دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

اعتماد به نفس، زیربنای موفقیت و اعتبار در شغل مشاور املاک

خودتان را باور داشته باشید تا مشتریان به شما اعتماد کنند

اعتماد به نفس و موفقیت شغلی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. با فکر اینکه از پس کارها بر نمی‌آیید، احتمالا در عمل هم به نتیجه درخشانی نمی‌رسید. افرادی که اعتماد به نفس دارند، همیشه احساس می‌کنند که در مقابل کارها توانایی دارند. آن‌ها می‌توانند در نهایت مسائل را حل کنند. اعتماد به نفس مشاور املاک یکی از کلیدی‌ترین راه‌های موفقیت او به شمار می‌رود. در این مطلب، به لزوم و چگونگی تقویت این مهارت برای مشاوران اشاره می‌کنیم.

مشاور املاک و مستغلات با مشتریانی سر و کار دارد که اعتبار او را از رفتارش استنباط می‌کنند. اگر او محل تردید و شک فراوان باشد، به طور قطع نمی‌تواند نظر مشتریان را جلب کند. اعتماد به نفس به طور دقیق چه تأثیری در کار مشاور املاک دارد و چه راه‌هایی برای افزایش آن وجود دارد؟

ضرورت اعتماد به نفس مشاور املاک

مشاور املاک و مستغلات با مشتریانی سر و کار دارد که اعتبار او را از رفتارش استنباط می‌کنند.

پرسش اصلی ما این است که چرا مشاور املاک باید اعتماد به نفس داشته باشد؟ چرا این مسأله تا این حد اهمیت دارد؟ به‌طور کلی زمانی که اعتماد به نفس دارید، از اشتباه هراسی ندارید.

زمانی که صدای خود را بالا می‌برید، یعنی از عقب‌نشینی هراس دارید. با این حساب، شما اعتماد به‌نفس شکننده‌ای دارید. در مقابل اگر مسائل را جوری با تسلط بیشتری حل می‌کنید که گویی جواب آن‌ها را می‌دانید، پس توانمندید. شما این حس توانمندی را به دیگران هم منتقل می‌کنید.

افراد با اعتماد به نفس، منتظر فرصتی نمی‌مانند که برای آن‌ها فراهم شود. اعتماد به نفس مشاور املاک موجب افزایش فرصت‌ها و تحسین مشتریان خواهد شد. درنهایت رفتار مشاوران املاک با مشتریان به طور مستقیم با موفقیت شغلی آن‌ها ارتباط دارد.

مهارت زبانی مشاور املاک  درآمد و اعتبار؛ میوهٔ اعتماد به نفس و خودباوری

افزایش بهره‌وری در محل کار ماحصل اعتماد به نفس بالا است. اعتماد به نفس می‌تواند به شما کمک کند که کارهای بیشتری انجام دهید. شما به خود مطمئنید که می‌توانید از پس کارها برآیید. از نقاط قوت خود به درستی استفاده می‌کنید. به طور همزمان ضعف خود را بهبود می‌بخشید. این احساس خودآگاهی، کلید موفقیت شما در شغل مشاوره است.

ابزار اعتماد به نفس در محل کار، به شما این امکان را می‌دهد که ایده‌ها و افکار خود را به شکلی فشرده منتقل کنید. افراد حرفه‌ای و دارای اعتماد به نفس، پیام خود را به گونه‌ای منتقل می‌کنند که مشتریان و همکارانشان، آن را درک کنند.

اعتماد به نفس مشاور املاک گامی اساسی در جهت موفقیت شغلی او است. او می‌تواند از طریق برقراری ارتباط بر مردم، اثر بگذارد. فرد با اعتماد به نفس، احترام دیگران را به سادگی کسب می‌کند. اعتبار، نتیجهٔ مستقیم اعتماد به نفس مشاور املاک است. گاه دیگران نظرات خود را بیان کرده یا انتقادات سازنده‌ای به شما وارد می‌کنند. در این شرایط اگر توانایی گوش دادن و احترام به نظرات آن‌ها را داشته باشید، به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت.

 تفاوت اعتماد به نفس واقعی و کاذب چیست؟

اعتماد به نفس واقعی، مبتنی بر تجربهٔ معتبر شما است. درمقابل، خود کاذب یک نمای دفاعی است که فرد در پشت آن پنهان می‌شود. اعتماد به نفس مشاور املاک بیش از بسیاری از مشاغل نیازمند واقعی بودن است؛ زیرا مشتریان به سادگی می‌توانند آن را تشخیص دهند.

روند رشد خود کاذب از سنین بسیار کم آغاز می‌شود. ما به عنوان نوزاد، در واقعی‌ترین وضعیت خود هستیم. گریه می‌کنیم و می‌خندیم. واکنش‌های ما مطابق نیازهای ما است. در این مرحله هیچ نگرانی از احساسات و عقاید خود نداریم. اعتماد به نفس واقعی ریشه در همین دوران دارد. اگر به عنوان یک کودک از فرصت واقعی بودن احساسات خود دور شویم، یاد می‌گیریم که انگیزه‌های خود را اصلاح کنیم. در این شرایط ما در حال ساختن یک اعتماد به نفس کاذب، هستیم. این امر در رفتارهای مختلفی خود را نشان می‌دهد. بنابراین این امر ساده می‌تواند در احساس عدم کنترل یا تحمل اختلالات روانشناختی، آشکار شود.

