دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

برای پیشرفت در شغل مشاور املاک برنامه‌ریزی کنید

از کجا شروع و کنیم و از چه مسیری به پیشرفت برسیم؟!

اگر کسی از ما بپرسد هر روز برای چه دلیل مهمی کار می‌کنیم؛ قطعا جواب ما تنها یک کلمه بیشتر نیست: پیشرفت. پیشرفت شامل رشد و ارتقاء شخصیت است که به منظور دستیابی به سطح بالاتری از نیازها، خواسته‌ها و اهداف دنبال می‌شود. با این حساب هر روز ناخوداگاه با توجه به سه عنصر مهم عادت، باور و احساسمان که شخصیتمان را شکل داده‌اند، در مسیر پیشرفت شغلی در حرکتیم. اگر قرار باشد تغییری در زندگی‌مان بدهیم، حتی اگر از وضع فعلی راضی نباشیم، باید روی همین سه مورد کار کنیم. برای پیشرفت در شغل مشاور املاک هم به همین نکات نیاز دارید. ادامه مطلب را بخوانید تا بیشتر با ملزومات پیشرفت آشنا شوید.

پیشرفت شخصی و راهکارها

برای رسیدن به پیشرفت شخصی ابتدا باید راهکارهایش را بدانیم. از جمله کارهایی که باید انجام دهیم این است که هر روز کتاب بخوانیم. کتاب‌ها منبع دانش و خرد هستند. هرچه بیشتر کتاب بخوانید، دانش بیشتری در چنته خواهید داشت. به‌عنوان یک مشاور املاک، پیشنهاد می‌کنیم که خواندن کتاب‌های گری کلر و رابرت کیوساکی را در اولویت قرار دهید.

مطالعه کردن و کتاب خواندن را در اولویت اول پیشرفت شغلی قرار دهید.

از نوشتن هم غافل نشوید. نوشتن چیزهای ضروری که زندگی شما را کامل می‌کند، کمک‌کننده است. مثلا از اهداف، ارزش‌ها و مقاصدتان بنویسید. هرازچندگاهی به نوشته‌هایتان مراجعه کنید. دقت کنید که چقدر طبق آن عمل می‌کنید.

مسلما ارتباط با دیگران یکی از ملزومات رشد و پیشرفت شخصیتی است. بنابراین از دیگران نظر بخواهید. هر چقدر هم روی نقاط کورتان کار کنید، باز هم چیزهایی از دیدتان پنهان می‌ماند. پرسیدن از دیگران به ما دید بهتری می‌دهد. می‌توانید از خانواده، دوستان، همکاران، رئیس، یا حتی آشنایانتان نظرشان را بپرسید. آن‌ها به احتمال زیاد، بدون تعصب و پیش‌داوری به شما پاسخ خواهند داد.

برای خودتان اهداف بزرگ و جسورانه تعیین کنید و طبق آن پیش بروید. در نهایت اینکه هیچ‌کس به جز خودتان، مسئول رشد فردی شما نیست. پس باید تصمیم بگیرید که رشد کنید. به تصمیم‌تان پایبند بمانید. یادتان باشد که این یک برنامه یک روزه نیست، بلکه باید برای تمام عمر روی آن برنامه‌ریزی کنید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.