دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

معرفی کتاب «سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات» اثر رابرت کیوساکی

سرمایه‌گذار موفقی که پول را واقعی نمی‌داند!

رابرت کیوساکی در دنیای امروز، نامی شناخته شده و فردی است که با آموزش‌های مالی‌اش در سراسر دنیا معروف شد. او در حوزهٔ سرمایه‌گذاری و املاک، کتاب‌های متعددی دارد. کیوساکی صاحب نظریاتی است که ساعت‌ها می‌توان روی آن بحث کرد. کتاب املاک رابرت کیوساکی که با نام کامل کتاب کتاب سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات فروخته می‌شود، یکی از ارزشمندترین منابع برای مطالعه است. در آکادمی املاک دیوار قصد داریم شما را با افراد موفقی چون رابرت کیوساکی آشنا کنیم. افرادی که تجربیاتشان بتواند چراغ راهی فرارویتان قرار دهد.

موفقیت، شاید اصلی‌ترین و یکی از بااهمیت‌ترین انگیزه‌هایی است که ما انسان‌ها به خاطرش زندگی می‌کنیم. برای رسیدن به موفقیت راه‌های زیادی را امتحان می‌کنیم. بعضا در راه رسیدن به موفقیت، ممکن است با شکست‌هایی هم مواجه ‌شویم. عده‌ای از ترس شکست، اصلا حرکتی نمی‌کنند. ازطرفی افراد پرتلاش و باانگیزه‌، در نخستین گام به سراغ تجربیات افرادی می‌روند که سال‌ها برای رسیدن به موفقیت وقت صرف کرده و در نهایت هم به آن دست یافته‌اند. رابرت کیوساکی یکی از همین افراد است.

رابرت کیوساکی کیست؟

 رابرت کیوساکی در هشتم آوریل ۱۹۴۷ در منطقهٔ Hilo هاوایی به دنیا آمد و در همان‌جا بزرگ شد. او که چهارمین نسل از یک خانوادهٔ برجستهٔ دورگهٔ ژاپنی-آمریکایی است، از همان کودکی هم به دنبال داشتن کسب و کاری برای خودش بود. رابرت در 9 سالگی به کمک دوستش یک کتابخانه کوچک راه‌اندازی کرد. او از افراد یک دلار دریافت می‌کرد تا آن‌ها را به عضویت کتابخانه، درآورد.

خدمت در ارتش با روحیات کیوساکی هماهنگ نبود و او به‌دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری و ورود به دنیای تجارت می‌گشت

رابرت جوان بعد از دبیرستان، به نیویورک رفت تا ادامهٔ تحصیلاتش را آنجا بگذراند. با پایان دانشگاه، به نیروی تفنگداران آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به جنگ در ویتنام رفت. در جنگ نشان شجاعت دریافت کرد؛ اما این مسلما نهایت آرزوی کیوساکی نبود.

سرمایه‌گذار و مولف بزرگ آمریکایی، پس از مدتی از ارتش خارج شد و فعالیت‌های مالی و تجاری‌اش را با کار در شرکت زیراکس آغاز کرد. چند سالی را به عنوان فروشنده در این شرکت مشغول به کار بود تا اینکه در سال ۱۹۷۴ اولین شرکت خود را راه‌اندازی کرد. نکتهٔ جالب این که فعالیت اولین شرکت کیوساکی، در زمینهٔ املاک بود!

کیوساکی به تاسیس یک شرکت هم بسنده نکرد و مدام در تلاش برای تاسیس شرکت‌های متعدد دیگری بود. با این فعالیت‌هایش، او در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ واحد آپارتمان دارد. در عین حال این تنها تلاشش برای موفقیت نبود؛ چراکه در همان سال‌های کارمندی‌اش، در سمینارهای آموزشی «ارهارد» شرکت می‌‌کرد. خودش معتقد است، شرکت در این سمینارها، زندگی‌‌اش را تغییر داد.معرفی کتاب املاک رابرت کیوساکیاز خرید ملک تا تولید کیف مردانه

در سال ۱۹۷۷، کیوساکی به سراغ یک کار دیگر رفت. او به فکر تولید کیف مردانه بود. بنابراین شرکتی را به نام ریپس Ripps تاسیس کرد که کیف پول‌های مردانه را با ترکیبی خاص در بازار عرضه می‌کرد. بعدها این کارش به یک محصول چند میلیون ‌دلاری جهانی تبدیل شد. البته خود او در این کار موفقیت زیادی به دست نیاورد و مانند بسیاری  از تجار، شکست خورد.

