرسوم نباشد. ازطرفی فراموش نکنید که شرکت‌های بزرگ املاک و مستغلات در جهان، از سال‌ها پیش با چنین ساختارهایی فعالیت می‌کنند. درنتیجه اگر قصد دارید راه سازمان‌های بزرگ و پردرآمد بین‌المللی را در پیش بگیرید، استانداردهای باکیفیت و در سطح جهانی را در آژانس خود پیاده کنید.

مطلب مرتبط: آژانس املاک حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

مزیت‌های ارتباط خوب برای حفظ مشاور املاک

حتی اگر تیم شما به اندازه کافی بزرگ باشد، نقش مدیریت در جذب تلاش‌های اختیاری کارمندان بسیار موثر است. اگر خواهان داشتن تیم باانگیزه هستید، باید در مورد انجام دادن یا ندادن کارها، دقیق باشید. این کار بدون شک، موجب افزایش انگیزه و بالا رفتن بهره‌وری خواهد شد.

مشاور املاک و مستغلات به مشتریانی که قصد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری در ملک را دارند، مشاورهٔ تخصصی می‌دهد. مشاوران با مردم همکاری نزدیک دارند. در صورت ایجاد انگیزه در مشاوران توسط مدیران، سود شرکت املاک و مستغلات نیز به طور محسوسی افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب رضایت کارمندان و مشاوران املاک، در سود نهایی شرکت‌ها تأثیر بسزایی خواهد داشت. بهره‌وری در چنین شرایطی افزایش پیدا می‌کند و حواس‌پرتی به حداقل می‌رسد.

همچنین در چنین شرایطی تعامل افزایش پیدا می‌کند. کارمندان زمانی که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، بهتر با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند. بر این اساس، ارتباطات مؤثر در املاک و مستغلات، اهمیت بالایی دارد. مشتریان تنها در صورت احساس اعتماد و رضایت با شرکتی وارد همکاری می‌شوند.

سرفصل مرتبط: ساختار تشویق و تنبیه مشاور املاک در آژانس شما چگونه است؟

تغییر سازمانی آژانس املاک با همکاری مشاوران کلام آخر

درست است که پیچیدگی‌های املاک و مستغلات و شرایط سخت اقتصادی بر مدیران املاک فشار زیادی را وارد کرده است،‌ اما با این وجود حفظ کارمندان، کلیدی برای حفظ کسب‌وکار شناخته می‌شود. حفظ مشاور املاک یکی از هنرهایی است که بهره‌وری را به طور مستقیم افزایش داده و شرایط را برای کسب سود بیشتر فراهم می‌کند. برای این هدف شما باید اقداماتی را انجام دهید که از جمله آن می‌توان به راهکارهای تشویقی کارمندان و ارتباطات مداوم با آن‌ها اشاره کرد.

منابع: getkisifollowupbosshbrthebalancecareers

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.