دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

کدام محله‌های تهران آگهی اجاره آپارتمان مناسب مجرد بیشتری دارند؟

یادداشت اختصاصی دیوار: کاهش سخت‌گیری نسبت به مستاجران تک‌نفره

داده‌های سایت دیوار نشان می‌‌دهد حدود 70 درصد از املاک استیجاری محله‌های نواب و جردن با گزینۀ «مناسب مجردها» به نمایش گذاشته شده‌اند.

افزایش تمایل به زندگی مجردی یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی شمرده می‌شود که طی یک دهه اخیر در سبک زندگی ایرانیان رخ داده است. گزارش‌های مرکز آمار نشان می‌دهد بیش از 10 میلیون ایرانی بالای 20 سال هرگز ازدواج نکرده‌اند. این امر باعث شده تا میانگین سن ازدواج مردان به 29.2 سال و میانگین سن ازدواج زنان به حدود 25 سال برسد. تا پایان سال 1399 نیز 53 هزار مرد و 153 هزار زن مجرد سن 45 سال را پشت سر گذاشتند تا در شمار جمعیت مجردان قطعی قرار بگیرند. همچنین افزایش نرخ طلاق در کشور باعث شده تا تعداد افراد بی‌همسر بر اثر طلاق از یک میلیون و 150 هزار نفر عبور کند.

به گزارش دیوار، با وجود رشد قابل توجه آمار طلاق و تجرد در کشور و به تبع آن افزایش خانواده‌های تک‌نفره، این افراد هنوز هم در پیداکردن خانه‌های اجاره‌ای با مشکلات و چالش‌های متعددی مواجه هستند. با این حال در برخی محله‌های پایتخت سخت‌گیری صاحبان املاک نسبت به مستأجران مجرد کاهش یافته و آن‌طور که آگهی‌های املاک ثبت‌شده در دیوار در تابستان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، حدود 70 درصد از املاک استیجاری محله‌های نواب و جردن با گزینۀ «مناسب مجردها» به نمایش گذاشته شده‌اند.

برای مطالعه متن کامل این گزارش، روی لینک زیر کلیک کنید:

کدام محله‌ها با مجردها مهربان‌ترند؟

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.