رابرت کیوساکی بعد از شکست در صنعت کیف، به سراغ یک تجارت خرده‌فروشی رفت که تی_شرت، کلاه و محصولاتی این چنینی را می‌فروخت. باز هم از بدشانسی‌اش این شرکت در سال ۱۹۸۰ ورشکسته شد. این بار، کیوساکی شرکت «سمینارهای آموزشی ارهارد» را خریداری کرد. این شرکت در ایالات متحده بسیار مشهور بود. بر خلاف دو تجربه قبلی، شرکت جدید بسیار موفق بود و درآمد قابل توجهی هم داشت. با این وجود کیوساکی با فروش شرکت، کسب و کار موفقش را ترک کرد.

بازنشستگی و سرمایه‌گذاری

در سال ۱۹۹۲ بود که کیوساکی با استفاده از تجربیاتش در عرصهٔ سرمایه‌گذاری و تجارت، نخستین کتابش را با عنوان «اگر می‌خواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید» منتشر کرد. بعد از آن بود که دیگر کم‌کم فعالیت اجرایی‌اش در حوزهٔ سرمایه‌گذاری را کنار گذاشت. او دیگر تمام تمرکزش را صرف نوشتن و انتشار کتاب‌هایش می‌کرد. تنها فعالیت اجرایی‌اش سرمایه‌گذاری در سه شرکت سهامی عام کشف نفت، طلا و نقره بود که شرکت‌های نقره و طلا سود خوبی برایش به ارمغان آوردند.

رابرت در سال ۱۹۹۷ شرکتی تاسیس کرد که کارش آموزش تجارت و اصول فعالیت‌های مالی بود. درآمد اصلی شرکت از برگزاری سمینارهای آموزشی به دست می‌آمد. همین موفقیت سرآغازی برای انتشار کتاب‌های بیشتری از او بود.

مطلب مرتبط: بیوگرافی جید میلز، مشهورترین مشاور املاک زن در جهان

معرفی کتاب سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلاتاندیشهٔ رابرت کیوساکی

واقعیت این است شهرت اصلی رابرت کیوساکی، به خاطر سرمایه‌گذاری‌های متعدد در حوزه‌های گوناگون نبود! بلکه او به واسطهٔ وجود اندیشه‌ٔ نو و بیان دلیل موفقیت‌هایش در تجارت، به دنیا شناسانده شد. طرز فکر اصلی او در سرمایه‌گذاری این است: «پول باید برای ما کار کند نه این که ما برای پول!»

او بازی پول در گردش را ابداع کرد. به کمک این بازی، هر فردی با هر سطح درآمدی، قادر به سرمایه‌گذاری در جامعه خواهد بود. از طرفی کیوساکی می‌گوید:

علت عمده‌ای که باعث می‌شود، غالب مردم در تنگناهای مالی به ‌سر برند این است که آنان سال‌های سال از عمر خود را در مدارس به سر می‌برند؛ اما در خصوص پول هیچ چیز یاد نمی‌گیرند. نتیجه این است که فقط یاد می‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ‌گاه یاد نمی‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند.

او معتقد است: هر چقدر بیشتر فکر کنید که پول واقعی است، سخت‌تر برای به دست آوردنش کار می‌کنید. اگر متوجه شوید که پول، واقعی نیست، سریع‌تر پولدار می‌شوید. پس یادتان باشد، پول واقعی نیست!

از دید این نویسنده و کارآفرین موفق، «زندگی، مهم‌تر از پول است؛ اما پول برای تضمین زندگی اهمیت دارد». پیام اصلی رابرت کیوساکی این است که: «مسئولیت امور مالی‌ات را خودت بر عهده بگیر یا این که تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل‌ها و فرمایش‌های دیگران باش. دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده‌اش شوی».

کتاب املاک رابرت کیوساکی : سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات

کیوساکی در کتاب سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات نگاهی به مراحل تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق در حوزهٔ املاک را شرح می‌دهد. شما به عنوان کسی که با قصد پیشرفت در شغل مشاور املاک، وارد این حرفه شده‌اید با خواندن این کتاب به راهکارهای تازه‌ای دست خواهید یافت.

