دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پوشش و ظاهر مشاور املاک حرفه‌ای چگونه است؟

جذب مشتری در همان برخورد اول

برخورد اول در هر معامله و مصاحبه‌ای بسیار مهم است. به خصوص این‌که بیشتر توجه‌ها در همان برخورد اول، به نوع پوشش و ظاهر طرف مقابل جلب می‌شود. پوششی که نوع آن و میزان آراستگی‌ فرد، نقش مهمی در ایجاد حس امنیت در ذهن مخاطب و نشان دادن شخصیت او دارد. توجه به ظاهر و پوشش در موقعیت‌های کاری نیز بسیار پراهمیت است. به خصوص ظاهر مشاور املاک که به‌صورت مستقیم با مشتری در ارتباط است. در ادامه این مطلب، با اهمیت پوشش و لباس مشاور املاک و چگونگی بهبود آن آشنا می‌شوید.

اهمیت ظاهر مشاور املاک

یک مشاور املاک ممکن است مدت زمان زیادی برای مذاکره، رودرروی مشتری قرار بگیرد. تصور کنید مشتری در آژانس املاک با مشاوری مواجه شود که لباس مندرسی به تن کرده و در کل ظاهر مناسبی ندارد! به احتمال زیاد، در این برخورد او احساس می‌کند با مجموعه‌ای حرفه‌ای و متخصص مواجه نیست.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای بسیار مهم است که توجه ویژه‌ای به پوشش و ظاهر خود بکنید. با رعایت موارد زیر، می‌توانید مذاکره و معاملهٔ موفق‌تری در زمینه خرید و فروش املاک داشته باشید.

لباس مشاور املاک حرفه‌ای، رسمی و اداری است

گاهی مشاوران به خاطر حضور طولانی در دفتر آژانس املاک از لباس‌های راحتی و اسپرت استفاده می‌کنند. اما بدترین انتخاب برای لباس مشاور املاک استفاده از لباس‌های اسپرت است. پوشیدن این گونه لباس‌ها باعث می‌شود مخاطب احساس کند شما در زمینهٔ شغلی خود حرفه‌ای نیستید.

ظاهر و لباس مشاور املاک در آژانس املاک حرفه ایخانم‌ها و آقایان شاغل در این ردهٔ شغلی باید توجه داشته باشند که به هیچ‌عنوان از لباس‌‌ اسپرت و غیر رسمی استفاده نکنند. به همین دلیل پیشنهاد ما به آقایان شاغل در این زمینهٔ شغلی،‌ پوشیدن کت‌وشلوار به همراه کفش رسمی است. برای بانوان نیز،‌ مقنعه با مانتوی پارچه‌ای به همراه یک کفش پاشنه کوتاه مناسب است. البته آقایان می‌توانند از کراوات‌های ساده و کت‌های تک به همراه شلوار جین یا کتان نیز استفاده کنند؛ اما بهتر است رنگ‌های خنثی و تیره را جایگزین رنگ‌های شاد و پر رنگ کنید.

نکتهٔ بسیار مهم دیگری که در زمینهٔ پوشش مشاور املاک باید به آن توجه کنید، یک‌دست بودن پوشش پرسنل است. به خصوص در آژانس‌های املاک بزرگ که پرسنل زیادی مشغول فعالیت هستند، این یکدستی در لباس مشاوران املاک بسیار مهم است. بهتر است طرح لوگو و اسم آژانس املاک، روی لباس مشاوران املاک نصب شود. بدین طریق حس امنیت بیشتری به مخاطب القا می‌شود. انتخاب این نوع پوشش، یکدستی و یکپارچگی محیط کاری را بیشتر نمایان می‌کند و ظاهری حرفه‌ای‌تر به آژانس املاک می‌دهد. دراین‌میان، رعایت هویت بصری آژانس املاک در لباس مشاوران، اهمیت زیادی خواهد داشت.


از آراستگی چهره غافل نشوید

بعضی از مشاوران املاک، تنها به انتخاب لباس مناسب اهمیت می‌دهند و توجهی به تاثیر آراستگی ظاهر چهره ندارند. در صورتی که داشتن ظاهری آراسته برای مشاوران املاک بسیار مهم است. بنابراین آقایان بهتر است به آراستگی مو، ریش و سبیل خود دقت داشته باشند تا صورتشان همیشه اصلاح شده و مرتب باشد.

آراستگی ظاهر مشاور املاک برای خانم‌ها نیز بسیار مهم است. بهتر است آنها نیز آرایش غلیظ و اغراق شده نداشته باشند و به تمیزی و آراستگی صورتشان توجه کنند.

به جزئیات پوشش‌تان توجه کنید

منظور از جزئیات؛ کمربند، زیورآلات و ساعت است. این جزئیات به اندازهٔ کلیات لباس مشاور املاک، مهم است. بنابراین به عنوان یکی از نکات مهم پوشش مشاور املاک، دقت کنید جزئیات با پوشش‌تان هماهنگ باشد. به عنوان مثال هرگز از یک ساعت یا کمربند اسپرت با کت‌وشلوار رسمی استفاده نکنید. در استفاده از زیورآلات نیز خانم‌ها دقت داشته باشند که استفاده از زیورآلات با ظاهر پرزرق‌وبرق و زمخت، برای فعالیت در این شغل مناسب نیست.

به حس بویایی مخاطب احترام بگذارید

با وجود رسمی‌ترین و زیباترین کت‌وشلوار دنیا و حفظ ظاهری موجه در محیط کار، اگر لباس‌تان بوی ناخوشایندی بدهد،‌ تاثیر خوبی روی مخاطب نمی‌گذارید. بنابراین در محیط کار خوشبو باشید. در این مورد حواستان باشد که بیش از حد از عطر استفاده نکنید تا بوی آن برای مشتری آزاردهنده نباشد. از بهداشت دهان خود نیز غافل نشوید. اگر سیگار می‌کشید، به خوش‌بویی دهان و لباس‌تان بیشتر توجه کنید.

در انتها برای تبدیل شدن به مشاور املاک حرفه‌ای باید در انتخاب نوع پوشش، محتاطانه پیش بروید. همیشه آراسته و مرتب باشید تا مشتری به راحتی به شما اعتماد کند. این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که همیشه در محیط کار ظاهر و پوشش شما به عنوان اولین مورد، نظر مخاطب را به خود جلب می‌کند؛ بنابراین باید به عنوان یک نکتهٔ کاری مهم، مورد توجه‌تان باشد.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. محمد میرشکاری می‌گوید

    درود بر شما دقیقا همینطوره که میفرمایید

  2. m می‌گوید

    با احترام به نوشته های شما خواستم بگویم که مشاوراملاکی می شناسم که با تیپی بسیار معمولی و تقریبا درب داغان و مغازه ای معمولی تر و درپیت و شاگردانی مانند خود سالهای سال است که دارد پول قابل توجه به جیب می زند و مردم هم همیشه در محل از او کمک می گیرند!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.