دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چرا مدیران در آژانس‌های املاک به مشاوره مدیریت نیاز دارند؟

وقتی صحبت از یک فعالیت یا مجموعه‌ای از چند فعالیت در میان است،‌ هر گونه شکل و شمایلی از کمک کردن درباره‌ تعیین محتوا، فرایندها یا ساختار اجرای این فعالیت را می‌توان مشاوره در نظر گرفت. به شرطی که کسی که مشورت می‌دهد، در زمینه‌ اجرا مسئولیتی نداشته و صرفاً نقش کمک‌کننده را بر عهده بگیرد.

در حوزه‌های مختلف تجارت امر مشاوره به افزایش کارایی و بهره‌وری کسب و کار هدف، منتهی می‌شود. زمانی که از یک حسابدار مشاوره مالیاتی می‌گیریم، او به عنوان مشاور مالیات خوانده می‌شود. اگر از یک وکیل برای نوشتن دادخواستی حقوقی کمک بگیریم، او را مشاور حقوقی خواهیم خواند. اما زمانی که اصطلاح مشاور مدیریت یا مشاور استراتژی به گوشمان می‌خورد، منظور ما مفهوم ویژه و خاصی دارد.

امروزه مشاوره مدیریت از کارآمدترین و موثرترین مشاوره‌های موجود در جهان تجارت محسوب می‌شود. مشاوره مدیریت به یک صنعت مادر اشاره دارد که گروهی از ذهن‌های بسیار متفکر و هوشمند در آن فعالیت دارند. جالب است بدانید شرکت آرتور دی. لیتل نخستین شرکت مشاوره مدیریت در جهان بود که تاسیس آن به سال ۱۸۸۶ میلادی بازمی‌گردد.

در این مقاله به موضوع مشاوره مدیریت می‌پردازیم و به نیاز مشاوره مدیریت برای مدیران در آژانس‌های املاک اشاره می‌کنیم.

مشاوره مدیریت چیست؟

مشاوره مدیریت، نوعی خدمات است. خدمات مشاوره مدیریت مجموعه اقداماتی است که براساس آن پیشنهادهای کاربردی و عملیاتی برای بالا بردن بهره‌وری کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف ارائه و در بسیاری از مواقع اجرا می‌شود. به همین دلیل مشاوره مدیریت یک ارزش کلیدی در مبحث مشاوره کسب و کار به شمار می‌آید.

این مشاوران در زمینه‌‌‌های مختلف از جمله استراتژی، فروش، تحقیقات بازار، منابع انسانی، بهبود عملکرد، بازاریابی دیجیتال، مدیریت مالی، فناوری اطلاعات و … فعالیت می‌کنند. در واقع فردی که منابع و تجربه‌های خود را در اختیار تیم مدیریت شرکت یا سازمان قرار می‌دهد، مشاور مدیر موفق نامیده می‌شود. این مشاور می‌تواند تا حدی روی یک فرد،‌ گروه یا سازمان تأثیر بگذارد، اما از قدرت مستقیم برای ایجاد تغییر یا اجرای برنامه‌های مد نظر خود برخوردار نیست. در این مرحله تفاوت اصلی مدیر و مشاور مشخص می‌شود و نهایتاً «مسئولیت اقدام» بر عهده‌ مدیر قرار می‌گیرد.

مشاوره مدیریت را به طور خلاصه با این تعریف شناخته می‌شود:

  • مشاوره مدیریت توسط فرد متخصصی مطرح می‌شود که به ارائه روش‌های کاربردی در کسب و کار به شرکت‌ها می‌پردازد.
  • مشاوره مدیریت خدمتی است که به ارائه توصیه‌هایی به کارآفرینان و مدیران کسب و کار می‌پردازد.
  • مشاوره مدیریت کمک به شرکت‌ها برای تحلیل و توسعه سودمندی استراتژی‌های کسب و کار است.
  • مشاوره مدیریت شغلی است که به مدیران شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌ها و مراکز گوناگون خدمات مشاوره‌ای و سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار ارائه می‌دهد.

پس نتیجه می‌گیریم که مشاوره مدیریت، کمک به کسب و کارها برای ارتقای عملکرد، از راه تجزیه و تحلیل وضعیت و مشکلات موجود و طراحی برنامه‌ها و استراتژی‌های سودآور است. این مشاوره‌ها از راه شناسایی و تشریح تجربه‌های موفق شرکت‌ها، تکنیک‌های تحلیلی، مدیریت تغییر، بهبود مهارت‌ها، پیاده‌سازی تکنولوژی، تدوین استراتژی در قالب بهبود یا انتقال از یک وضعیت به وضعیت دیگر انجام می‌پذیرد.

