دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

با این تاکتیک‌های چانه‌زنی، هر ملکی را با قیمت مناسب معامله کنید

قیمت منصفانه و مناسب ملک را از مشتری طلب کنید

همهٔ ما کمابیش تجربهٔ چانه زدن را در هنگام خرید کالا داریم. گویی توافقی نانوشته، اما قطعی میان مشتریان و فروشندگان وجود دارد. در این توافق، فروشنده از پیش قیمت‌ها را طوری تنظیم می‌کند که مشتریان درباره آن چون و چرا کنند. مشتریان نیز متقابلا می‌توانند کالایی را با دریافت تخفیف خریداری کنند. چانه‌زنی از مهم‌ترین «راهبردهای عملی زندگی» روزمرهٔ هر ایرانی است. این راهبرد تنها منحصر به جامعه ما نیست و گسترهٔ جهانی دارد. در آکادمی املاک دیوار شما را با تاکتیک های چانه زنی در مشاوره املاک آشنا می‌کنیم.

چانه زنی چیست؟

«چانه‌زنی» (bargaining) نوعی از مذاکره است، ولی مذاکره صرف نیست. مذاکره مفهومی عام‌تر و وسیع‌تر دارد. مذاکره به صورت سازمان‌یافته، رسمی، گروهی و در چارچوب قواعد معینی انجام می‌شود؛ اما چانه‌زنی راهبردی است که هیچ کدام از این‌ها را ندارد.

چانه‌زنی نوعی مذاکره است که با گفت‌وگو و گپ زدن نقاط مشترک و البته، تفاوت‌های اساسی دارد.

همچنین چانه‌زنی را نباید با «گفت‌وگو» اشتباه کرد. گفت‌وگو راهبرد ارتباطی است که معمولا برای کشف حقیقت، رسیدن به فهم مشترک و به دور از منافع مادی مشخص، انجام می‌شود. در حالی که چانه‌زنی ممکن است بر سر امر مادی و کسب سود معین باشد. از این نظر باید بین «گپ زدن» و چانه‌زنی هم تفاوت قائل شد. ما معمولا برای تفریح، سرگرمی و تخلیه روحی و تسکینِ دل خود با دوستان و اطرافیان‌مان گاه و بی‌گاه گپ می‌زنیم.

چانه زنی را می‌توان بخشی از مهارت‌های ارتباطی ما در «محاوره» دانست. در فرآیند چانه‌زنی روزمره، ما شناختی شخصی و متقاعدکننده و متناسب با تصمیم‌گیری ضروری از موقعیت به دست می‌آوریم.

تاکتیک های چانه زنی در مشاور املاک

خريد یا فروش خانه‌ با شرايط دلخواه شما و بهترين قيمت ممکن، يک معاملهٔ ايده‌آل است. براي رسيدن به اين هدف بايد با بازار به خوبی آشنا باشيد. محله‌ای که در آن قصد خريد یا معامله داريد و حتی خيابان و خیابان‌های اطراف را بايد به خوبی بشناسيد. برای انجام بهترين معامله، بايد نکته‌های ظريف خريد و فروش خانه را نیز بدانيد. یکی از این نکته‌های کلیدی و مهم، استفاده از تاکتیک های چانه زنی است.

انواع تاکتیک چانه زنی برای مشاور املاک

۱- مهارت‌های نرم را در خودتان تقویت کنید

مهارت‌های نرم مربوط به ویژگی‌های درونی و عصب‌شناسی هر فرد می‌شوند. مهارت‌های نرم عبارتند از:

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.