دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

چگونه از ویدیو برای بازاریابی دیجیتال آژانس خود استفاده کنیم؟

از جذاب‌ترین نوع محتوا برای بازاریابی غافل نشوید

در سال‌های اخیر، چشم‌انداز دنیای دیجیتال به طور قابل توجهی تغییر کرده است. افراد برای جستجو در وب و تعامل با محتوا‌ها، رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌های خود را به تدریج حذف کرده و در عوض، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها را جایگزین می‌کردند. به عبارتی دیگر در مورد چگونگی، زمان و مکان تعامل افراد با محتواها هیچ محدودیتی وجود ندارد. به همین ترتیب، چشم انداز بازاریابی محتوا نیز تغییر کرده است. امروزه، محتوا تنها در صورتی موفق می‌شود که در زمان، مکان و شکل مناسبی به مخاطبان ارائه شود. در دنیای پر سرعت امروز، بازاریابی ویدئویی یکی از بهترین محتواهای آنلاین است که ارزش، ارتباط و انعطاف‌پذیری مورد نیاز مصرف‌کنندگان را تأمین می‌کند. به همین دلیل ویدیو مارکتینگ املاک هم نقش مهمی در شناساندن خدمات شما دارد که در ادامه مطلب بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

استفاده از فیلم برای تبلیغ یا بازاریابی نام تجاری، محصول یا خدمات را بازاریابی ویدیویی می‌گویند.

بازاریابی ویدیویی چیست؟

تعریف بازاریابی ویدئویی پیچیده نیست. استفاده از فیلم برای تبلیغ یا بازاریابی نام تجاری، محصول یا خدمات را بازاریابی ویدیویی می‌گویند. یک کمپین بازاریابی ویدیویی قوی ترکیبی از توصیفات مشتری، فیلمی از رویدادهای زنده، فیلم آموزشی و فیلمی با محتوای سرگرم‌کننده است.

اگر عکس هزار کلمه ارزش دارد، پس فیلم چندین برابر ارزشمند خواهد بود. از بازاریابی ویدئویی می‌توان برای همهٔ موارد از ایجاد ارتباط با مشتری، تبلیغ برند و خدمات یا محصولات استفاده کرد. ممکن است این سوال پیش آید که آیا می‌توان از بازاریابی ویدئویی برای بنگاه املاک استفاده کرد؟ قطعا پاسخ مثبت خواهد بود. در ادامه، چگونگی استفاده از این ابزار را بخوانید.

بازاریابی ویدئویی املاک را بهتر بشناسید

در ظاهر، نحوهٔ بازاریابی ویدئویی بسیار ساده است. به طوری که برند املاک شما ویدیوهایی را تولید می‌کند که باعث تمایز بخشیدن به بنگاه املاک از سایر بنگاه‌ها می‌شود. از این رو تعداد مراجعان و عقد قراردادها افزایش پیدا می‌کند. شما با بازاریابی ویدیویی املاک آگاهی از خدمات خود را افزایش داده و سطح تعامل با مشتریان را بیشتر می‌کنید.

در عمل شاید بازاریابی ویدئویی املاک پیچیده شود. چرا که بازاریابی ویدیویی مبتنی بر داده و اطلاعات است. پس باید معيارهای سنجش مخاطب و جامعهٔ هدف خود را در بازاریابی ویدئویی املاک مشخص کرده باشید. در این صورت می‌توانید بیشترین مشارکت را از مخاطبان خود دریافت کنید.

اعتبار مشاور املاکچه مواردی برای ویدئو مارکتینگ املاک لازم است؟

برای شروع بازاریابی دیجیتال املاک از کانال‌های ویدیویی، باید ابتدا تعیین هدف کنید. اینکه قرار است از طریق ویدئو مارکتینگ املاک به چه نتیجه‌ای برسید. همچنین این ویدیوها در کدام قسمت از بازاریابی دیجیتال قرار می‌گیرند. اگر به تازگی می‌خواهید برای بنگاه خود ویدئو مارکتینگ املاک بسازید، باید چندین هدف را ایجاد کنید.

