دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

هرآنچه باید از بازار کار مشاور املاک در خارج از ایران بدانید

مشاوران بین‌المللی چگونه پیشرفت می‌کنند؟

صنعت املاک در خارج از مرزهای ایران فرصت‌های کاری متنوعی دارد و همواره در حال پیشرفت است. هر کدام از مشاغل این صنعت، مزایا و معایبی دارند؛ اما تقاضا برای بسیاری از مشاغل است که آن را قوی نگاه می‌دارد. فقط در ایالات متحده نزدیک به ۲ میلیون آژانس املاک پروانه‌دار فعال هستند. این امر نشان‌دهندهٔ پررونق بودن بازار کار مشاور املاک در خارج است. طیف گسترده‌ای از گزینه‌های شغلی در ارتباط با صنعت املاک و مستغلات وجود دارد. در ادامه مطلب دربارهٔ فرصت‌های شغلی مرتبط با املاک و مستغلات در کشورهای دیگر بیشتر خواهید خواند.

بازار کار مشاور املاک در خارج

سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات، باارزش‌ترین کار در املاک بین‌المللی محسوب می‌شود.

اگر به دنبال کار در املاک و مستغلات خارج از کشور هستید، باید نکاتی را بدانید. بسیاری از ما حتی ممکن است برخی از این مشاغل را نشناسیم. در نتیجه تصمیم‌گیری در مورد مسیر شغلی، طاقت‌فرسا خواهد شد.

یکی از مشاغل مطرح «سرمایه‌گذار املاک و مستغلات» است. این شغل باارزش‌ترین کار در املاک بین‌المللی محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات کسانی هستند که ملک یا زمین را خریداری می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند سود خود را به حداکثر رسانده و سپس سرمایهٔ خود را بفروشند.

یک سرمایه‌گذار املاک و مستغلات می‌فهمد که چه موقع و از کجا باید وارد سرمایه‌گذاری شود. این امر مستلزم دانش گستردهٔ بازار املاک است. از مزایای این شغل، می‌توان به تخصصی بودن آن اشاره کرد. البته که هر کسی نمی‌تواند به فرض داشتن سرمایه، سرمایه‌گذار نمونه‌ای شود.

روی دیگر سکه، سرمایه‌گذاری و از معایب آن، شکست‌های سنگین و از دست رفتن پول و سرمایه است. پس ویژگی‌های مثبت و منفی این شغل شامل موارد زیر است:

  • در معرض خطر بودن
  • الزام‌آور بودن داشتن سرمایه
  • دانش سرمایه‌گذاری

برنامه ریزی برای پیشرفت شغلی بازار کار مشاور املاک در آمریکا

شروع کار در املاک و مستغلات شگفتی‌های زیادی دارد. متوسط حقوق سالانه یک فعال شغل املاک و مستغلات در ایالات متحده ۱۲۴هزار دلار است. یکی از شغل‌های مطرح در بازار کار مشاور املاک در آمریکا نمایندهٔ املاک و مستغلات است. نمایندگان در بنگاه‌هایی فعالیت‌ می‌کنند که به مردم در فروش یا خرید ملک، کمک می‌کنند. نماینده‌ها ممکن است تنها در ملک‌های مسکونی فعال باشند.

نمایندگان فروش ملک مسکونی در این حالت، روند خرید خانه بین فروشندگان و خریداران را تسهیل می‌کنند. موفقیت شما به میزان تأمین نیاز مشتری شما بستگی دارد. پس اگر شبکهٔ مناسبی نداشته باشید، موفق نخواهید شد. مهارت‌های بازاریابی در این شغل اهمیت دارد.

نمایندهٔ املاک و مستغلات تجاری نیز مانند کارگزاران مسکونی هستند. آن‌ها در بخش تجاری این صنعت فعالیت می‌کنند و به جای خانه، املاک تجاری را به مشاغل می‌فروشند. این شغل در بازار کار مشاور املاک در خارج سهم بزرگی دارد. نماینده‌ها در این حالت، باید از دنیای تجارت نیز آگاه باشند تا بهترین ملک را به هر کسب‌وکار پیشنهاد دهند.

از ویژگی‌هایی که می‌توان برای شغل کارگزاری املاک برشمرد، کارمزدی بودن آن است. با این حساب این شغل می‌تواند مثبت یا منفی قلمداد شود؛ چراکه شاید درآمد بسیار کمی به دست آورید. هرچه معامله بیشتری کنید، درآمد بیشتری هم کسب خواهید کرد. طبق اعلام انجمن ملی معاملات ملکی (NAR)، بنگاه‌های معاملات ملکی تجاری در سال ۲۰۱۷ دو برابر عوامل مسکونی درآمد کسب کردند.

