دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

درآمد مشاوران املاک در کدام فصل سال بیشتر می‌شود؟

موفقیت شما به عنوان مشاوران املاک در گرو جذب مشتری و افزایش معامله ملکی است. برای این منظور باید آگاهی کاملی از بازار عرضه و تقاضا داشته باشید. یکی از شرایط و ترفندهای لازم برای یک مشاور املاک حرفه‌ای، شناخت بهترین زمان‌ها و بررسی فصول سال برای خرید و فروش در بازار املاک و مستغلات است. برخی از بهترین مشاوران املاک عقیده دارند که در تعدادی از ماه‌های سال، رونق معاملات بیشتر از سایر فصل‌های سال است. در نظر داشته باشید، معامله در فصول مختلف سال ترفندها و شرایط خاص خود را دارد. تغییر آب‌وهوا، شرایط نقل‌وانتقال، رکود فصلی و … مواردی است که باید مد نظر داشته باشید. داشتن استمرار در کسب‌وکار و مدیریت سرمایه و منابع در فصول مختلف سال برای رسیدن به موفقیت از ملزومات کار مشاوران املاک به حساب می‌آید.

مسابقه اینستاگرامی آکادمی املاک دیوار

شرایط و ترفندهای معامله در فصل بهار

عموماً دو ماه اول فصل بهار، بهترین فصل برای فروش یا اجاره خانه نیست. چون معمولاً نرخ معاملات در فصل بهار، بدون در نظر گرفتن شرایط آب‌وهوایی یا رکود بازار، افزایش پیدا می‌کند. ولی در خردادماه بازار معاملات مسکن تکانی خورده و وارد مرحله تکاپوی خود می‌شود. معمولاً کسانی که در فصل بهار به دنبال خانه می‌گردند، توجه زیادی به خانه‌هایی که ماه‌ها است برای فروش یا اجاره قرار داده شده‌اند، نمی‌کنند. به همین دلیل مدت کوتاهی ملک مورد نظر را از فایل‌هایتان حذف کنید و سپس دوباره برای فروش دست به کار شوید.

به عنوان مشاور املاک از آب‌وهوای خوب این فصل غافل نشوید. اکثر خانواده‌ها به خاطر اتمام فصل تحصیلی فرزندانشان در ماه خرداد، آمادگی بیشتری برای اسباب‌کشی دارند، پس از این موقعیت بهترین بهره را ببرید. فصل بهار بهترین زمان برای ارائه فایل‌های گلچین شده و آماده‌ قبلی به مشتری است. برای جذب بهتر مشتری در این فصل، حتما از صاحبخانه بخواهید حیاط را مرتب کند و با گذاشتن چند گلدان حس بهاری را به مشتری القا کند.

شرایط و ترفندهای معامله در فصل تابستان

بیشتر مشاوران املاک، شرایط بازار مسکن در فصل تابستان را فاز انتقال از رکود به رونق می‌دانند؛ زیرا مراجعه به بنگاه‌ها افزایش می‌یابد. در این فصل، روزها بلند است و شما می‌توانید برای بازدید از ملک وقت بیشتری بگذارید. همینطور به دلیل در اختیار داشتن ساعات بیشتر، می‌توانید زمان بیشتری را با مشتریان برای وقت‌دهی و بازدید از ملک بگذرانید.

در فصل تابستان تاثیر نورگیری ساختمان در انتخاب شدن توسط مشتری بسیار مشهود است؛ پس این فرصت را از دست ندهید. توجه داشته باشید به دلیل گرم بودن هوا از قبل با صاحب ملک برای روشن کردن سیستم خنک‌کننده و تهویه هوا هماهنگ کنید تا مشتری از تصمیم خود صرف‌نظر نکند.

شرایط و ترفندهای معامله در فصل پاییز

سه ماهه سوم سال، یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید و فروش در بازار املاک و مستغلات به حساب می‌آید. زیرا اکثر خانواده‌ها از یک تعطیلات تابستانی برگشته‌‌اند و می‌توانند با انرژی بیشتری برای یک ماجراجویی جدید برنامه‌ریزی کنند. از سوی دیگر بارش‌های زمستانی آغاز نشده به علاوه، هنوز هوا خیلی سرد نیست و همین فرصت ایده‌آلی برای وقت‌دهی بازدید از ملک است.

در نظر داشته باشید که در پاییز به دلیل کوتاهی روز و نور کم، در زمان بازدید از ملک، باید نکاتی را رعایت کنید. از صاحبخانه بخواهید تدارک نور مناسب و کافی را در خانه ببیند. همچنین لوازم گرمایشی را کنترل کنید. فصل پاییز، زمان خوبی برای کارشناسی، فایل‌یابی و ارتباط با مالکان محله‌ها است. فصل پاییز می‌تواند زمان خوبی برای بازیابی فایل‌های قدیمی نیز باشد. مشاوران املاک در سه ماهه سوم سال، تلاش بسیاری می‌کنند تا با انجام معاملات بیشتر، با جیبی پر پول به فصل پایانی سال و در نهایت، تعطیلات سال نو بروند.

شرایط و ترفندهای معامله در فصل زمستان

به گفته بسیاری از مشاوران املاک و طبق ارزیابی‌های صورت گرفته، بهترین زمان برای خرید مسکن با توجه به کاهش تقاضا در نیمه دوم سال و فصل زمستان است. با گذشت تابستان و از رونق افتادن تب‌وتاب معاملات، بازار مسکن با رکود مواجه می‌شود. باید دقت داشته باشید که در زمستان روزها کوتاه است و زمان کمتری برای وقت‌دهی بازدید از ملک دارید. پس از زمانی که در اختیار دارید، کمال استفاده را ببرید.

در این فصل نور کمتر است و هوا زودتر تاریک می‌شود. بنابراین باید در وقت بازدید ملک نهایت دقت را به خرج دهید تا در شب و کمبود نور خانه را به مشتری نشان ندهید. دقت داشته باشید به دلیل سرما در این فصل در روزهای برفی و بارانی، زمان بازدید را به روزهای آفتابی موکول کنید. زمستان همچنین فصل خوبی برای فایل‌یابی است. بازیابی فایل‌های قدیمی نیز می‌تواند روش خوبی برای داشتن استمرار کار در فصل زمستان باشد.

جمع بندی

شما مشاوران املاک برای موفقیت باید ترفندها و شرایط معامله املاک در فصل‌های مختلف سال را بشناسید تا بتوانید در بیزینس املاک استمرار داشته و سرمایه و منابع انسانی خود را به خوبی مدیریت کنید. در این شرایط است که می توانید به مشاور املاک حرفه ای تبدیل شده و با جذب مشتری بیشتر از رقبای خود پیشی بگیرید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.