دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

هرآنچه باید درباره دکوراسیون آژانس مشاوره املاک بدانید

شما به عنوان مدیر یا مشاوران املاک باید بدانید که دکوراسیون داخلی بنگاه املاک تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد. به طور مثال برخی از مشاوران املاک خیلی به ویترین آژانس املاک‌ اهمیت نمی‌دهند؛ اما ویترین اولین جایی است که چشم مشتری با آن برخورد می‌کند. حتی شاید یک مشتری با دیدن تبلیغات و طراحی ویترین، جذب بنگاه املاک شما شود. دکوراسیون مشاور املاک در رسیدن به موفقیت در جذب و حفظ مشتری‌ها، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فضای داخلی شما مناسب باشد، مشتری در بدو ورود احساس راحتی خواهد کرد و سپس شما به موفقیت در معامله نزدیک‌تر می‌شوید.

به طور کلی در هنگام چیدمان دفتر معاملات املاک باید به چند نکته مهم توجه کنید:

  • رنگ
  • نورپردازی
  • مبلمان
  • کمدها
  • نقشه
  • تجهیزات اداری و جانبی

هر کدام از این عناصر باید طوری انتخاب و چیده شوند که نظر مشتری را جلب کرده و تاثیر مثبتی بر او بگذارند. با طراحی داخلی درست در نهایت شما تجربه بهتری از حضور در آژانس را به مشتری عرضه می‌کنید.

دکوراسیون ورودی آژانس

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دکوراسیون آژانس املاک، ورودی دفتر است. ورودی دفتر اولین مکانی است که مشتری در ابتدا از آن گذر می‌کند. در نتیجه بهتر است سعی کنید ورودی دفتر را به گونه‌ای طراحی کنید که در اولین برخورد رضایت مشتری را به دست بیاورید. در حقیقت طراحی ورودی به گونه‌ای معرف برند کسب و کار شما نیز محسوب می‌شود.

در ورودی آژانس باید از ترکیب نورپردازی، رنگ و کاغذ دیواری به درستی استفاده کنید. همکاری با یک طراح داخلی در اینجا اهمین زیادی پیدا می‌کند. ورودی دفتر باید روشن‌تر بوده و نور بیشتری نسبت به قسمت‌های دیگر داشته باشد. اگر بتوانید رنگ قسمت ورودی را هم از سایر بخش‌ها متمایز کنید، فضای دعوت کننده‌ای ایجاد کرده‌اید که مخاطب را راغب‌تر می‌کند. علاوه بر رنگ، می‌توانید المان‌های دعوت کننده‌ای چون فلش راهنما و تابلوهایی برای دکوراسیون ورودی دفتر انتخاب کنید.

مبلمان اداری آژانس املاک

مبلمان اداری دکوراسیون مشاور املاک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون مشاور املاک که تاثیر زیادی بر تجربه مناسب مشتریان دارد، مبلمان اداری است. باوجود تمام نوآوری‌هایی که در صنعت مشاوره املاک و بازدیدهای غیرحضوری دیده می‌شود، هنوز هم سهم زیادی از تعامل مشتریان با مشاوران، در داخل آژانس و بنگاه صورت می‌گیرد. درنتیجه زمانی که مشتری در آژانس شما حضور دارد، باید احساس راحتی کند.

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای آژانس املاک چالش‌های خاص خود را دارد. شما باید مبلمانی را انتخاب کنید که در عین شیک بودن، راحت هم باشد. به‌هرحال زمانی که مشتری روی صندلی آژانس شما نشسته است، حالت‌های روحی متفاوتی دارد. برخی اوقات ناراحت، برخی اوقات نگران و حتی برخی اوقات عصبانی است. راحتی مبلمان، تا حد زیادی چالش‌های روحی او را برطرف کرده و او را برای یک معامله مناسب آماده می‌کند.

فراموش نکنید که هزینه کردن برای خرید مبلمان اداری مناسب آژانس املاک، اصلا اشتباه نیست. شاید بیشترین هزینه را باید به این بخش اختصاص دهید. راحتی و تجربه حضور آرام در آژانس شما، برای مشتریان بسیار جذاب خواهد بود. پس صندلی‌ها و طراحی‌های سنتی و ساده قدیمی را کنار بگذارید و به فکر یک مبلمان شیک و راحت باشی، حتی اگر آژانس کوچکی دارید که فقط جای یک نفر مشتری دارد!

رنگ و نور در دکوراسیون مشاور املاک

طبق یافته‌های علم روانشناسی در طراحی دکوراسیون‌ها به ویژه طراحی دکوراسیون دفتر املاک، بهتر است از رنگ‌هایی استفاده شود که آرامبخش بوده و اعتماد و اعتبار بیشتری ایجاد می‌کند. همچنین بهتر است از رنگ‌های هیجانی و استرس‌زا استفاده نکنید چرا که تاثیر منفی بر ذهن مشتری می‌گذارد.

