دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پادکست چیست؟ آیا برای برندسازی شخصی مشاور املاک کاربرد دارد؟

مدرن‌ترین کانال‌ها را برای بازاریابی شخصی انتخاب کنید!

برای آشنایی بهتر و ملموس‌تر با پادکست، بهتر است سفری کوتاه در تاریخ زندگی‌تان داشته باشید. لازم است به آرامش ظهرهای جمعه و پخش شدن صدای رادیو در خانه یا حتی خوابیدن با برنامه رادیویی «شب بخیر کوچولو» فکر کنید. آن زمان که تلویزیون چندان روی بورس نبود و هنوز رادیو بهترین انتخاب ممکن بود. در عصر حاضر که رادیوها کمرنگ‌تر از روزگار گذشته شده‌‌اند و هزاران راه برای رسیدن به اخبار و قصه‌ها وجود دارد؛ پادکست‌ها پررنگ‌تر شده‌اند و طرفداران وفادار خود را دارند. شاید در نگاه اول، پادکست مشاور املاک برای شما عجیب برسد؛ اما با خواندن این مطلب، با ظرفیت‌های این کانال محتوایی و نمونه‌های موفق آن در جهان آشنا می‌شوید.

تاریخچه پادکست

با ورود دستگاه‌های آیپاد کمپانی اپل به بازار که کارش پخش موسیقی بود، بن همرسلی روزنامه‌نگار، بلا‌گ‌های صوتی تهیه می‌کرد. او به فکر ساخت واژهٔ پادکست افتاد. پادکست از ترکیب دو واژه ipod و broadcast ساخته شد و در آن سال‌ها توانست نظر بسیاری از مردم را به گوش دادن به بلاگ‌های صوتی جلب کند. همین موضوع باعث شد که کمپانی اپل به اپلیکیشن‌های ثابت خود اپلیکیشنی به نام podcast را اضافه کند. بدین ترتیب سازندگان بلاگ‌های صوتی می‌توانستند محصول خود را در این اپلیکیشن بارگذاری کنند.

شیفتگان پادکست با ابزارهای جدید می‌توانستند از پادکست‌های به روز استفاده کنند. بعد از اینکه کمپانی اپل این اپلیکیشن را به صورت اختصاصی به اپلیکیشن‌های ثابت خود اضافه کرد، دیگر کمپانی‌های ساخت و عرضهٔ گوشی هوشمند به این فکر کردند که چرا آنها این کار را انجام ندهند؟ از طرفی هم اپلیکیشن podcast فقط مخصوص کسانی بود که آیفون داشتند. همین موضوع باعث به وجود آمدن اپ‌های مختلف در دیگر کمپانی‌ها شد و دست سازندگان پادکست برای انتشار محصولاتشان را باز کرد. به طور مثال در گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید می‌توان از طریق اپلیکیشن Castbox و Google Podcasts به پادکست‌های منتشر شده در این برنامه ها گوش کرد.

در حال حاضر اگر به بازار پادکست سری بزنید، متناسب با هر موضوعی یک محتوا پیدا خواهید کرد. حتی بسیاری از برندها برای تبلیغات برند خود از این امکان بسیار جذاب استفاده می‌کنند. مشاوران املاک هم از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها باید برای ساخت پادکست مشاور املاک روی توانایی‌های خود کار کنند.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.