دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

بدون مهارت مدیریت شخصی در شغل مشاور املاک شکست می‌خورید

قبل از مدیریت بر دیگران، مدیر خودتان باشید

در متون روانشناسی اصطلاحی به نام خودتنظیمی وجود دارد. این واژه یعنی توانایی فرد در کنترل رفتار، احساس و افکار که منجر به افزایش رفتارهای مطلوب و دستیابی به اهداف فردی، اجتماعی، اقتصادی و شغلی می‌شود. در پژوهش‌های گوناگون، رابطهٔ مثبت معناداری بین خود تنظیمی و موفقیت شغلی مشاهده شده است. فرد فاقد این مهارت، اعتماد به نفس و عزت نفس پایین داشته و مدیریت شخصی ندارد. مهارتی که در شغل مشاور املاک یک المان حیاتی برای پیشرفت محسوب می‌شود.

گاهی فقدان مهارت خودتنظیمی خود را به شکل خشم یا اضطراب نشان می‌دهد. خودتنظیمی از این جهت که باعث بروز رفتار شما بر اساس ارزش‌ها و معیارهای اجتماعی می‌شود، اهمیت دارد. این مهارت باعث می‌شود به جای وقت تلف کردن، در شغل مورد نظر مطالعه کنید، دانستنی‌های خود را در این زمینه ارتقا داده و نظم شخصی داشته باشید. در آکادمی املاک دیوار سعی خواهیم کرد رموز موفقیت شغلی در مشاوره املاک را با زبانی ساده، بیان کنیم.

اهمیت مدیریت شخصی

یکی از مولفه‌های مهم خودتنظیمی که تاثیر مهمی بر موفقیت شغلی دارد، خودمدیریتی است. خودمديريتی يك فرآيند درونی و فکری است كه فرد از طريق آن به طور خودآگاه و سازنده، تفكرات خود را بررسی می‌کند. در این راستا فرد قادر خواهد بود، تغييرات مطلوبی در جهت نوآوری و پيشرفت کاری ايجاد كند. رابرت کلی در کتاب خود به نام «چگونه یک کارمند استثنایی باشیم»، فصلی کامل را به خود‌مدیریتی اختصاص داده است. بر اساس تحقیقات او، موارد زیر در خود مدیریتی از اهمیت بالایی برخوردارند:

  • پای‌بندی به تعهدات و مسئولیت‌پذیری در قبال اهداف شخصی و حمایت از اهداف سازمانی
  • اطمینان یافتن از اینکه پروژه‌هایی که انجام می‌شوند برای سازمان ارزش‌آفرین هستند
  • توسعه‌ٔ مهارت‌های بهره‌وری شخصی به منظور مدیریت زمان و تعهدات و آموزش انضباط شخصی


اهمیت مدیریت زمان

نحوهٔ استفاده از فرصت­‌ها و امکاناتی که افراد در اختیار دارند باعث تمایز آن‌ها از یکدیگر می­‌شود. وجود برنامه‌ٔ زمان‌بندی برای کارها و فعالیت‌های روزانه قطعا موجب می‌شود که ما زمان‌مان را مدیریت کرده و حداکثر کارها را در یک بازهٔ زمانی، انجام دهیم. از مهم‌ترین فواید مدیریت زمان، جهت دادن به فعالیت­‌ها است.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.