دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

با این فنون در همه مذاکره‌های مشاور املاک پیروز شوید

چگونه دو طرف معامله را راضی نگه داریم؟

یکی از توانمندی‌ها و مهارت‌های الزامی برای همه، اصول، فنون، و هنر مذاکره است. ما چه به عنوان یک فرد، چه به عنوان سازمان و شرکت، در شبکه گسترده‌تر و پیچیده‌تری از ارتباط با دیگران قرار می‌گیریم. مهمترین ابزار این ارتباطات، مذاکره خواهد بود. اینجا در آکادمی املاک دیوار، شما را که در شغل مشاور املاک با افراد گوناگونی سروکار دارید، با فنون مذاکره در مشاور املاک آشنا می‌کنیم.

وقتی از بروسلی در مورد سبک کاری‌اش در کونگ فو سؤال شد، گفت: «هنر جنگیدن بدون جنگ». مذاکره، اختلاف یا رویارویی نیست. مذاکره کنندگان بزرگ جنگ نمی‌کنند. مذاکره در واقع نه به معنای رقابت، بلکه به معنای برقراری ارتباط خوب است. با رعایت نکات زیر، می‌توانید ارتباط خوبی با مشتریان خود برقرار کنید.

بیشتر از صحبت کردن، گوش دهید

هدف از مذاکرات مشاور املاک، فقط دستیابی به خواستهٔ خودتان نیست. بلکه هدف، کمک به طرف مقابل برای رسیدن به خواسته‌هایش نیز هست. در غیر این صورت، چگونه می‌توانید یک معامله را به سرانجام برسانید؟ برای انجام این کار، باید بدانید که طرف مقابل چه می خواهد. در واقع باید خوب “گوش” کنید.

یافتن نقاط مشترک، اهمیت زیادی در موفقیت در مذاکره مشاور املاک دارد. در بیشتر موارد، قیمت تنها مسئلهٔ مورد مناقشه نیست. شاید مشتری یا خریدار نیازهای دیگری داشته باشد که فهمیدن آن‌ها از طریق گوش دادن، فراهم می‌شود.

یک مذاکره‌کننده موفق همیشه در حال جمع‌آوری اطلاعات و استفاده درست از آن‌ها است. در معاملات ملکی، مذاکره‌کننده‌ٔ موفق سکوت می‌کند و بیشتر گوش می‌هد. همچنین در صورتی که از او سوالی شد، جواب‌های ساده و کوتاه می‌دهد. او با طرح سوال‌های مهم باید بتواند اطلاعات بیشتری در مورد معامله، جمع‌آوری کند.

پیش از مطرح کردن قیمت، باید کمی صبر کنید تا طرف دیگر، قیمت پیشنهادی خود را اعلام کند. ممکن است قیمت پیشنهادی از شرایطی که برای معامله در نظر گرفته‌اید، بهتر باشد. شاید نیازی نباشد بیش از حد، وقت صرف متقاعد کردن طرف دیگر معامله کنید. در اینجا، آشنا بودن با نحوه قیمت گذاری ملک به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

درنهایت یکی از موثرترین ترفندها در مذاکرات، صبور بودن و کمتر صحبت کردن است. پس از سنجیدن موقعیت، شرایط خود را به وضوح اعلام و منتظر برخورد طرف دیگر معامله شوید.فنون مذاکره در مشاور املاکدر مذاکره مشاور املاک از استراتژی کالباسی استفاده کنید

استراتژی کالباسی به معنای امتیازخواهی کوچک در مذاکره مشاور املاک است. این امتیازخواهی معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.