دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چه نکاتی را به مشاور املاک جدید خود آموزش دهیم؟

همکار جدید را برای چالش‌های بزرگ آماده کنید

شغل مشاور املاک یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان است. به همین دلیل نسبت به گذشته تقاضای بیشتری برای آن وجود دارد. متقاضیان این شغل با گذراندن آموزش قدم به قدم مشاور املاک تبدیل به مشاوران حرفه‌ای در این زمینه خواهند شد. به همین دلیل اغلب آن‌ها به دنبال استخدام در بنگاه‌های معاملات ملکی بزرگ و حرفه‌ای هستند. به خصوص در بخش‌های مرکزی و لوکس شهر تقاضا برای فعالیت در این بنگاه‌ها بسیار زیاد است. آموزش فنون مشاور املاک برای متقاضیانی که به‌تازگی وارد این حوزه می‌شوند، اهمیت زیادی دارد. در ادامه مطلب، با نکات مهم آموزشی آشنا می‌شوید.

اهمیت آموزش فنون مشاور املاک

به دلیل وجود بنگاه‌های معاملات ملکی متنوع در محله‌های مختلف با خدمات گوناگون، رقابت شدیدی بین بنگاه‌داران برای جذب مشتری وجود دارد. بنابراین باید تمامی پرسنل یک بنگاه معاملات ملکی در جهت اهداف بنگاه عمل کرده و رضایت مشتری را جلب کنند. پس اگر قصد استخدام مشاور املاک جدید را دارید، حتماً در زمان استخدام، نکات مهمی را به او یادآور شوید. به منظور عملکرد مناسب افراد، نکاتی که برای شما به عنوان یک بنگاه‌ معاملات ملکی مهم است را به متقاضی کار آموزش دهید. در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا با نحوه آموزش مشاور املاک، آشنا شوید.

رعایت نظم و ترتیب اداری

به عنوان بنگاه‌دار حرفه‌ای مهم است که دیسیپلین یا نظم و ترتیب اداری را در زمان آموزش فنون مشاور املاک به مشاور جدید، آموزش دهید. مواردی مانند نوع پوشش، زمان استراحت، آراستگی میز کار و ساعت ورود و خروج از جمله نکاتی است که باید در زمان ورود نیروی جدید به او یادآور شوید. مشاور املاک شما باید دارای استعداد و مهارت مدیریت شخصی باشد تا این موارد را بهتر رعایت کند.

در بعضی از بنگاه‌های معاملات ملکی از چند مشاور برای خدمات گوناگون بنگاه، استفاده می‌شود. خدماتی مانند بخش مشاوران فروشنده، مشاوران خریدار،‌ مشاوران دو طرفه و کارگزاران خریدار که هر یک مشاور مخصوص خودش را دارد. بنابراین در زمان آموزش فنون مشاور املاک، از نیروی جدید بخواهید که با وظایف بخش خود آشنایی کامل کسب کند. نکته مهم اینکه اگر برنامه‌ای برای جذب مباشر املاک دارید، نکات حقوقی املاک را هم با او تمرین کنید.

آموزش مرتبط: نکات مهم برای مدیریت زمان در شغل مشاور املاک

منطقه‌شناسی

مشاور املاک جدید آژانس معاملات ملکی شما، باید اطلاعات جامع و کاملی از منطقهٔ تحت پوشش خود و حتی منطقه‌های دیگر داشته باشد. بنابراین از او بخواهید تا به طور کامل محله‌های گوناگون، خیابان‌های اصلی و فرعی، دسترسی‌های محلی، نوع بافت و سبک زندگی منطقه را بشناسد. در زمان مراجعه مشتری با درمیان گذاشتن این اطلاعات با وی، باعث جذب مشتری و فروش فایل‌های بیشتر می‌شوید.


بیشتر بخوانید: اهمیت آشنایی با محله‌های گوناگون شهری در شغل مشاور املاک


ثبت نام پنل املاک دیوار

نحوهٔ برخورد با مشتری

برگ برندهٔ اکثر آژانس‌های املاک موفق و حرفه‌ای، نحوهٔ برخورد صحیح آن‌ها با مشتری است. تصور کنید دو بنگاه معاملات ملکی، یک فایل مشابه را به شما معرفی می‌کنند. یکی از این بنگاه‌ها نحوه برخورد مناسبی با شما دارد و دیگری با بی‌حوصلگی و بداخلاقی برخورد می‌کند. مطمئناً شما برای خرید یا فروش جذب بنگاهی می‌شوید که رفتار صحیحی با شما دارد. بنابراین در زمان آموزش فنون مشاور املاک جدید از او بخواهید که با مشتری خوش‌برخورد باشد. احترام او را حفظ کند و فن بیان خوبی داشته باشد.

نیاز به ثبت‌نام/ورود

برای مطالعه ادامه مطلب، لطفا در آکادمی املاک ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام در آکادمی رایگان است و اعضا، از امتیازهای ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. اگر هم قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، با کلیک روی تب «ورود» اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.