دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به مدیر حرفه ای املاک

یک مدیر خوب مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی را دارد که شرایط لازم برای موفقیت او را فراهم می‌کند. یک مدیر موفق مهارت‌های زیادی را می‌آموزد که در عمل به پیشرفت کاری‌اش نیز کمک می‌کند. چنین فردی باید بتواند به خوبی شنوا بوده و با دیگران ارتباط برقرار کند. مسائل زیادی در طول حیات حرفه‌ای هر مدیر اتفاق می‌افتد که او باید نسبت به آن‌ها فعال، پیگیر و آگاه باشد. با این حساب شما در نقش یک مدیر حرفه‌ای همچنین باید شخصیت مدیریت را نیز داشته باشید. اما چگونه همه این‌ها برای یک فرد عملی می‌شود؟ یک مدیر توانا باید چه مهارت‌هایی را یاد بگیرد؟ شاید بتوان گفت مهم‌ترین ویژگی یک مدیر حرفه ای املاک، توانایی برقراری ارتباط با مردم است.

ارتباط خوب؛‌ ضرورتی که باید جدی گرفت

شما به عنوان مدیر، نیازمند ارتباط خوب هستید. ارتباط خوب مانند روغن در چرخ‌های مدیریت عمل می‌کند. وظیفه مدیر حرفه ای املاک است که مطمئن شود همه چیز به خوبی اجرا می‌شود و این مسئله نیازمند درک متقابل افراد درگیر است. افرادی که در مجموعه کار می‌کنند باید یکدیگر را بفهمند و بتوانند با هم گفتگو کنند.

تعارض‌ها در اغلب مواقع از سوءتفاهم ناشی شده و به علت مختل بودن ارتباطات ادامه می‌یابد. شما باید دیدگاه‌ دیگران را سنجیده و نظراتشان را بشنوید. در این صورت می‌توانید مشکلات را حل کنید.

شما به عنوان مدیر حرفه ای املاک نیاز به درک و تعادل نظرات ذی‌نفعان دارید. به گفته استیون گلد، یک مدیر خوب باید به درستی بشنود و جزییات را پیگیری کند. هنر شنیدن و فهم و تفسیر، یکی از توانمندی‌های مهم مدیر حرفه ای املاک است. به عبارتی یک مدیر خوب دیپلماسی مجموعه را با گوش دادن، درک و ترجمه پیام‌ها بین طرف‌های مختلف نشان می‌دهد.

نظم در گزارش‌ گرفتن از کار

شما در نقش یک مدیر کاربلد باید جریان مالی مجموعه را به خوبی منعکس کنید. چراکه یک مدیر حرفه ای املاک باید گزارش‌های ماهیانه‌ای را در حوزه‌های مختلف ارائه کند. گزارش مالی در این زمینه اولویت دارد. برای ارایه گزارش مالی باید یک دفتر داشته باشید که بودجه‌های پیش‌بینی شده، واقعی و حساب پرداخت را نشان دهد. صورت‌حساب چک‌ها و تسویه حساب‌ها نیز باید در این دفترچه نوشته شود.

مدیریت مالی سرمایه ‌گذاری در املاک

مهارت‌های فناوری یک مدیر حرفه ای املاک

مدیران املاک ممکن است از ابزارهای آنلاین مختلف برای تبلیغ خودشان استفاده کنند. به‌عنوان مثال تورهای سه‌بعدی املاک به شما کمک می‌کند که حرفه‌ای‌ترعمل کنید. علاوه بر موارد تبلیعاتی، باید از نرم‌افزارهای کاربردی مدیران استفاده کنید. در این راه کافی است تحقیق کنید. بدین وسیله با انواع وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهای مرتبط آشنا شده و مهارت‌های فناوری خود را تقویت می‌کنید.

مدیر باش، در دسترس باش!

شغل مدیر املاک نیازمند حضور پررنگ در مجموعه است. خواه با رایانه شخصی و خواه با تلفن همراه، یک مدیر حرفه ای املاک باید بتواند در اغلب اوقات حضور داشته باشد و به مسائل ضرب‌الاجلی رسیدگی کند. یکی از شکایت‌های اصلی در مورد مدیران املاک، پاسخ ندادن آن‌ها به تماس‌ها است. بنابراین شما به عنوان یک مدیر زمانی می‌توانید مدیریت خود را در ذهن‌ها جا بیندازید که در دسترس و قوی ظاهر شوید. چراکه مردم باید بتوانند با یک مدیر ارتباط بگیرند.

باید دانست که تعادل در کار مدیر حرفه ای املاک حرف اول را می‌زند. شما در کسوت یک مدیر خوب باید زمان خود را بین حضور در میدان و دفتر به صورت ۶۰ به ۴۰ تقسیم‌بندی کنید. یک دستیار هم به شما کمک می‌کند که ارتباط بهتری داشته باشید.

اهمیت دانش بازاریابی برای مدیر حرفه ای املاک

بخشی از کار یک مدیر حرفه ای املاک تبلیغ مجموعه و جذب مستاجران، خریداران و فروشندگان بیشتر است. درک نحوه نوشتن توضیحات حرفه‌ای املاک،‌ گرفتن عکس‌های کافی و فیلم با کیفیت مناسب که هم به سرعت دانلود شود و هم جامع و کافی باشد، اهمیت زیادی دارد. دانستن این که چه کانال بازاریابی برای مخاطب بهتر است، از هنرهای شما به عنوان یک مدیر به شمار می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این مسائل، درس انتخاب کانال توزیع در بازاریابی دیجیتال را مطالعه کنید.

جمع‌بندی

شما به عنوان یک مدیر حرفه ای املاک باید بتوانید با شخصیت‌های مختلف ارتباط برقرار کنید. در دسترس مردم باشید و اگر نمی‌توانید از دستیار برای پاسخ دادن به مردم استفاده کنید. شما به عنوان یک مدیر خوب، باید از نظر فیزیکی هم حضور موثر داشته و از مجموعه‌های زیر نظر خود بازدید کنید. همچنین یک مدیر توانا باید به قوانین مسلط باشد و ضرب‌الاجل‌های قانونی و حقوقی را از قبل پیش‌بینی کند.

نظر شما چیست؟ برای تبدیل شدن از یک مشاور معمولی به یک مدیر حرفه‌ای در آژانس املاک، به چه مهارت‌هایی نیاز داریم؟

 منابع: cooperatornews و indeed

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.