دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه استرس و فشار را در شغل مشاور املاک مدیریت کنیم؟

کسب آرامش جهت آمادگی برای طوفان‌های املاک

شغل مشاور املاک به دلیل داشتن بازار رقابتی فضای استرسی زیادی دارد. شاید در نظر عموم مردم اینگونه به نظر برسد که مشاوران املاک فقط خانه‌ها و املاک را نشان می‌دهند. پس از این کار هم منتظر پول کلان می‌نشینند! این درحالی است که مشاوران در طول روز در حال هماهنگی، مکالمه و مذاکره هستند. موقعیت‌های زیادی در شغل مشاور املاک وجود دارد که منبع استرس‌ است. با رعایت چند نکته شاید بتوان اندکی از این استرس کاست. در این مقاله برخی از تکنیک‌های مدیریت استرس مشاور املاک را بیان خواهیم کرد؛ پس با بلاگ آکادمی املاک دیوار همراه باشید.

تأثیر استرس مشاور املاک بر بهره‌وری

استرس داشتن یا احساس فشار زیاد می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد بگذارد. بنابراین اولین کاری که باید انجام داد، شناخت منبع استرس است. یک مشاور املاک به منظور مدیریت استرس باید لیستی از اقدامات و کارهای روزانه تهیه کند. انجام این کار به او کمک می‌کند که اولویت کارهای خود را تعیین کند. اینگونه وی حجم کاری متناسب با ظرفیت خود برعهده می‌گیرد. در نتیجه در مدیریت کارها بهتر عمل می‌کند. از این رو برای مدیریت استرس مشاور املاک باید از انجام چند وظیفه باهم خودداری کرد. با تمرکز بر هر وظیفه می‌توان بهترین عملکرد را داشت. برای کاهش استرس در شغل مشاور املاک به تکنیک‌های زیر توجه کنید.

مدیریت زمان مشاور املاک

در لحظه کار کنید

ذهن خود را بر وظایف محوله متمرکز کنید. بسیاری از افرادی که استرس را تجربه می‌کنند، نگران گذشته و آینده هستند. سعی کنید نگرانی‌های گذشته و آینده را از بین ببرید. اگر مشتری از دست می‌رود، دیگر نگرانی فایده‌ای ندارد. بلکه باید انرژی و توان را جمع کرد و به سراغ مشتری بعدی رفت. افسوس خوردن و سرزنش کردن، تنها باعث می‌شود که استرس بیشتر ایجاد شود. از این رو برای مدیریت استرس باید کمتر افسوس خورده و نگران آینده شد.

مشخص بودن برنامهٔ کاری شما باعث می‌شود ذهنتان هر روز آسوده باشد.

کارها را به بعدا موکول نکنید

مشاوران برای کنترل استرس، باید بدانند چه کاری را در طول روز انجام می‌دهند. مشخص بودن برنامهٔ کاری شما باعث می‌شود ذهنتان هر روز آسوده باشد. در واقع بیشترین استرس‌ها در یک برنامهٔ کاری آشفته به وجود می‌آید. به قول ضرب‌المثل معروف: «یک روز خوب از شب قبل شروع می‌شود». این بدین معنا است که از روز قبل برنامهٔ کاری روز آینده خود را مشخص کنید و کارهای مربوط به آن را انجام دهید.

با انجام به موقع کارها می‌توان استرس‌های بسیاری را کاهش داد. هرگز تعلل نکنید. اگر پروژه‌ای را برای مدتی به تعویق انداخته‌اید، کافی است که فقط برای آن یکی دو ساعت زمان بگذارید. سپس روی آن تمرکز کنید و انجامش دهید. هنگامی که بر تعلل خود غلبه کنید و پروژه‌ای را به اتمام رساندید، قدم موثری در مدیریت استرس خود برداشته‌اید. به عبارتی برای مدیریت استرس مشاور املاک باید از تعلل و واگذاری کارها به زمان دیگر، خودداری کرد.

عوامل استرس‌زا را لیست کنید

برای کنترل و مدیریت استرس در شغل مشاوره املاک باید عوامل استرس‌زا شناسایی شوند. مشاوران املاک با فهرست کردن مواردی که باعث استرس آن‌ها می‌شوند به مدیریت و کنترل آن‌ها می‌پردازند. این‌گونه به صورت واقع‌بینانه با مسائل برخورد می‌کنند. برای مدیریت استرس بهتر است که از توصیه‌های دلگرم‌کننده و سخنان انگیزشی نیز غافل نشوند. چرا که اعتماد به نفس به مشاوران املاک کمک می‌کند که در موقعیت‌های استرس‌زا عملکرد بهتری داشته باشند.