تعیین هدف برای این است که به مرور زمان دچار خستگی نشوید. به طور مثال، احتمال دارد هدف شما از بازاریابی ویدیویی املاک ایجاد آگاهی از برند باشد. این موضوع به طور خاص به نوع ویدئویی که تولید می‌کنید، مرتبط می‌شود. برای برخی از برندها، از فیلم‌ به شدت برای تبلیغات استفاده می‌کنند. به طوری که صفحه‌ای مخصوص در وب‌سایت برای ویدیو مارکتینگ اختصاص می‌دهند و همان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. برخی دیگر از شرکت‌ها از ویدیومارکتینگ فقط برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی فیلم می‌سازند.

کانال توزیع محتوای ویدیویی، نقش مهمی در پیروزی یا شکست برنامه‌های بازاریابی شما دارد. پس ویدیوها را حتما مناسب کانال و با زمان‌بندی دقیق منتشر کنید.

استراتژی بازاریابی ویدیویی املاک

پنج مرحلهٔ قیف بازاریابی شامل موارد زیر می‌شود:

  • آگاهی
  • ‌توجه
  • تبدیل به مشتری
  • وفاداری
  • طرفداری

ویدئوها به راحتی می‌توانند در هر مرحله قرار بگیرند، به شرطی که استراتژی محتوایی ویدئویی خود را برای هدف قرار دادن عمدی این مراحل، تدوین کنید. اهداف خود را برای بازاریابی ویدئویی املاک در نظر بگیرید. در ضمن حواستان باشد که اهداف شما در کجای قیف قرار می‌گیرند. شاید بنگاه املاک شما درصدد است توجه مخاطبان را جلب کرده یا آن‌ها را به مشتریان وفادار تبدیل کند. بدین ترتیب هرکدام ویدیو مارکتینگ‌های متفاوتی را به خود اختصاص می‌دهند.

فرهنگ سازمانی چیست و چه تاثیری در پیشرفت دارد

چه پلتفرمی مناسب ویدئو مارکتینگ املاک است؟

شبکه‌های اجتماعی هرکدام بستری متفاوت و خاص را برای نشر محتواهای ویدیویی ترتیب داده‌اند. پلتفرم‌های قدیمی‌تر مانند فیسبوک انواع مختلفی از فیلم‌ها را نمایش می‌دادند. در حالی که بسترهای جدیدتر مانند Snapchat و TikTok بسیار به یک قالب متکی هستند.

شاید هرگز از ویدئو در هیچ‌کدام از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکرده باشید. یا شاید ندانید برای ویدیو مارکتینگ املاک شما چه بستری مناسب است. نگران نباشید! برای شروع بدانید که مخاطبان اینستاگرام، فیس‌بوک و اسنپ‌چت حدود نیمی از وقت خود را صرف تماشای ویدیوها می‌کنند. انتخاب هر یک از این سه مورد برای شروع بازاریابی ویدیویی املاک، قدم خوبی به شمار می‌آید. البته قطعا در کشور ما، اینستاگرام بهترین انتخاب خواهد بود، چون سهم عمده‌ای از مردم در آن فعالیت می‌کنند.

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب بستر مناسب این است که کدام پلتفرم قابلیت نمایش ابعاد ویدیویی مارکتینگ املاک شما را دارد. چرا که هرکدام به لحاظ زمان‌بندی و ابعاد فریم‌ها، متفاوت هستند. البته اینستاگرام یک گزینهٔ دیگر در IGTV نیز اضافه کرده که قابلیت نمایش عمودی و طولانی ویدیو را هم فراهم کرده است. همچنین اگر محتواهای سریالی می‌خواهید بسازید، نگاهی به شبکه‌هایی مانند YouTube و Facebook بیندازید . چرا که می‌توانید لیست پخش را در آن‌ها دسته بندی کنید.

شاید بخواهید از یک پلتفرم بومی استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید ویدیو مارکتینگ املاک خود را در شبکهٔ اجتماعی آپارات منتشر کنید. ابعاد ویدیوها در آپارات افقی هستند. البته قابلیت بزرگنمایی در سایزهای بزرگ را نیز دارند. مشخصات ویدیوی شبکه‌های اجتماعی به طور مداوم در حال به روز شدن هستند. در مجموع، ایده آل‌ترین ابعاد را برای محتوای ویدیویی که منتشر می‌کنید، در نظر بگیرید.

کافه‌بازار اخیرا سرویسی را برای نمایش رایگان فیلم عرضه کرده است. شما می‌توانید ویدیوهای کوتاه برای بازاریابی املاک خود را در این سرویس هم نمایش دهید. بدین ترتیب، افرادی که از کافه‌بازار برای دیدن فیلم استفاده می‌کنند، نام و شعار آژانس شما را هم می‌بینند.

