دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

ساختار تشویق و تنبیه مشاور املاک در آژانس شما چگونه است؟

همهٔ مردم از تعریف و تمجید خوششان می‌آید و از تنبیه و شماتت بیزارند. خیلی‌ها بعد از تنبیه به فکر درست کردن رفتار و کار خود می‌افتند. عده‌ای هم ناامید می‌شوند و به لجبازی و رفتارهای پرخاشگرانه ادامه می‌دهند. محیط کار هم جدا از زندگی نیست. باید بدانیم که در مقابل انجام کار خوب و بد، عکس‌العمل مدیر و همکارانمان اجتناب ناپذیر است. اگرچه امروز در آژانس‌های املاک کمتر به این موضوع توجه می‌شود؛ اما مدیران در آژانس‌های بزرگ باید توجه داشته باشند که اعمال نکردن سیستم تشویق و تنبیه مشاور املاک، قطعا کیفیت کار آن‌ها را کاهش می‌دهد. در ادامه مطلب شما را با روش‌های تشویق و تنبیه مشاور املاک و تاثیر آن بر عملکرد مشاوران املاک آشنا می‌کنیم.

تشویق و تنبیه مشاور املاک چه سودی دارد؟

همهٔ ما از کودکی وقتی کار خوبی می‌کردیم تشویق می‌شدیم. در صورت انجام کار ناشایست، خانواده ما را تنبیه می‌کرد. حالا می خواهیم بدانیم سیستم تنبیه و تشویق در محیط کار مخصوصا برای مشاوران املاک چه سودی دارد؟ تعیین این سیستم می‌تواند کیفیت آژانس شما و مشاوران املاک را بالا ببرد. همهٔ کارمندان دوست دارند در صورت انجام کار درست تشویق شوند. آنان انتظار دارند، برایشان پاداشی در نظر گرفته شود. بنابراین به عنوان مدیر آژانس‌ باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید.

به‌عنوان مدیر یک آژانس املاک بزرگ و حرفه‌ای، باید از خدمات موثر کارکنان خود تشکر کنید. در مقابل، شاید یکی از کارمندانتان بی‌نظمی را پیشه کرده و باعث پایین آمدن راندمان کاری در آژانس شود. در این صورت، قاعدتا باید مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد. توجه داشته باشید که مدیران باید مانند رئیس یک خانواده و معلم عمل کنند. آنان با تنبیه و تشویق انگیزهٔ بهتر کار کردن را در کارمندان خود ایجاد می‌کنند.

ثبت نام در پنل املاک دیوار برای تدوین سیستم تشویق و تنبیه مشاور املاک باید در ابتدا جانب انصاف را رعایت کنید. لازم نیست خیلی سختگیر یا خیلی مهربان باشید. تحقیق کنید و به نمونه‌های سیستم‌های تشویقی و تنبیهی در سازمان‌های بزرگ نگاهی بیاندازید. بعد بر اساس تعداد کارکنان، بهترین سیستم را برای خود تعریف کنید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.