دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

سه گام برای عبور از رکود بازار مسکن و حفظ درآمد

راه‌هایی برای بقا در بازاری که مشتری ندارد!

سال گذشته وقتی ویروس کرونا سایه خود را بر کرهٔ زمین پهن کرد، تصور نمی‌کردیم که این ویروس میکروسکوپی تمام زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار دهد. از تغییر در سبک زندگی گرفته تا تغییر در کسب‌و‌کارها، همگی به‌سرعت و با شدت زیادی رخ داد و بازارها دچار رکود شد. حتما شما هم در شرایط کنونی رکود و کاهش قیمت مسکن به دنبال راهکاریی برای افزایش درآمد و مشتری بوده و هستید. در این مطلب با راه‌هایی آشنا می‌شوید تا باوحود وجود رکود بازار مسکن در شغل خود آسیب کمتری ببینید.

در سال گذشته، بازارها و صنایع بسیاری به ناچار تغییر کردند. آن‌هایی که خود را با موقعیت جدید تطبیق ندادند، از میدان به در شدند. طبق آمارها ۴۱/۷ درصد کسب‌وکارها تعطیل‌شده‌اند و ۱۳/۵ درصد مردم از شغل خود دست کشیدند. در این شرایط بسیار طبیعی است که شما هم به عنوان مشاور املاک درگیر رکود خرید و فروش مسکن شده‌ باشید.

یکم. همیشه یک راهی هست

این روزها، کرونا علاوه بر مشکلات قبلی به رکود بازار مسکن هم دامن زده است. نه در ایران، که در گوشه و کنار دنیا هم معاملات مسکن کاهش یافته و مشاوران املاک بین‌المللی هم کم‌کارتر از قبل شده‌اند. برای اینکه در شرایط رکود بازار مسکن کسب‌وکارتان را حفظ کنید، باید تدبیر داشته باشید. 

نکتهٔ اصلی این است که روزگار رکود و کاهش قیمت مسکن، روزگار بقاء هم هست. به این معنی که شاید موضوع مهم فعلی، دوام آوردن تا عبور کامل بحران باشد. به همین دلیل بسیاری از مشاوران املاک فعالیت‌های ثانویه‌ای را انتخاب می‌کنند. به‌عنوان مثال آن‌ها مشغول سرمایه‌گذاری در بورس، مشارکت در بازار، سرمایه‌گذاری در ساخت‌ یا اجاره‌داری می‌شوند. بهتر است از میان این راه‌ها، مسیری برای حفظ فعالیت اقتصادی خود پیدا کنید.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.