دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

پیش از راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک این موارد را بررسی کنید

توسعه کسب‌وکار با تکیه بر دارایی‌های فعلی

به‌عنوان مدیر آژانس املاک، حتما راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک به گوش‌تان خورده است. شاید راه اندازی شعبه به ذهن شما نیز خطور کرده است. اکنون سوال این است که آیا زمان راه اندازی شعبه آژانس املاک‌ برای شما رسیده است؟ آیا شما توانایی مدیریت شعبهٔ دیگری از آژانس املاک‌تان را دارید؟ آیا می‌دانید که شعبهٔ دیگر آژانس را در کدام شهر و محله راه‌‌اندازی کنید؟ این‌ها سوالات مهمی است که قبل از اقدام به تاسیس شعبهٔ آژانس املاک باید درباره‌شان اطلاعات کسب کنید. بنابراین در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا با نکات مهم راه‌ اندازی شعبه آژانس املاک آشنا شوید.

اهمیت راه اندازی شعبه آژانس املاک

نکته مهم در راه‌اندازی شعبه جدید برای هر کسب‌وکار، توانایی مدیریت کردن نیروهای جدید است.

روش‌های مختلفی برای توسعهٔ کسب و کار از سوی کارآفرینان و مدیران برتر پیشنهاد شده است. از جملهٔ این روش‌ها راه‌اندازی شعب است. راه‌اندازی شعبه‌‌‌‌های مختلف جزو توسعهٔ فیزیکی هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. آژانس‌های املاک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها می‌توانند با این کار به توسعهٔ کسب‌وکارشان کمک کنند.

راه‌اندازی شعبه‌‌های مختلف آژانس املاک می‌تواند در یکی از محله‌‌های دیگر شهر باشد یا در شهرهای دیگر صورت بگیرد. نکته‌ٔ قابل توجه این است که همیشه راه‌اندازی شعب مختلف، نتیجهٔ مثبت نمی‌دهد. بنابراین اگر به عنوان مدیر آژانس املاک به دنبال گرفتن نتیجهٔ دلخواه از این امر هستید، باید با نکات راه‌‌ اندازی شعب آژانس املاک آشنایی کاملی داشته باشید.

نکته مهم در راه‌اندازی شعبه جدید برای هر کسب‌وکار، توانایی مدیریت کردن نیروهای جدید است. در آژانس‌های املاک هم مدیریت و نظارت بر فعالیت مشاوران، اهمیت زیادی دارد. بخش عمده‌ای از فعالیت مشاوران، امروزه در سرویس‌های آنلاین مانند دیوار رخ می‌دهد. برای مدیریت و ارزیابی بهتر این فعالیت، استفاده از ابزارهای برنامه‌ریزی و گزارش‌گیری بسیار کارآمد خواهد بود. اگر شما هم مشاوران متعددی را در آژانس خود دارید یا به‌فکر اضافه کردن مشاوران جدید هستید، حتما استفاده از پنل املاک دیوار را در برنامه‌های خود داشته باشید. اگر هم با پنل آشنایی دارید، با کلیک روی تصویر زیر اقدام به ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوارزمان مناسب برای توسعه شعبه‌ها

برای راه اندازی شعبه آژانس املاک قبل از پرداختن به نکات مهم آن، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه زمانی، بهترین وقت برای راه‌اندازی شعبه دیگر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت اولین نشانه برای رسیدن به موعد راه‌اندازی شعبهٔ دیگر، افزایش مهارت شما در مدیریت شعبهٔ فعلی‌تان است. یعنی مهارت شما باید به حدی رسیده باشد که حتی اگر خودتان در شعبه نباشید، افراد زیرمجموعه و کارمندان به نحو احسنت کار را به انجام می‌رسانند. این نشانه، مشخص می‌کند که شما مدیر قهاری هستید. همچنین مشخص می‌کند که با سازمان‌دهی شما، در صورت عدم حضورتان نیز کار به درستی پیش می‌رود. برای بررسی و یادگیری مهارت‌های بیشتر در این حوزه، پیشنهاد می‌کنیم مطالب سرفصل مدیریت آژانس را در آکادمی مطالعه کنید.

نشانهٔ دیگر برای رسیدن موعد راه‌اندازی شعبهٔ دیگر آژانس املاک زمانی است که مشتری اضافه نمی‌کنید. بدین معنا که با وجود سرمایه‌گذاری بیشتر، هر چه به عنوان مدیر فعالیت کرده و برای تبلیغ وقت می‌گذارید، اتفاقی نمی‌افتد. در این صورت باید نتیجه گرفت که شما به شعبهٔ دیگری در شهر یا محلهٔ دیگر نیاز دارید. اکنون که با زمان مناسب راه‌اندازی شعبه آشنا شدید، باید نکات راه‌اندازی آن را نیز فرا بگیرید.