مدیرانی که در آژانس‌های املاک بزرگ فعالیت می‌کنند، با عوامل استرس‌زای بیشتری همراه هستند. مدیریت فعالیت مشاوران، یکی از عواملی است که همیشه موجب افزایش نگرانی و استرس صاحبان آژانس می‌شود. ازطرفی برخی ابزارها با ارائه قابلیت‌های مدیریتی بهینه، کنترل فعالیت‌ها و نظارت بر عملکرد را آسان‌تر می‌کنند. به‌عنوان مثال، پنل املاک دیوار این قابلیت را به مدیران آژانس می‌دهد تا فعالیت مشاوران خود را از لحاظ انتشار آگهی و مصرف بسته‌ها‌ی آگهی و نردبان، مدیریت کنند. برای آشنایی بیشتر با پنل، مطلب «آموزش استفاده از پنل املاک دیوار» را بخوانید. درصورتی که با این ابزار آشنایی دارید هم می‌توانید با کلیک روی عکس زیر، به‌صورت رایگان در آن ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار

فعالیت‌های سرگرم کننده داشته باشید

مشاوران املاک باید برای مدیریت استرس، هر هفته برای مدت زمانی از کار دور شده و برنامه‌های سرگرم کننده و تفریحی برای خود داشته باشند. به عبارتی اگر مشاوران کل زمان خود را کار کرده و هیچ‌گونه برنامهٔ تفریحی نداشته باشند، به مرور دچار استهلاک روانی و جسمی می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم یک روز را در هفته برای استراحت و مدیتیشن بدون داشتن تلفن هوشمند یا سایر مزاحمت‌ها، اختصاص دهید. اختصاص دادن زمانی برای گوش دادن به موسیقی و استراحت، حتی چند دقیقه، می‌تواند قدرت تفکر شما را افزایش داده و سطح استرس را کاهش دهد. در واقع برای مدیریت استرس مشاور املاک باید اوقاتی را برای استراحت و وقت‌گذرانی صرف کرد.

مهارت حل مسئله برای پیشرفت مدیر آژانس املاک

خوب بخوابید

کم‌‌خوابی یا بدخوابی باعث می‌شود تنش‌ها تاثیر بیشتری روی روان داشته باشند. خواب عمیق و مناسب باعث مدیریت استرس در شغل مشاور املاک می‌شود. این روزها بسیاری از مردم کمتر به خواب و استراحت اهمیت می‌دهند. در حالی که بسیاری از استرس‌ها هنگامی که بدن در خسته‌ترین حالت ممکن است، فشار بیشتری روی بدن وارد می‌کند.

یوگا کار کنید

برای مدیریت استرس مشاور املاک چند دقیقه مراقبه را در ابتدای روز پیشنهاد می‌کنیم. تجسم صحنه‌های طبیعت، آرامش‌بخش است. در واقع کاهش و مدیریت استرس باید همزمان به صورت جسمی و ذهنی رخ دهد. زمانی که یوگا کار می‌کنید علاوه بر آرامش بدن، ذهن نیز آرام می‌گیرد. به طور کلی ورزش‌ها می‌توانند راهی برای مدیریت استرس مشاور املاک باشند. به منظور کاهش استرس، باید ذهن خود را قوی و آماده کنید. ورزش یوگا می‌تواند همزمان جسم و ذهن را تمرین دهد.

جمع‌بندی مهارت مدیریت استرس

استرس و عوامل استرس‌زا در هر شغل و کاری وجود دارند. مشاوران املاک به دلیل آنکه مناسبات مالی سنگینی را عهده‌دار هستند از استرس بیشتری رنج می‌برند. نمی‌توان راهی قطعی برای کاهش استرس در نظر گرفت. ازطرفی برای مدیریت استرس مشاور املاک باید وظایف را اولویت‌بندی کرد. سپس مطابق فهرست به انجام به موقع آن‌ها پرداخت. در واقع موکول کردن کارها به زمان دیگر می‌تواند عامل بزرگی در ایجاد استرس باشد. البته برای مدیریت استرس مشاور املاک نباید از تفریح و استراحت غافل شد. توجه به فعالیت‌های سرگرم‌کننده در طول هفته سبب می‌شود فشارهای روانی تخلیه شوند. ورزش، یوگا، خواب کافی و داشتن نظم شخصی می‌تواند در مدیریت استرس مشاور املاک نقش بسزایی داشته باشد.

منابع: SmartagentsEasyagentpro

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید
1 نظر
  1. حامدیان می‌گوید

    بسیار عالی مطالب اموزنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.