نور طبیعی در دکوراسیون مشاور املاک

نور طبیعی همواره بهترین و زیباترین نور در محیط کار است. نور طبیعی تاثیر زیادی بر زیبایی و دلنشین بودن محیط می‌گذارد. برای اینکه نور زیادی داشته باشید، باید پارتیشن‌ها و وسایل اضافی را کاهش دهید تا نور کافی به محیط برسد. استفاده از آینه نیز یکی از راه‌هایی است که فضا را بزرگ‌تر نشان داده و کوچک بودن محیط، کمتر خودش را نشان می‌دهد. البته قطعا نباید در استفاده از آینه زیاده‌روی کنید.

اهمیت نقشه در دکوراسیون مشاور املاک

مشتریان از شما انتظار دارند، هر نوع سوال و شک و شبهه در مورد منطقه محل فعالیت را پاسخگو باشید. بنابراین شما در نقش مشاوران املاک باید حتما در دکوراسیون دفتر کارتان از نقشه استفاده کنید.

استفاده از نقشه روی دیوارهای بنگاه املاک از سال‌ها پیش مرسوم است. ازطرفی بسیاری از بنگاه‌ها، دیزاین مناسبی برای جانمایی نقشه و همچنین انتخاب نوع نقشه در دکوراسیون ندارند. مثلا یک نقشه کلی از کشور ایران به‌هیچ‌وجه در یک آژانس محلی کاربرد ندارد. همچنین نقشه شهر هم برای چنین آژانسی مفید نخواهد بود. آژانس‌های محلی باید نقشه‌ای از محله موردفعالیت خود روی دیوار داشته باشند و موقعیت املاک را هرازچندگاهی روی نقشه علامت بزنند.

استفاده از چند نقشه در دکوراسیون مشاور املاک، می‌تواند جذابیت‌های محیطی را افزایش دهد. به‌علاوه فراموش نکنید که موقعیت اماکن مهم و کاربردی محل را هم روی نقشه‌ها مشخص کنید. همچنین استفاده از نقشه‌های دیجیتال را هم در دستور کار داشته باشید. می‌توانید یک نقشه اختصاصی از محله را به‌همراه دسترسی‌ها و مکان املاک در گوگل مپ بسازید و با مشتریان به اشتراک بگذارید.

بخش تخصصی عقد قراردادها

شما به عنوان مشاوران املاک به خوبی می‌دانید که روزانه افراد زیادی به بنگاه معاملات املاک شما می‌آیند که برخی از آنان سوال‌هایی دارند و مشاوره می‌خواهند. برخی از آن‌ها گذری می‌آیند و از همه مهم‌تر کسانی هستند که برای عقد قرارداد به سمت شما متمایل هستند. بنابراین بهتر است در بنگاه املاک جایی را به بخش تخصصی اختصاص بدهید تا جلسات مذاکره برای عقد قراردادهای مهم، جلسه‌های کاری و موارد این‌چنینی را در آنجا با تمرکز پیش ببرید. دیزاین این بخش، باید کاملا رسمی و اداری باشد.

استفاده از گلدان‌های طبیعی

گل‌های طبیعی همواره حس نشاط و سرزندگی را به همراه می‌آورند. همچنین باعث افزایش عملکرد و بازدهی کارکنان می‌شوند. زمانی که محیط شاد و مفرح باشد، حس خوبی به مشتریان و کارکنان منتقل می‌شود. همچنین صبر و حوصله کارکنان در برقراری ارتباط موثر افزایش می‌یابد. می‌توانید از گل‌های آپارتمانی کوچک و بزرگ برای شادابی دفتر کار املاک استفاده کنید.

کاغذ دیواری در دکوراسیون مشاور املاک

گزینه‌های زیادی چون رنگ، کاغذ دیواری و انواع پنل‌های سه بعدی برای دیزاین دیوارهای بنگاه املاک وجود دارد. برای زیباتر شدن دفتر املاک، می‌توانید از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در کنار هم استفاده کنید. شما به عنوان مشاوران املاک باید بر اساس بودجه و فضایی که دارید، بهترین و مناسب‌ترین طراحی را انتخاب کنید.

کمد دیواری

کمد دیواری و قفسه یکی از المان‌ها و وسایل مهم در دفتر کار اداری است. حتما باید در انتخاب کمد دیواری توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی، فضای کافی برای چیدن فایل‌ها و پرونده‌ها و سندهایتان داشته باشد. باید به عمق و ابعاد آن‌ها توجه کنید تا متناسب با پرونده‌هایتان باشد.

دکوراسیون داخلی مشاور املاک

جمع بندی

دکوراسیون داخلی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در جذب مشتری املاک داشته باشد. دکوراسیون و طراحی داخلی شامل چیدمان قفسه‌ها و کمد دیواری، مبلمان و صندلی‌ها، نورپردازی، نقشه، استفاده از گلدان طبیعی و غیره می‌شود. دکوراسیونی انتخاب کنید که متناسب با دفتر کار و بودجه‌تان باشد، با طراحی مناسب می‌توانید تاثیر مثبتی بر تصمیم‌گیری مخاطب داشته باشید.

نظر شما چیست؟ شما چه نوع طراحی را برای دکوراسیون داخلی مشاور املاک پیشنهاد می‌دهید؟

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.