خلاصه کتاب املاک رابرت کیوساکی می‌گوید این فرایند است که شما را پولدار می‌کند نه خود ملک. او در ۱۰ فصل این کتاب به موضوعات زیر اشاره می‌کند:

 • دست به کار شدن
 • پول شما در کدام مسیر به گردش می‌افتد؟
 • آماده کردن برنامۀ خود
 • یافتن املاک
 • ارزیابی املاک
 • انجام معامله
 • تامین مالی معامله
 • برای نهایی کردن معامله به دانستن چه چیزی نیاز دارم
 • مدیریت ملک
 • چگونه از مشاجره پرهیز کنم؟
 • چک لیست پدرپولدار برای موفقیت

بیشتر بخوانید: دونالد ترامپ چگونه با سرمایه‌گذاری در املاک ثروتمند شد؟

کتاب سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات

در کتاب املاک رابرت کیوساکی ۶ راهی را که یک مشاور املاک موفق باید بداند، بررسی می‌‌شود. در ادامه، خلاصه‌ای از این ۶ راه را می‌خوانید:

 •  تصمیم بگیرید که یک سرمایه‌گذار شوید. باید احساس تعهد کنید و اهداف خود را بشناسید.
 • منطقه‌ای را بیابید که بتوانید روی آن متمرکز شوید.
 • ملکی را پیدا کنید که با شرایط شما جور باشد.
 •  در مورد ملک مذاکره و چانه‌زنی کنید. (مطلب مرتبط: اصول مذاکره در مشاور املاک)
 • معامله را به‌صورت یکپارچه انجام دهید.
 • ملک را مدیریت کنید و دید منفی نداشته باشید.

کیوساکی در کتاب املاک خود چند نصیحت هم برای خوانندگانش دارد. او می‌گوید: به خاطر داشته باشید که قیمت همه چیز نیست، بنابراین به خاطر این که یک قیمت پایین جذاب به نظر می‌رسد، از اصول خودتان عدول نکنید. آیا ملک مورد نظر با شرایط شما همخوانی دارد؟ آیا برایتان پول در گردش مثبت ایجاد خواهد کرد؟ آیا فرصت مناسبی برای رشـد سـرمایه بـه‌شمار می‌رود؟ در حقیقت، اگر ملک ارزان باشد ولی مرغوب نباشد، می‌تواند گران‌ترین خرید شما به حساب بیاید. در نهایت اینکه فرمول اصلی پدر پولدار را بخاطر بسپارید: « به دنبال ملکی با جریان نقدی و رشد قیمت باشید.»

در کتاب مشاور املاک رابرت کیوساکی می‌خوانیم: «مشاوران ایده‌آل کسانی هستند که خودشان در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها در زمینهٔ خودشان علاوه بر کارشناسی، همانند یک سرمایه‌گذار نیز فکر می‌کنند. یک حسابدار یا وکیل که یک سرمایه‌گذار در حوزهٔ املاك و مستغلات نیز هست، در مسائلی چون مالیات و امور قانونی مرتبط با املاک و مستغلات تبحر بیشتری دارد»

برای خرید و دانلود کتاب املاک رابرت کیوساکی می‌توانید از سایت طاقچه اقدام کنید.

دیگر کتاب‌های کیوساکی

رابرت کیوساکی موفق شده تا به امروز ۲۶ کتاب در زمینهٔ آموزش مالی شخصی نوشته و منتشر کند. کتاب‌های او به حدود ۲۵ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده‌اند. کتاب‌های برگزیده او عبارتند از:

 • دانشکده کسب و کار
 • چرا ثروتمندان دست به خاک می‌زنند طلا می‌شود؟
 • نوجوان پولدار
 • فرصتی دوباره
 • پدر پولدار پدر فقیر
 • هشت‌تان را از گروه نه‌تان درآورید
 • رازهای ناگفته مالیات
 • چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟
 • برنامه‌ریزی برای پول
 • اهداف و انتخاب‌ها
 • چشم‌انداز بازنشستگی
 • زندگی خود را پیش از صبحانه تغییر دهید
 • چهارراه پول‌سازی
 • پیشگویی پدر پولدار
 • خودتان را اخراج کنید
 • جوان و پولدار بازنشسته شوید
 • ۱۱۰ راز رابرت کیوساکی برای موفقیت
 • بازی ثروت

سرفصل مرتبط: بهترین کتاب بازاریابی املاک و مستغلات برای مشاوران کدام است؟

کیوساکی در برگزاری کلاس‌هایش به جز اینکه خودش تدریس می‌کند از حضور افراد موفقی چون «آنتونی رابینز» به عنوان مدرس در سمینارها و کلاس‌ها استفاده می‌کند. کتاب‌هایش برای علاقمندان به تجارت می‌تواند راه‌گشای خوبی باشد؛ مخصوصا برای کسانی که خواهان پیشرفت در شغل مشاور املاک هستند. این گروه از افراد می‌توانند از کتاب سرمایه‌گذار موفق در املاک و مستغلات بهرهٔ کافی را ببرند.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.