سرفصل مرتبط: درآمد در شغل مشاور املاک چگونه افزایش می‌یابد؟

دکوراسیون اداری و طراحی سازمانی آژانس املاک

نکات مهم پیش از تأسیس شعبه

برای راه اندازی شعبه آژانس املاک توجه به این چند نکته ضروری است:

  • حداقل مشخص از میزان سوددهی در شعبهٔ کنونی
  • داشتن یک برنامهٔ مدیریتی مشخص برای شعبهٔ جدید
  • بررسی توان آژانس املاک جدید برای باقی‌ماندن در بازار
  • چگونگی تامین مالی شعبهٔ جدید آژانس املاک
  • انتخاب مکان جغرافیایی مناسب
  • انجام تبلیغات برای اطلاع‌رسانی دربارهٔ شعبهٔ جدید

پیدا کردن محل مناسب برای راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک

شاید به عنوان مدیر آژانس املاک، به این نتیجه رسیده‌اید که شرایط لازم برای راه اندازی شعبهٔ دیگر را دارید. از طرفی به نکات راه اندازی آژانس املاک که در بالا ذکر شد هم توجه کرد‌ه‌اید. در قدم بعدی باید محل مناسبی را برای راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک جدید پیدا کنید. اکنون به این سوال برسیم که چه محلی برای راه‌اندازی آژانس املاک جدید مناسب است.

در درجهٔ اول باید به این نکته توجه کنید که آیا قصد راه‌اندازی شعبه در شهر کنونی را دارید یا قصد دارید آژانس را در شعبه‌ای دیگر راه اندازی کنید. به عنوان مثال، عده‌ای از مدیران آژانس املاک سعی می‌کنند بعد از کسب مهارت و تجربه در حیطهٔ کاری‌شان،‌ شعبه دیگری را در شهرهای دیگر مانند شهرهای شمالی، تجربه کنند. عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند در محله‌ای پر رفت‌وآمدتر آژانس املاک را راه‌اندازی کنند. بنابراین اگر قصد راه‌اندازی آژانس املاک در شهر دیگر یا محلهٔ دیگر را دارید، به این نکات توجه کنید:

  • به دنبال محله‌ یا شهری باشید که ساخت و ساز مسکن در آنجا رونق خوبی داشته باشد.
  • از نظر حضور مشاوران املاک در منطقه اشباع نشده باشد.
  • محله یا شهر موردنظر را بشناسید. اطلاعات‌تان نسبت به امکانات محلی در آنجا کامل باشد.
  • ترجیحاً به دنبال دفاتری باشید که نزدیک به خیابان اصلی بوده و تردد در آنجا رونق خوبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: چرا مشاور املاک باید همه محله‌های شهر را بشناسد؟

شناخت محله شهرینکات حقوقی راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک

برای راه‌اندازی شعبهٔ دیگری از آژانس املاک، ‌چنانچه این شعبه همزمان با شعبهٔ اصلی راه‌اندازی شود، همزمان در سامانه ثبت شده و روند قانونی آن کوتاه‌تر است. ازطرفی اگر پس از تاسیس شعبهٔ اصلی، شعبهٔ دیگر تاسیس شود،‌ باید تغییرات و ثبت و نشر آن طبق مقررات به اتحادیه مشاوران املاک اطلاع داده شود. باید در نظر داشت که تمامی مراحل ثبت شعبهٔ اصلی آژانس، باید برای شعب دیگر نیز طی شود. بنابراین پیچیدگی آن کمی بیشتر است.

بیشتر بخوانید: هرآنچه باید درباره مشارکت به‌عنوان ابزاری برای توسعه آژانس املاک بدانید

سخن آخر

اگر به عنوان مدیر آژانس املاک، تصمیم به راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک دارید، باید نکاتی را بدانید. در واقع توسعهٔ فیزیکی کسب‌وکار چندان هم ساده‌ نیست. بنابراین باید تمامی نکات راه‌اندازی شعبهٔ دیگر را در نظر بگیرید. به بیان ساده، صرفاً به این دلیل که از رقبای دیگر جلو بزنید، شعبهٔ دیگری را راه‌اندازی نکنید. زیرا گاهی یک آژانس املاک با کیفیت و استاندارد به اندازهٔ چند شعبه از آژانس املاکی که استانداردهای مدیریتی در آن رعایت نمی‌شود، بازدهی دارد. بنابراین باید توجه کنید که راه ‌اندازی شعبه آژانس املاک یک چاقوی دو لبه است. اگر در آن بی‌احتیاطی کنید،‌ شاید سرمایهٔ خود را از دست بدهید. یا حتی شاید اعتباری که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اید، در نتیجهٔ سوء مدیریت از بین برود.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.