دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه مشاوران آژانس املاک را برای تغییر سازمانی بزرگ آماده کنیم؟

تغییر مسیر با کمترین درد و خونریزی!

در سال ۲۰۲۰، مدیریت و رهبری آژانس املاک، کار بسیار حساس و مهمی بود. تغییرات زیادی اتفاق افتاد. از نظر پزشکی و اقتصادی بحران فزاینده‌ای برای مشاغل از جمله آژانس‌های املاک رخ داد. شرکت‌های بزرگ املاک در بحران‌هایی مانند بحران سال ۲۰۲۰ با چالش‌های فراوانی روبرو هستند که مدیریت و تغییر سازمانی در رویکرد و استراتژی را می‌طلبد. آژانس‌های املاک بزرگ، در شرایط بحرانی چگونه خود را برای تغییرات بزرگ، آماده می‌کنند؟

در سال ۲۰۲۰ بحران بزرگی در دنیا اتفاق افتاد. در این سال مدیریت تغییر سازمانی از منظرهای متفاوتی اهمیت پیدا کرد. به‌هرحال تغییر رویکرد و استراتژی در زمان بحران، آسان نیست. حتی بسیاری از شرکت‌هایی که از رکود اقتصادی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ عبور کردند، در مقابله با بسیاری از بحران‌ها مانند کرونا کمر خم کردند.

تغییر سازمانی با تصمیمات سخت و سریع

اهمیت تغییر استراتژی مشاور املاک در زنده ماندن شرکت است. به عنوان مثال با سه ماه تعطیلی نمایش املاک در نیویورک و حضور تعداد کمی از خریداران، صاحبان املاک و مستغلات منبع اصلی درآمد خود را به طور کامل برای ماه‌ها از دست دادند. مدیران عامل شرکت‌ها محبور بودند تصمیمات سخت و سریعی بگیرند. آن‌ها مجبور شدند راهکارهای بازاریابی را به محض جدی شدن بحران، تغییر دهند.

فناوری را به کار گیرید

در شرایط بحرانی، ما شاهد تغییر موقعیت‌ها و وظایف هستیم. بنگاه‌های معاملات املاک و مستغلات، برای ماه‌ها می‌توانستند در سراسر دنیا، تنها از طریق ابزارهای مجازی ملک خود را نمایش دهند. در یک بازار با ارزش مالی بالا، تعداد کمی از مردم هستند که بدون گشت‌وگذار حصوری در یک ملک، خرید خود را انجام دهند.

اما فناوری‌ها با امکانات خوب، توانستند خریداران را درگیر کنند. استفاده از فناوری در مواقع بحرانی، راهگشا بود. مدیران سازمان‌های حرفه‌ای املاک و مستغلات توانستند با به کارگیری فرهنگ تغییر، با مسائل روز دست‌وپنجه نرم کنند. آن‌ها با این روش موفق به عبور از بحران شدند.

بیشتر بخوانید: دپارتمان املاک یعنی چه و چه تفاوتی با آژانس معمولی دارد؟

ثبت نام پنل املاک دیوارتغییر سازمانی با پذیرش فرهنگ گفت‌وگو

بحث و گفت‌وگو همیشه راهگشا است. حتی بهترین مدیران هم با وجود تیمی با مهارت‌های متنوع، نمی‌توانند مدیریت تغییر سازمانی را به سرمنزل مقصود برسانند. مدیران به سخن مشاوران خود گوش می‌دهند. آن‌ها به عنوان کارآفرین اغلب از چارچوب تفکر و راه‌حل‌های خلاقانه برخوردار هستند. بنابراین دربارهٔ جوانب مثبت و منفی، حرف همهٔ اعضا را بشنوید و سپس تصمیم بگیرید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.