ثبت نام در پنل املاک دیواربرای ساخت ویدئو مارکتینگ املاک چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

ابتدا در نظر داشته باشید که یک برنامهٔ تولید محتوای خوب در درازمدت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینهٔ شما خواهد شد. در وهلهٔ اول، داشتن سناریویی مشخص از فیلم بسیار مهم است. برای نوشتن فیلمنامه، ابتدا نکات کلیدی خود را فهرست کرده و به صورت منطقی آن را ترتیب دهید. در عین حال فیلمنامه نباید بیننده را تا ثانیه‌های آخر ویدیو منتظر نگه دارد. چرا که غالبا مخاطب منتظر نمی‌ماند، مگر اینکه داستان کلیپ جذاب باشد.

غالبا مخاطب زمان زیادی در ویدیو منتظر نمی‌ماند، مگر اینکه داستان کلیپ جذاب باشد.

اگر ویدیوی شما در مورد موضوعات آموزشی املاک باشد، باید در همان ابتدا این هدف برای مخاطب روشن شود. زبان ویدئو باید آرام، واضح و دارای مکالمه باشد. از ساختارهای پیچیده و جمله‌بندی‌های غیرگویا خودداری کنید. پس اول شخص بنویسید و با استفاده از زبان تصویری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. جملات باید کوتاه باشند. از اصطلاحات بیش از حد تخصصی هم پرهیز کنید.

اغلب ویدیوهای بازاریابی کوتاه هستند. به عنوان مثال، یک متن ۳۵۰ کلمه‌ای، به ویدئویی تقریباً ۲ دقیقه‌ای تبدیل می‌شود. در نظر داشته باشید که فیلمبرداری در بیشتر موارد خطی نخواهد بود. مکان فیلمبرداری را مشخص کنید. نور طبیعی در ویدئو بسیار مهم است. در نظر داشته باشید به دلیل وجود قانون کپی‌رایت، شبکه‌ اینستاگرام امکان استفاده از موسیقی‌های خارجی را نمی‌دهد.

پس از تولید ویدیو برای مارکتینگ املاک خود، باید آن را چندین بار بررسی کرده و ویرایش کنید تا هدف اصلی‌تان در بین محتواهای زاید، گم نشود. همچنین پس از بارگذاری ویدیو در پلتفرم شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید زیرنویس نیز قرار دهید. به عنوان مثال در YouTube، می‌توانید برچسب‌ها، زیرنویس‌های چند زبانه و موارد دیگر را اضافه کنید. همچنین اگر از YouTube (که یک پلتفرم ویدئویی است) استفاده می‌‌کنید، کلمات و تصاویر خود را در بخش عنوان و کاور ویدیو بهینه کنید تا کاملاً برجسته شود.

بیشتر بخوانید: در دوران کرونا، با تماس ویدیویی مذاکره کنید

اهمیت برند و اسم مشاور املاکبازاریابی ویدیویی املاک چه تاثیری در برندسازی دارد؟

همان‌طور گفته شد، ویدئو مارکتینگ به ابزاری حیاتی برای بازاریابی در هر کسب‌وکاری تبدیل شده است. برندها از ویدئو برای روایت داستان، رساندن پیام، آموزش مخاطب خود و موارد دیگر استفاده می‌کنند. طبق گفته HubSpot، برندهای تجاری به ویدیو در هر مرحله از استراتژی بازاریابی خود احتیاج دارند و بسیاری از سازمان ها این امر را در برنامه‌ریزی بودجهٔ سالانه در اولویت قرار می‌دهند.

حدود ۴۳ درصد مردم می‌گویند ویدئو‌ها از محتواهای متنی (۱۸٪) و از تصاویر (۳۶٪) به یادماندنی تر هستند. ۵۴٪ از مخاطبان علاقمند هستند ویدیوی برند مورد علاقهٔ خود را مشاهده کنند. به‌علاوه، ۸۱٪ از مشتریان با تماشای ویدیو مارکتینگ یک برند، متقاعد شده‌اند که یک محصول یا خدمات را خریداری کنند. همچنین تنها ۵ درصد از مخاطبان بعد از یک دقیقه، تماشای فیلم را متوقف می‌کنند، اما ۶۰٪ آن‌ها بعد از دو دقیقه تماشا را متوقف می‌کنند.

