دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

ترفندهای افزایش و حفظ تمرکز در شغل مشاور املاک

وقت و انرژی را معطوف به کارهای تأثیرگذار بکنید

تقویت مهارت تمرکز در محل کار، می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت ارائهٔ خدمات می‌شود. مشاوران املاک برای حل مسائل مختلف نیاز دارند که تمرکز خود را افزایش دهند. به عبارتی مشاوران املاک با مسائل و چالش‌های متفاوت و متعددی روبه‌رو هستند. آن‌ها می‌توانند با تقویت تمرکز خود، در عین توجه به اصل یک مسئله، از جوانب گوناگون آن نیز غافل نشوند. افزایش تمرکز مشاور املاک سبب بالا رفتن کارایی و مسئولیت‌پذیری نیز بیشتر می‌شود. در ادامه این مطلب، با ترفندهایی برای افزایش تمرکز در شغل مشاور املاک آشنا می‌شوید.

لزوم یادگیری مهارت تمرکز مشاور املاک

تمرکز سبب افزایش توجه فرد می‌شود. هنگامی که تمرکز می‌کنید، توجه ذهن معطوف به یک موضوع، فکر یا هدف می‌‌شود. به عبارتی هرگونه احساس، افکار، ایده‌ها یا احساسات غیرمرتبط را کنار می‌گذارید.

توانایی حفظ تمرکز شما را قادر می‌کند هر کار یا مسئولیت مربوط به کار را با موفقیت بیشتری انجام دهید.

یادگیری مهارت تمرکز در محل کار برای موفقیت در کار به صورت حرفه‌ای، ضروری است. در واقع، متمرکز بودن به معنی آن است که یک هدف مشخص داشته باشید. از این رو برای دستیابی به آن هدف، به تمامی جوانب و مسائل آن فکر خواهید کرد. پس هنگام تصمیم‌گیری مسیری که بیشترین بازدهی در دستیابی به هدف را دارد، انتخاب می‌کنید.

فواید تمرکز مشاور املاک

تمرکز یعنی توانایی اعمال توجه غیرمستقیم به هر کار، موضوع، فکر یا هدف واحدی که در نظر داشته باشید. توانایی حفظ تمرکز شما را قادر می‌کند هر کار یا مسئولیت مربوط به کار را با موفقیت بیشتری انجام دهید. شما قادر خواهید بود، سریع‌تر به یک تصمیم یا راه‌حل برسید و وظایف را به طور موثر و کارآمد انجام دهید.

برخی دیگر از مزایای توانایی تمرکز در کار عبارتند از:

  • می‌توانید کارها را سریع‌تر و با خلاقیت بیشتری انجام دهید و بهره وری کلی خود را افزایش دهید.
  • کار را با کیفیت بالاتر انجا خواهید داد.
  • می‌توانید کارها را با اشتباهات کمتری انجام دهید.
  • می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌تری ارائه کنید.
  • استرس کمتری خواهید داشت.
  • تقسیم وظایف بهتری انجام می‌دهید.

بد نیست، مسئولیت بسیاری از کارها را به افرادی دارای توانایی بهتر، واگذار کنید. ضمیر ناخودآگاه به شما کمک می کند تا کارآمد عمل کنید. اگر کاملاً متمرکز باشید، ضمیر ناخودآگاه شما در پس زمینه کار می‌کند. این امر به شما کمک می‌کند کارها را سریع‌تر و با کارایی بیشتر انجام دهید. در نتیجه قراردادهای موفقی را تجربه کنید. به طور کلی این مهارت منجر به بهبود عملکرد کلی در کار می‌شود. چرا که می‌تواند منجر به افزایش فرصت‌های شغلی و پیشرفت بیشتر شود.

