دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

خودشناسی مشاور املاک چه نقشی در پیشرفت او دارد؟

برای شناخت آدم‌ها، اول نقاط قوت و ضعف خودتان را بشناسید

یکی از اهداف مشاوران املاک در زمینهٔ شغلی‌شان، پیشرفت و موفقیت در کار است. لازمهٔ پیشرفت و حرفه‌ای شدن در شغل مشاور املاک، کسب دانش و آگاهی در کنار کسب تجربه خواهد بود. با این حال گاهی مشاهده می‌شود که مشاوران املاک حرفه‌ای و باتجربه، به میزان سابقهٔ کاری و تجربه‌ای که کسب کرده‌اند، در حرفه‌شان موفق نیستند. درمقابل فردی که به تازگی به این حرفه روی آورده و در این زمینه آموزش دیده با سرعت پیشرفت کرده و توانسته در این شغل موفق‌تر از یک مشاور املاک باسابقه باشد. دلیل این پیشرفت در یک مهارت مهم نهفته است که بیشتر مشاوران املاک توجه ویژه‌ای به آن ندارند! این مهارت خودشناسی مشاور املاک است. مهارتی که کمک می‌کند فرد در کنار کسب تجربه و آموزش، نگاه واقع‌بینانه‌ای به خود داشته باشد. همچنین داشتن این مهارت در کنار شناخت عمیق از خود، باعث موفقیت هرچه بیشتر می‌شود. خودشناسی مشاور املاک چیست و چه مزایایی دارد؟ در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا با موضوع بیشتر آشنا شوید.

لزوم خودشناسی مشاور املاک

گاهی اوقات در بین مشاوران املاک، بعضی از آنها به قدری در کارشان غرق شده‌اند که شناخت از خود را فراموش کرده‌اند. آن‌ها به قدری به دنبال موفقیت و حرفه‌ای شدن در کارشان هستند، ‌که فراموش می‌کنند باید به خودشناسی خود نیز بپردازند. خودشناسی مشاور املاک به آن‌ها کمک می‌کند نقاط ضعف و قدرت‌شان را بشناسند. ازطرفی آن‌ها با این مهارت می‌توانند علایق و ترس‌هایشان را دانسته و با شناخت شخصیت و نحوهٔ رفتارشان در شرایط مختلف، به بهترین صورت ممکن عمل کنند. مشاور املاک خودشناس، با شناخت عمیق خود می‌تواند به بهترین صورت جلسات مشاوره و قرارداد را مدیریت کرده و موفقیت‌های بیشتری کسب کند.

صداقت در شغل مشاور املاک

در درجهٔ اول خودشناسی باعث می‌شود کیفیت تصمیم‌گیری‌ها بهبود یابد.

آشنایی با مفهوم خودشناسی

در اینجا لازم است مشاور املاک با مفهوم خودشناسی بیشتر آشنا شود. تعریف خودشناسی در واژهٔ آن مشخص است. منظور از خودشناسی یعنی شناخت خود. این شناخت ابعاد مختلفی دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناخت استعدادها
  • شناخت ویژگی‌های شخصیتی
  • شناخت نقاط ضعف و قدرت
  • شناخت علاقه‌مندی‌ها و نفرت‌ها
  • شناخت احساسات و هیجان
  • شناخت مهارت‌ها و توانایی‌ها

مشاور املاک لازم است شناخت کاملی نسبت به موارد بالا داشته باشد. برای این منظور کافی اسست تا خود را زیر ذره‌بین قرار داده و به حالات و رفتارش عمیق‌تر نگاه کند.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.