دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پله‌های پیشرفت در مشاوره املاک را در داخل آژانس طی کنید

برای حرفه‌ای‌تر شدن لزوما نیاز به مستقل شدن ندارید

کمتر کسی را می‌توان یافت که به دنبال پیشرفت در شغل و حرفهٔ کاری‌اش نباشد. پیشرفت در شغل، در کنار حس خوب داشتن مهارت و تجربهٔ کافی، اعتبار و افزایش قدرت مالی را برای افراد به دنبال دارد. مشاوران املاک نیز از این قاعده مستثنی نیستند و خوشبختانه برای آنها نیز امکان پیشرفت در حرفه‌شان میسر است. به عنوان یک مشاور املاک چگونه می‌توان پله‌های پیشرفت داخل آژانس را طی کرد؟ در ادامه مطلب با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا با‌ راه‌های پیشرفت در حرفهٔ مشاور املاک آشنا شوید.

پیشرفت داخل آژانس

در یک آژانس املاک، تنها مهارت مورد نیاز، داشتن تخصص به عنوان مشاور املاک نیست.

شاید تاکنون گمان می‌کردید تنها ردهٔ شغلی برای شما به عنوان یکی از کارمندان آژانس املاک، مشاوره دادن به خریداران و فروشندگان و محدود شدن به شغل مشاور املاک است. اما خوب با این فکر سخت در اشتباهید. در یک آژانس املاک، تنها مهارت مورد نیاز، داشتن تخصص به عنوان مشاور املاک نیست. زیرا یک آژانس املاک با کارمندان زیاد نیاز به افراد مختلف در رده‌های شغلی متفاوت دارد تا پاسخگوی نیاز ارباب رجوع باشد. بنابراین در یک آژانس املاک بزرگ، وظایف بین افراد تقسیم می‌شود.

تقسیم وظایف در آژانس املاک، باعث می‌شود عده‌ای مسئولیتی بالاتر داشته باشند و مدیریت بخشی از کارمندان را بر عهده بگیرند. با این حساب ساختار سلسله مراتبی سازمانی در آژانس املاک ایجاد می‌شود. ساختاری که این امکان را به کارمندان آژانس املاک می‌‌دهد تا فرصت پیشرفت داخل آژانس را داشته باشند. به بیان دیگر بتوانند با تلاش، کسب تجربه و مهارت در طی زمان رتبهٔ کاری‌شان را ارتقا دهند.

از مشاور تازه‌کار تا مدیر شعبه

در یک آژانس املاک بزرگ، کارمندان در رده‌های شغلی مختلفی مشغول فعالیت هستند. این رده‌ها شامل، مشاور املاک تازه‌کار، مشاور حرفه‌ای، مدیر مشاور، سرپرست رنج، مدیر قرارداد، مدیر معاملات، مباشر و مدیر شعبه است. برای پیشرفت داخل آژانس مطمئناً نمی‌توان توقع داشت که تنها با کمی تجربه و مهارت به جایگاه مدیر معاملات، مدیر شعبه یا مباشر رسید. زیرا رسیدن به هر یک از این جایگاه‌‌ها، نیازمند کسب تجربه و مواجه شدن با شرایط گوناگون در محیط کار است.

شاید مشاوری تنها با طی کردن دوره‌های آموزشی توقع داشته باشد که باید مدیر شعبه شده یا قراردادهای بزرگ را امضا کند! در این صورت، حتماً برای آیندهٔ شغلی خود و آژانس دردسر‌های حقوقی ایجاد کرده و از اعتبار آژانس و حرفهٔ خود می‌کاهد. بنابراین اگر به عنوان مشاور املاک قصد دارید در این حرفه جایگاه خود را ارتقا دهید، باید با انجام فعالیت‌های مختلف و موثر به پیشرفت شغلی دست پیدا کنید.

سرفصل تکمیلی: برای پیشرفت در شغل مشاور املاک برنامه‌ریزی کنید

پیشرفت در شغل مشاور املاکرسیدن به پیشرفت داخل آژانس

همان‌طور که گفته شد برای رسیدن به پیشرفت داخل آژانس باید از سوی مشاور املاک فعالیت‌هایی صورت بگیرد. از جمله این فعالیت‌‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنابراین اگر به دنبال طی کردن پله‌های پیشرفت در این حرفه هستید، برای ارائهٔ پیشنهادهای سازنده، همیشه مطالعه داشته باشید. از دوره‌های آموزش مشاور املاک غافل نشوید و از تجربیات افراد با تجربهٔ این حرفه بهره‌مند شوید. همچنین اگر در حین کار متوجه نقص یا خللی در مراحل انجام کار شدید، حتماً با مدیر ردهٔ بالاتر آن را در میان بگذارید. به این ترتیب توانایی‌هایتان را به دیگر اعضای آژانس ثابت می‌کنید.

همچنین تلاش کنید همیشه حتی در ایام تعطیل برای انجام فعالیت‌های آژانس در دسترس باشید. با این شرایط در آژانس، فعالیت‌‌های کاری داشته باشید. این یعنی داشتن روحیهٔ سرسختی در انجام کار، شیوه‌ای که باعث می‌شود تا اشتیاق و انرژی شما برای رشد و پیشرفت در کارتان، در نظر مدیر آژانس نمایان شود. در آخر اینکه فراموش نکنید در این حرفه داشتن اعتبار نزد مدیر و مشتری حرف اول را می‌زند. بنابراین هرگز برای سود لحظه‌ای و کوتاه‌مدت اعتبارتان را خدشه‌دار نکنید.

اگر به‌عنوان مدیر در یک آژانس املاک فعالیت می‌کنید، بد نیست بازدهی مشاوران در آگهی‌های آنلاین را نیز به‌عنوان فاکتوری برای پیشرفت رتبه در نظر بگیرید. این کار را می‌توان با ابزارهای متعددی انجام داد. پنل املاک دیوار، قابلیتی برای مدیریت بهینه مشاوران یک آژانس دارد که بازخورد آگهی‌های هرکدام را نیز به شما نشان می‌دهد. برای اطلاع بیشتر از امکانات پنل، مطلب «آموزش استفاده از پنل املاک دیوار» را بخوانید. برای ثبت‌نام هم تنها باید روی تصویر زیر کلیک کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار

سخن آخر

در هر حرفه و شغلی با تلاش و کوشش مستمر امکان پیشرفت وجود دارد. البته باید به خاطر داشت که پیشرفت یک شبه به دست نمی‌آید. بلکه پیشرفت با تلاش و کوشش مستمر دست‌یافتنی می‌شود. بنابراین اگر به عنوان مشاور املاک در یک آژانس املاک حرفه‌ای مشغول کار هستید، از پیشرفت داخل آژانس غافل نشوید. پیشرفتی که امکان دسترسی به آن برای تمامی کارمندان آژانس میسر است.

شخصی به پیشرفت داخل سازمانی می‌رسد که تلاش و کوششی بیش از حد انتظار داشته و از مطالعه و یادگیری غافل نشود. از طرفی در حرفهٔ مشاور املاک برای پیشرفت و طی کردن پله‌های ترقی، نیازی نیست تا شما سرمایهٔ زیادی را برای تاسیس آژانس املاک شخصی‌تان صرف کنید. زیرا در این حرفه حتی اگر مالک آژانس نباشید نیز امکان پیشرفت تا حد مدیر شعبه و مباشر مشاور املاک نیز برای شما میسر است. تنها لازم است عزم‌تان را جزم کنید. مطمئن باشید با داشتن هدفی مشخص در این حرفه، طعم شیرین پیشرفت داخل آژانس را خواهید چشید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.