مطلب مرتبط: چرا مشاور املاک باید مهارت حل مسئله داشته باشد؟

تمرکز مشاور املاکچگونگی افزایش تمرکز مشاور املاک

ورزش منظم بدن را تقویت می‌کند، اما ذهن نیز نیازمند تمرین ذهنی هدفمند است. تمرینی که سبب افزایش حافظه و تمرکز می‌شود. برای رشد این توانایی، باید ذهن خود را آموزش دهید. بیشتر مردم معتقدند که تمرکز یک فعالیت سخت و طاقت‌فرسا و کاری دشوار و ناخوشایند است. همچنین این باور وجود دارد که معمولاً باید این مهارت را از سنین پایین آغاز کرد که در واقع اینگونه نیست. در اینجا چندین مرحله برای تقویت مهارت تمرکز مشاور املاک را ذکر می‌کنیمد:

افزایش تمرکز با مدیتیشن

مدیتیشن به دلایل زیادی مفید است. استرس را کاهش می‌دهد، به شما کمک می‌کند احساس آرامش کنید. می‌تواند میزان توجه شما را افزایش دهد. تحقیقات حتی نشان می‌دهد که مدیتیشن ماده خاکستری مغز را افزایش می دهد که به نفع حافظه و تمرکز است.

برای بهره‌مندی از مزایای مراقبه یا مدیتیشن در محل کار، صبح خود را با یک جلسهٔ مراقبه سریع شروع کنید. مراقبه می‌تواند به سادگی نشستن صاف در رختخواب و تمرکز بر تنفس برای چند دقیقه باشد. اگر نیاز به تمرین اصولی دارید، یک فیلم مراقبه برای راهنمایی بیشتر تماشا کنید. اگر هنگام انجام امور در معاملات و مذاکرات دچار عدم تمرکز می‌شوید، کافی است چند لحظه چشم‌های خود را بسته و نفس عمیق بکشید تا توجه خود را به وظایفتان معطوف کنید.

ورزش، کلید طلایی تمرکز مشاور املاک

ورزش به تقویت توانایی مغز و جلوگیری از حواس‌پرتی کمک می‌کند. حفظ وزن نیز روشی عالی برای حفظ حافظه در بهترین شرایط است. سعی کنید در طول روز کاری خود به طور منظم تمرین کنید یا فعالیت‌های ورزشی کوتاه مدت انجام دهید تا به مغز شما کمک کند. پیاده‌روی سریع در ساعات استراحت به صورت مداوم می‌تواند برای بهبود تمرکز مشاور املاک و تقویت بهره‌وری بسیار موثر باشد.

تقویت اراده

برای تقویت اراده خود، هر بار بر روی یک هدف تمرکز کنید. در مورد اهداف خود مشخص و شفاف بوده و به آنها پایبند باشید. برخی از نکات قبلی به طور طبیعی به تقویت اراده کمک می‌کنند. مثلا مراقبه یا تنظیم یک برنامه در ساعت مشخص برای انجام یک کار، در تقویت اراده موثر هستند. هرچه بتوانید قدرت ارادهٔ خود را تقویت کنید، تمرکز بیشتری نیز خواهید داشت.

سرفصل مرتبط: دربارهٔ نقش هوش در پیشرفت مشاوران املاک مبتدی بیشتر بدانید

تقویت تمرکز مشاور املاکتقویت حافظه برای افزایش تمرکز مشاور املاک

حفظ کردن نه تنها برای افزایش اطلاعات عالی است، بلکه ذهن و حافظه شما را نیز تمرین می‌دهد. حفظ کردن می‌تواند باعث افزایش واژگان و بهبود نوشتن شود. از این رو در هنگام ارتباط گیری با مشتریان و درک متقابل مخاطب‌های گوناگون، می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. از طرفی بهبود حافظه به شما کمک می‌کند تا روی کارهای مهم متمرکز باشید. زیرا ذهن شما تمرین داده شده است. سعی کنید هر هفته یک شعر، نقل قول و اطلاعات غیر مهم را حفظ کنید تا به تربیت مغز کمک کند.