مطلب مرتبط: نرخ کمیسیون آژانس املاک و مستغلات در کشورهای گوناگون

بازار املاک در کانادا

توسعه‌دهنگان املاک و مستغلات، دسته دیگری از شغل‌های مرتبط با املاک هستند. آن‌ها اغلب زمین خریداری کرده و ملکی در آن می‌سازند. البته برخی دیگر نیز پس از خرید یک خانه، آن را بازسازی می‌کنند یا بهبود می‌دهند. به بیان ساده، در این شغل شما با اضافه کردن ارزشی به یک ملک، آن را سودآور می‌کنید. در کشور مهاجرپذیری مانند کانادا، این شغل از محبوب‌ترین‌ها است.

توسعه‌دهندگان در انواع املاک، از یک خانه گرفته تا ساختمان‌های اداری فعالیت می‌کنند. آنان مسئول برنامه‌ریزی و هماهنگی ساخت این ساختمان‌ها، تأمین اعتبار و آوردن تیمی برای اجرای نقشه هستند. همچنین با معماران، مهندسان، پیمانکاران، تیم‌های ساختمانی، وکلا و بسیاری مشاغل دیگر کار می‌کنند.

در این شغل شرایطی وجود دارد که مشاوران باید آن را سپری کنند. آن‌ها باید دارای مدرک کارشناسی مانند مهندسی عمران، معماری، برنامه‌ریزی شهری یا املاک تجاری باشند. درک خوب از اقتصاد لازمه داشتن این شغل محسوب می‌شود. شما به عنوان مشاور املاک در کانادا باید مدیریت پروژه‌ای را در قالب مهارت‌ بلد باشید.

بازار کار مشاور املاک در کانادا به دلایل متفاوتی رونق دارد که از جمله مشاغل مهم آن، توسعه‌دهندگان هستند. توجه داشته باشید که ارزش زمین‌ها متفاوت هستند و هر توسعه‌دهنده‌ای در معرض ریسک کلاهبرداری هم قرار دارد.

مطلب مرتبط: بیوگرافی جید میلز، مشهورترین مشاور املاک زن در جهان

نرخ کمیسیون در کشورهای دیگر بازار کار مشاور املاک در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که در سال‌های گذشته به آپارتمان‌سازی در حاشیهٔ شهر و قسمت‌هایی از شهر توجه کرده است. شهروندان همسایگان این کشور به خصوص ایران، این کشور را برای اقامت انتخاب می‌کنند. شغل املاک به این واسطه بسیار پررونق و بازار کار مشاور املاک در ترکیه به قول معروف سکه است.

ترکیه از جمله کشورهایی است که امکانات مدرن صنعت املاک و مستغلات و صاحبان بنگاه‌های سنتی را در دل خود جای داده است. ملک‌های قدیمی که نوسازی می‌شوند، یکی از کارهای مهم در املاک و مستغلات هستند. اهمیت این شغل در آگاهی داشتن نسبت به هزینه‌های نوسازی در بازار و سنجش آن است.

مهارت مذاکرهٔ قوی شغل مشاوران املاک ترکیه‌ای، اهمیت بالایی دارد. اگر به مهارت مذاکرهٔ خود چشم دارید، این کشور یکی از بهترین فرصت‌های شغلی برای شما به شمار می‌رود. ازطرفی هزینه‌هایی که در نظر نگرفته‌اید، شاید شما را به دردسر بیندازد. همین مساله یکی از معایب شغل به شمار رود.

کلام آخر

مشاغل برتر در تمام جهان در صنعت املاک، همین‌هایی است که می‌شناسیم. البته وکیل املاک و مستغلات، بازرس خانه، ارزیابان املاک و بسیاری موارد دیگر هم در بازار بین‌المللی مطرح هستند.

بازار کار مشاور املاک در خارج از ایران بسیار پررونق‌تر است. کندوکاو در حوزهٔ فعالیت مشاوران املاک و مستغلات نشان می‌دهد که در دنیا یکی از بهترین مشاغل از نظر درآمد است. هر کشوری بنا به شرایط خود، اعم از مهاجرپذیری و بافت آن، شرایط متفاوتی دارد. بنابراین بازار کار مشاور املاک در ترکیه بسیار متفاوت از بازار کار مشاور املاک در آمریکا است. با این حساب هر کشور مختصات خود و نیازهای متفاوتی دارد که باید به آن توجه کرد.

منبع: mashvisor

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.