مشاور مدیریت برای شناسایی مشکلات یا ارائه راه‌حل‌های مفید و اثربخش در انجام فعالیت‌های کسب و کار معمولاً از روش‌ها و چارچوب‌های خاصی استفاده می‌کند.

مهارت مدیریت پروژه برای مشاور املاک

چرا مدیران در آژانس‌های املاک به مشاوره مدیریت نیاز دارند؟

مشاوره مدیریت اغلب جای خالی مهارت‌های یک کسب و کار را پر خواهد کرد. شاید برای شما سوال باشد که مدیران در آژانس‌های املاک چرا به مشاوره مدیریت نیاز دارند؟ آیا مشاوره مدیریت تاثیری بر پیشرفت مدیر آژانس املاک دارد؟ مشاوره مدیریت نوعی از خدمات مشاوره است که با هدف بهبود عملکرد مدیریتی، مورد استفاده سازمان‌ها و آژانس‌های املاک قرار می‌گیرد.

با استفاده از این خدمات، مدیران آژانس‌های املاک و سازمان‌ها، می‌توانند تصمیم‌های به مراتب سازنده‌تری اتخاذ کرده و طبق تجربه، بسیاری از آژانس‌های در معرض ورشکستگی، از این طریق دوباره به بازار خود باز گردانده شدند. البته این بدان معنا نیست که تنها در زمان مشکلات آژانس‌های املاک، حضور تیم مشاور مدیریت نیاز خواهد بود. بلکه در دوران رونق نیز، با بکارگیری این خدمت، می‌توان به بهره‌وری بالاتر دست یافته و شرایط را به سمت پیشرفت سوق داد.

مدیران آژانس‌های املاک به مشاوره مدیریت نیاز دارند تا پروسه تعریف مساله، رویکرد، جمع‌آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات و مشاوره در فرآیند مدیریت آژانس آن‌ها طی شود. مشاور مدیریت اغلب راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی می‌کند. یک مشاور مدیریت موفق بهترین گزینه و راه‌حل را به مدیران در آژانس‌های املاک پیشنهاد می‌کند.

مشاور به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه آژانس املاک، تغییر روش‌های مدیریت، تدوین استراتژی، توسعه آژانس املاک یا روش استخدام مشاوران املاک و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد.

مشاور مدیر خدمتی از جنس راهنمایی و تجربه به مدیران آژانس‌های املاک می‌دهد. این کار به مدیران کمک می‌کند تا مسائل مدیریتی، فرصت‌‌ها و مشتریان خود را شناسایی و تحلیل کنند. مشاور مدیریت آژانس املاک با توجه به شرایط مشتریان، راه‌حل‌هایی را توصیه کرده و یا فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌کند که پس از تایید مدیر آژانس املاک، به پیاده‌سازی و اجرایی کردن در جذب مشتری و سودآوری آژانس کمک شایانی دارد.

جمع‌بندی

وقتی صحبت از یک فعالیت یا مجموعه‌ای از چند فعالیت در میان است،‌ هر گونه شکل و شمایلی از کمک کردن درباره‌ تعیین محتوا، فرایندها یا ساختار اجرای این فعالیت را می‌توان مشاوره در نظر گرفت.

امروزه مشاوره مدیریت از کارآمدترین و موثرترین مشاوره‌های موجود در جهان تجارت محسوب می‌شود. مشاوره مدیریت نوعی خدمات است. خدمات مشاوره مدیریت مجموعه اقداماتی است که براساس آن پیشنهادهای کاربردی و عملیاتی برای بالا بردن بهره‌وری کسب و کار در زمینه‌های مختلف ارائه و در بسیاری از مواقع اجرا می‌شود. این مشاوران در زمینه‌‌‌های مختلف از جمله استراتژی، فروش، تحقیقات بازار، منابع انسانی، بهبود عملکرد، بازاریابی دیجیتال، مدیریت مالی، فناوری اطلاعات و … فعالیت می‌کنند.

همان‌طور که در بالا گفته شد، مدیران در آژانس‌های املاک به مشاوره مدیریت نیاز دارند. زیرا یک مشاور مدیریت موفق بهترین گزینه و راه‌حل را به مدیران در آژانس‌های املاک پیشنهاد می‌کند. مشاور مدیریت آژانس املاک با توجه به شرایط مشتریان، راه‌حل‌هایی را توصیه و یا فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌کند که پس از تایید مدیر آژانس املاک، به پیاده‌سازی و اجرایی کردن در جذب مشتری و سودآوری آژانس کمک شایانی دارد.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.