مطالعه، راهکار کاربردی افزایش تمرکز

دسترسی به مطالب برای مطالعه با افزایش عصر دیجیتال به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال مدت زمانی که بیشتر مردم برای خواندن این مطالب صرف کنند، روند افزایشی ندارد. از طرفی حضور در شبکه‌های مجازی سبب می‌شود که افراد کمتر با محتوای نوشتاری درگیر باشند.

برای ارتقای مهارت تمرکز، خود را به چالش بکشید که کتاب بخوانید. سعی کنید علاوه بر مطالعه و تحلیل یک کتاب، هر هفته چند مقالهٔ طولانی بخوانید. تمرکز روی یک کتاب یا مقالهٔ طولانی‌تر، درک مطلب شما را به چالش می‌کشد و شما را مجبور به توجه می‌کند. با گذشت زمان، خواهید دید که بهتر می‌توانید روی کارهای دیگر مانند وظایف شغلی و حتی مکالمات تمرکز کنید. برای شروع پیشنهاد می‌کنیم کتاب املاک رابرت کیوساکی را بخوانید.

افزایش دقت و توجه

تمرین گوش دادن همراه با تمرکز یک مهارت بین فردی است که در بنگاه املاک به آن احتیاج دارید. مشاوران املاک باید به خوبی صحبت‌های مشتریان را بشنوند و نیازهای آن‌ها را دریابند. گوش دادن فعال یکی از مهارت‌های اساسی برای مشاوران املاک محسوب می‌شود. برای اینکه گوش شنوای خوبی باشید با برقراری تماس چشمی مناسب می‌توانید حس اطمینان را در مشتری افزایش داده و از طرفی تمرکز خود را نیز تقویت کنید.

کار کردن در بیشترین بازدهی

دوره‌هایی که هوشیاری و بازدهی بیشتری دارید را را شناسایی کنید. به‌عنوان مثال شاید شما بعد از صرف نهار بازدهی بیشتری داشته باشید. درست برعکس یک همکارتان که همیشه کارهای خود را صبح زود تمام می‌کند. بیاموزید که با ریتم طبیعی بدن خود کار کنید. بازه‌های زمانی را که در اوج بهره وری هستید، یادداشت کنید. سعی کنید در آن زمان‌ها روی کارهای اصلی که به تمرکز بیشتری نیاز دارند، توجه کنید.

صدا یا سکوت را انتخاب کنید

بعضی از افراد در یک محیط کاملا ساکت و آرام، کارایی بهتری دارند. عده‌ای بدون موسیقی پس‌زمینه نمی‌توانند تمرکز کنند. اینکه آیا سکوت یا صدا باعث افزایش تمرکز می‌شود یا خیر را در محل کار بفهمید.

حواس‌پرتی‌ها را از بین ببرید

عوامل حواس‌پرتی از بسیاری جهات بر کار تأثیر می‌گذارد و با این حال از بین بردن کامل آن‌ها دشوار است. مشاوران املاک در طول روز با شبکه‌های اجتماعی، تماس‌های تلفنی و پیامکی، وب‌سایت و مراجعان بسیاری مواجه می‌شوند. از این رو ممکن است که تمرکز مشاور املاک با چالش‌هایی روبه‌رو شود. نکتهٔ اصلی این است که عوامل حواس‌پرتی معمول را شناسایی کنید و تا حد امکان آن‌ها را از بین ببرید.

اهمیت تمرکز روی چند ملک برای موفقیت بیشتر

جمع‌بندی مبحث تمرکز مشاور املاک

مشاوران املاک مدام در معرض شلوغی و ازدحام هستند و همین امر باعث کاهش تمرکز در افراد می‌شود. لازمهٔ رسیدگی به امور مختلف و داشتن بازدهی بالاتر در قراردادها، افزایش تمرکز مشاور املاک است. انسجام فکری باعث می‌شود که مشتریان اعتماد بیشتری به صحبت‌های شما داشته باشند. چرا که به آنچه آن‌ها درخواست کرده‌اند، خوب گوش داده‌ و دقیقا همان موارد را برای آن‌ها مهیا کرده‌اید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.