دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه درباره دریافت حق کمیسیون املاک با مشتری صحبت کنیم؟

حق خود را با چه تکنیک‌هایی طلب کنیم؟

دریافت حق کمیسیون املاک یکی از چالش‌های مهم و همیشگی مشاوران است. آن‌ها برای مطرح کردن این حق خود نیاز به مهارت‌های روانشناسی و مذاکره مالی عالی دارند. از همه مهم‌تر، با توجه به اینکه جامعهٔ ما یک جامعهٔ تعارفی است، انجام مذاکرات ماهرانه در معاملات پیچیدهٔ خریدوفروش خانه و املاک، نیازمند یادگیری مهارت‌های مذاکره است. در آکادمی املاک دیوار، شما را با این اصول آشنا می‌کنیم.

بسیاری از افراد، مخالف برنامه‌ریزی برای مذاکره هستند. آن‌ها می‌گویند: «بر اساس چگونگی شرایط، حرف‌هایم را تنظیم می‌کنم». ازطرفی مستقل از تفکر شما به عنوان یک مشاور املاک، به احتمال زیاد در روند گفت‌وگو و مذاکره، بحث‌هایی پیش می‌آید که به آن‌ها فکر نکرده‌اید. این اتفاق، از ارزش برنامه‌ریزی کم نمی‌کند. مذاکرهٔ مالی، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی امروزی محسو‌ب می‌شود. در واقع نیت هرکسی از مذاکره، دستیابی به اهداف مورد نظر او را مشخص می‌کند. اهدافی که می‌تواند موفقیت یک شخص یا یک گروه را تضمین کند. پس، داشتن اطلاعات کافی از تکنیک‌های این سبکِ مذاکره، نیاز تمام انسان‌ها به ویژه شغل مشاور املاک است.

اصول مذاکرهٔ مالی برای دریافت حق کمیسیون املاک

مذاکره برای دریافت حق کمیسیون املاک، تبعات مالی دارد و در دسته مذاکره‌های تجاری است

تعریف دقیق و مشخصی برای مذاکرهٔ مالی وجود ندارد؛ اما می‌توان این‌گونه تعریف کرد که: هر مذاکره‌ای که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تبعات مالی و اقتصادی داشته باشد، مذاکره تجاری و مالی محسوب می‌شود. اگر مذاکره‌کنندهٔ بهتری باشید، زندگی مالی و اقتصادی بهتری خواهید داشت. خبر خوب این است که اصول و فنون مذاکره، اکتسابی هستند. یعنی شما می‌توانید با مطالعه و تمرین، این اصول را آموخته و از این مهارت، در زندگی استفاده کنید.

اول: مذاکرات را شما پیش ببرید

نگران پاسخ مشتری، نباشید. هرگز تصور نکنید که طرف مقابل چگونه پاسخ خواهد داد. یا اینکه چه فکری در مورد پیشنهاد شما خواهد کرد. در واقع، اغلب اوقات، طرف مقابل بر اساس سوالات شما، پاسخ‌هایش را تنظیم می‌کند و پیشنهاد خاصی در ذهنش ندارد. این کار اجازه می‌دهد چارچوب‌بندی مناسبی در زمینهٔ چگونگی ساختار معامله و نقاط کلیدی‌ که راجع به آن‌ها بحث نشده است، داشته باشید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
1 نظر
  1. 457265564169 می‌گوید

    سپاس از مطالب مفید شما
    به نظرم برای دریافت حق کمیسیون پیشنهادات بهتری میتوان ارایه کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.