بازاریابان می‌گویند ویدئو به افزایش درک کاربر از محصول یا خدمات خود کمک کرده و باعث افزایش آگاهی از نام تجاری می‌شود. گفته شده ویدئو به افزایش فروش و همچنین بازدید از یک برند کمک بسیاری می‌کند. به طور کلی تمام مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی از محتواهای بسیاری اشباع شده‌اند. از همین رو ویدیو مارکتینگ روشی ثابت‌قدم برای پاک کردن شلوغی و به خاطر ماندن در ذهن مشتریان است. چرا که به افزایش آگاهی و شناخت برند به شما کمک می‌کند. بدین ترتیب برند شما به مرور در حافظهٔ مشتری باقی می‌ماند و در نهایت بر تصمیمات خرید یا استفاده از خدمات شما تاثیر می‌گذارد.

نمونه‌های موفق ویدئو مارکتینگ

آگهی تایر کانادا با نام “چرخ‌ها” در جریان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶پخش شد. پس از این اتفاق معلوم شد یکی از سرگرم کننده‌ترین ویدیوهای بازاریابی در سال ۲۰۱۷ همین چرخ‌ها بوده است. این ویدئوی تبلیغی، روی پسربچه‌ای با ویلچر متمرکز شده که در انجام کارهای روزمره، مانند بازی بسکتبال با دیگر بچه‌های محله، کنار گذاشته شده است. یکی از این بچه‌ها با پسر ملاقات می‌کند و برای او یک بازی بسکتبال درست می‌کند. این ویدیو علاوه بر حمایت از تیم المپیک کانادا، باعث ایجاد حس همدردی در مخاطبان شد. در حالی که به طور همزمان با تبلیغ، محصول خود (چرخ‌ها) را هم نشان داده‌اند.

نکته: حمایت از مواردی که مستقیماً مربوط به تجارت شما نیستند، بد نیست. هدف شما فقط فروش محصولات نیست؛ بلکه هدفتان این است که با بهترین افراد جامعه معاشرت کنید. شرکت خود را به گونه‌ای تصویر کنید که نشان دهد شما چه خدماتی ارائه می‌دهید. پیام خود را هم در زمان‌های مشخصی از سال منتشر کنید.

ویدیوی “Friends Furever” برای تبلیغ اندروید ساده و زیبا تنظیم شده است. این ویدیو بیشترین اشتراک تبلیغات ویدیویی در سال ۲۰۱۵ را داشت. بستنی‌های پر زرق و برق Jeni، یک فروشگاه بستنی در کلمبوس،اوهایو است و کانال YouTube آن‌ها ثابت می‌کند که برای ساخت فیلم‌های دوست‌داشتنی نیازی به تجهیزات سطح استودیو ندارید.

نکته: ویدیو مارکتینگ، برای کسب و کارهای کوچک فوق العاده مناسب است. با راه‌اندازی یک حساب کاربری در YouTube یا شبکهٔ اجتماعی دیگر، محتوایی می‌سازید که اصالت شما را نشان می‌دهد. سبک و لحن مخصوص به خود را ایجاد کنید. از تولید محتوای زیاد نترسید؛ چرا که مخاطبان شما منتظر ویدیوهای جذاب و صمیمی از برند شما هستند.

درس مرتبط: آیا با تماس ویدیویی می‌توان ملک را نشان داد؟

فواید سایت مشاور املاکسخن آخر

شاید همچنان متقاعد نشده اید که بازاریابی ویدیویی تا چه میزان در برندسازی برای املاک شما تاثیرگذار است. در این زمینه باید به آمارهای جهانی که به بازدید زیاد از ویدیوهای مارکتینگ اشاره دارند، توجه بیشتری کنید.

بازاریابی ویدئویی املاک در عین راحتی، کارآیی بسیاری برای مخاطبان دارد. چرا که آنها در یک محیط جذاب می‌توانند پیام برند شما را تماشا کنند و نام تجاری املاکتان در ذهن آن‌ها ثبت شود. پس برای ویدیو مارکتینگ املاک خود برنامه‌ریزی کنید. هدف اصلی را مشخص کرده و با استفاده از یک سناریوی جذاب، پیام برند خود را به مخاطبان ارائه دهید.

درس مرتبط: ترفند انتخاب کانال توزیع بهینه برای بازاریابی دیجیتال

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.