سرفصل مرتبط: برای پیشرفت در شغل مشاور املاک چه فرصت‌هایی داریم؟

مباشر املاک کیست و چه وظایفی دارد؟ راهکارهای عملی افزایش اعتماد به نفس مشاور املاک

  • مقایسه خود را با دیگران، متوقف کنید. این شاید اولین و مهم‌ترین راهکار باشد. مقایسه‌ها شما را ارتقا نمی‌دهند. محققان می‌گویند وقتی خود را با دیگران مقایسه می‌کنید، حسادت را تجربه می‌کنید. هرچه حسادت بیشتری در شما وجود داشته باشد، احساس بدتری به خود خواهید داشت. این یک چرخهٔ معیوب است. وقتی در حال مقایسه هستید، تیشه به ریشهٔ اعتماد به نفس خود می‌زنید. هر کس در مسابقه خودش است و زندگی، نوعی رقابت نیست.
  • مراقب بدن خود باشید. اعتماد به نفس مشاور املاک با مراقبت از ذهن و بدن او آغاز می‌شود. ورزش کنید، آب بخورید و فعال بمانید. بی‌تحرکی یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش اعتماد به نفس افراد است. روش‌های خودمراقبتی را جدی بگیرید.
  • با خود مهربان باشید. شما هنگام اشتباه و شکست، نمی‌توانید قهرمان باشید. قهرمان بودن بی‌مورد، اعتماد به نفس شما را خواهد شکست. انگیزهٔ شما در حالی که با خود مهربان نیستید، کاهش پیدا خواهد کرد. مطالعات نشان داده‌اند که این باور نتیجهٔ معکوس خواهد داشت. مهربانی با خود، اعتماد به نفس پایدارتری را ایجاد می‌کند.
  • از قدرت گفتگوی مثبت با خود استفاده کنید. خوش‌باوری و کلام مثبت به حل چالش‌های جدید کمک خواهد کرد. گفتگوی منفی را محدود کنید. وقتی به خودتان اعتماد ندارید، ضمیر ناخودآگاه شما می‌گوید که از پس آن کار بر نمی‌آیید. اعتماد به نفس مشاور املاک، او را توانمند خواهد کرد. به خود یادآوری کنید که تا چه اندازه، توانمند هستید.
  • به دل چالش‌ها بزنید. گاهی اوقات وقتی اعتماد به نفس مشاور املاک پایین است، موقعیت‌ها را یک به یک از دست می‌دهد. انجام کارهای بزرگ را موکول به بعد نکنید. بهترین راه برای جلب اعتماد به نفس بالاتر، رفتن به دل موقعیت‌ها است. کارهایی را انجام دهید که مغز شما می‌گوید از پس آن برنمی‌آیید. تفکر محدود خود را تغییر داده و به جلو حرکت کنید.

درس تکمیلی: هرآنچه درباره آموزش مشاور املاک نیاز دارید

تغییر سازمانی آژانس املاک با همکاری مشاوران نشانه‌های اعتماد به نفس مشاور املاک

افرادی که اعتماد به نفس دارند از اشتباه نمی‌ترسند. عقب‌نشینی از سر ترس از بی‌اعتماد به نفسی ناشی می‌شود. ازطرفی قلدرها همیشه شکننده هستند. آنان فکر می‌کنند می‌توانند اعتماد به نفس شکسته خود را پنهان کنند. وقتی باهوش و کنجکاو هستید، بیشتر نشان می‌دهید که جواب مسائل را می‌دانید و در پی یافتن جواب‌های جدید هستید.

افراد دارای اعتماد به نفس بالا، بیش از اینکه صحبت کنند، به دیگران گوش می‌دهند. فکر نکنید کارمند خجالتی یا کم‌رویی هستید. اعتماد به نفس مشاور املاک در پرحرفی او مستتر نیست. افراد دارای اعتماد به نفس، نمی‌خواهند کانون توجه باشند. آنان به دیگران اجازه نمایان شدن می‌دهند. اول فکر می‌کنند و سپس صحبت می‌کنند.

 کلام آخر

مهم نیست در چه شغلی هستید. داشتن اعتماد به نفس برای دستیابی به نتایج بهتر ضروری است. بزرگ‌ترین تفاوت میان افرادی که در شرکت املاک و مستغلات ارتقا پیدا می‌کنند و افرادی که در پایین می‌مانند، داشتن اعتماد به نفس بالا است. اعتماد به نفس مشاور املاک کلید موفقیت و اعتبار او است.

برای افزایش اعتماد به نفس، مقایسهٔ بیمارگونه با دیگران را متوقف کنید. همچنین به دل مشکلات بزنید و با خود در گفت‌وگوی مثبت باشید. اگر احساس کنید که نمی‌توانید، بدون شک در عمل هم همین نتیجه را خواهید گرفت. برای بهره‌وری بیشتر، شما راهی جز بالا بردن اعتماد به نفس خود ندارید.

سرفصل اعتماد به‌نفس، یکی از دروس مجموعه «پیشرفت شخصی» برای مشاوران املاک است. پیشنهاد می‌کنیم برای آموزش بهتر و بیشتر، دروس زیر را هم مطالعه کنید:

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.