دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چرا پیش از آگهی کردن ملک باید آن را بازسازی و نوسازی کرد؟

مشاوران املاک همیشه تلاش می‌کنند رضایت معدود خریداران دست به جیبی را که وارد دفتر می‌شوند، جلب کنند. به‌هرحال شرایط بازار مسکن دشواری‌های زیادی دارد و باید برای جلب نظر خریداران و مستاجران، بیشترین تلاش را کرد. در چنین بازار کم‌رونقی موضوع کیفیت ملکی که عرضه می‌شود همچنان محل سؤال است. چقدر باید به موضوع نوسازی ملک یا در موارد محدودتر بازسازی آن بپردازیم و از فروشنده بخواهیم که تغییراتی در خانه انجام دهد؟ در این مطلب بیشتر بخوانید.

نوسازی حداقلی هم راهگشا است

بازسازی خانه تقریبا مشابه نازک کاری است. این کار شامل هر کاری می‌شود که بعد از سفت‌کاری انجام می‌شود. بسیاری از فروشنده‌ها نقدینگی زیادی برای نوسازی و بازسازی خانه‌‌ خود ندارند. نکته اول این است که نباید آن‌ها را به استرس بیندازیم. آپارتمان یا ملک نوسازی نشده همچنان شانس فروش دارد. هرچند ممکن است مجبور باشند برای فروش به قیمتی کمتر رضایت بدهند.

برخی خریداران مایلند خودشان دست به کار شوند و فراتر از یک نوسازی ساده به بازسازی و تغییر اساسی آپارتمان خریداری شده بپردازند. مخصوصا که در سال‌های اخیر توجه بیشتری به موضوع دکوراسیون داخلی می‌شود و عده‌ای از خانم‌ها و آقایان خریدار خانه، دنبال کننده‌های جدی صفحاتی در اینستاگرام یا پینترست هستند که ایده‌های نوآورانه برای خانه دارند.

برای همین به فروشنده اطمینان بدهید که بسته به تصمیمش، می‌تواند روی کمک شما حساب کند. اگر بخواهد دست به خانه یا آپارتمانش نزده و نوسازی و بازسازی ملک را به خریدار واگذار کند، شما هم موقع ارائهٔ آن به خریدار از این منظر وارد گفت‌وگو شوید که ظرفیت‌های بازسازی ملک چقدر است. به‌هرحال شاید بابت اینکه ملک دست نخورده است، فروشنده برای قیمت همراهی بیشتری بکند.

نکته دوم توجه به تفاوت بازسازی و نوسازی است. شاید لازم نباشد که تغییرات و تعمیرات اساسی صورت گیرد. گاهی یک رنگ‌کاری اساسی یا عوض کردن کف‌پوش‌ها می‌تواند اثر مثبتی روی خریدار یا حتی مستاجر بگذارد و خانه را به اندازه کافی دلپذیر کند. یا اینکه اگر بدنه کابینت‌ها سالم باشد، تنها عوض کردن در کابینت‌ها می‌تواند نمای آشپزخانه را حسابی جذاب و دلچسب کند. مطرح کردن این نکات ظریف با فروشندگان هم به شما و هم به آنها برای فروش بهتر خانه کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: مشاوره مسکن و نکات مهم برای پیدا کردن ملک مسکونی برای مشتری‌ها

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.