دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

آیا با تماس ویدیویی می‌توان ملک را نشان داد؟

بهره‌مندی حداکثری از ابزارها و امکانات مدرن

آیا تاکنون برای نشان دادن ملک از روش ویدیویی تلاش کرده‌اید؟ در دنیای کنونی و پس از همه‌گیری کرونا، یکی از راه‌های اصلی شرکت‌های املاک و مستغلات نشان دادن ویدیویی ملک به خریداران یا ویدیوهایی است که ارتباط با مشتری را تسهیل می‌کند. شما با خلاقیت و کمک گرفتن از فناوری روز، می‌توانید نمایش مجازی کاملی داشته باشید. اما چرا باید این کار را انجام دهیم؟‌ آیا این کار مفید است؟ برای اطلاع از پیچ‌وخم‌های مطرح نمایش ویدیویی ملک، این مطلب از آکادمی املاک دیوار را مطالعه کنید.

چرا به نشان دادن ویدیویی ملک اهمیت می‌دهیم؟

حتی قبل از پاندومی کرونا، بسیاری از فعالان املاک و مستغلات در صدد پذیرش فناوری جدید برای نمایش املاک بودند. بسیاری از افراد در دوران کنونی وقت حضور و بازدید از تمامی املاکی که به آن‌ها پیشنهاد می‌شود را ندارند. از سوی دیگر فعالان املاک و مستغلات برای ارتباط با مشتری، چنین رویکردی را اتخاذ کرده‌اند.

مشتری‌ها نمی‌توانند تمامی املاک پیشنهادی را ببینند. ازطرفی نمایش ویدیویی موجب انتخاب زودتر و در عین حال دقیق‌ آن‌ها می‌شود. با ویدیوهای آماده شده، خریداران می‌توانند املاک را مقایسه کرده و زودتر تصمیم بگیرند. شرایط هر یک را مشاهده کنند و با مشاوران در ارتباط باشند. این کار به طور کلی برای خریداران و فروشندگان املاک موجب صرفه‌جویی در وقت خواهد شد.

اگر قصد نشان دادن ویدیویی ملک را به مشتریان دارید، شاید بد نباشد امکانات بازدید مجازی را هم بررسی کنید. پنل املاک دیوار این امکان را به شما می‌دهد که با بارگزاری ویدیو از ملک مورد آگهی، امکان تماشای ۳۶۰ درجه آن را به مشتریان ارائه کنید. برای ثبت‌نام در پنل و استفاده از قابلیت‌های آن، مطلب آموزش استفاده از پنل املاک دیوار را مطالعه کنید. اگر هم با امکانات آشنا هستید، برای ثبت‌نام رایگان روی تصویر زیر کلیک کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوارتوجه به شرایط بازدید ویدیویی

اولین و مهم‌ترین اصل، تجربه است. شما باید در ارتباط با مشتری به او نشان دهید که تجربهٔ این کار را دارید. توجه داشته باشید که شرایط زیر را رعایت کنید. بدین ترتیب مشتری‌ شما از نشان دادن ویدیویی ملک راضی می‌شود:

  • آمادگی: تصور کنید یک تماشاگر واقعی دارید. ملک باید مرتب، تمیز و در نور روز باشد. تخت‌ها را مرتب کنید. پرده‌ها کشیده باشد. مرتب کردن فضاهای بیرونی را فراموش نکنید.
  • برنامه‌ریزی مسیر فیلم‌برداری: مسیر خود را برنامه‌ریزی کنید. برای مکانی که در آن قدم می‌زنید، برنامه‌ریزی کرده و موانع را از سر راه بردارید.
  • تمرکز بر ویژگی‌های خاص: قوی‌ترین فضاهای خانه را بیشتر نشان دهید. به‌عنوان مثال برای ارتباط با مشتری یک ملک خاص، نشان دادن آشپزخانهٔ جزیره یا چشم‌انداز زیبای اتاق خواب را انتخاب کرده و بیشتر روی آن تمرکز کنید. در نشان دادن ویدیویی ملک بر ویژگی‌های جذاب و متمایز ملک، تمرکز داشته باشید.
  • کیفیت دوربین: از دوربین بی‌کیفیت استفاده نکنید. در عین حال کیفیت زیاد فیلم‌ نیز لزومی ندارد و حجم کار را زیاد می‌کند. کیفیت مناسب برای دوربین‌های سلفی تلفن همراه، در نظر گرفته نشده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود از دوربین پشت موبایل خود استفاده کنید. دوربین را در حالت افقی بگیرید تا زاویه دید بیشتری به مشتری بدهید. دوربین را در سطح چشم خود قرار دهید.
  • توضیح: توصیهٔ ما این است که تفسیر ملک را به مشاوران باتجربه بسپارید. به بیان دیگر بهتر است یک مشاور حرفه‌ای، روی ویدیوی نمایشی ملک صحبت کرده و مانند نشان دادن حضوری، ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را عنوان کند.

مطلب مرتبط: در دوران کرونا، با تماس ویدیویی مذاکره کنید

ویدیو مارکتینگ املاک بازدید حضوری، اولویت اول ارتباط با مشتری

هنوز هم بازدید حضوری از اولویت‌ بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد با نشان دادن ویدیویی ملک حس اعتماد و راحتی نمی‌کنند. در این حالت، ویدیوها شاید برای آن‌ها کافی نباشد. بهتر است بازدید حضوری را به عنوان اولویت خود قرار دهیم. سعی کنیم مشتری در ملک حاضر شده و وجود مختلف آن را ببیند. برای ارتباط با مشتری، هنوز هم راه‌های رودررو در کشور ما اولویت بیشتری دارد.

بازدید ویدیویی در پاندومی کرونا

چیزی که صاحبان املاک و مستغلات را برای تمرکز روی بخش ویدیویی راضی می‌کند، کرونا است. کرونا باعث شد افراد برای بازدید حضوری مردد باشند. اگر قصد اجاره داشته باشید، برای پیدا کردن خانه حداقل چهار یا پنج مورد ملک را مشاهده خواهید کرد. این کار در دوران کرونا احتمال ابتلای افراد را افزایش می‌دهد. برای ارتباط با مشتری در دوران کرونا، پیشنهاد نشان دادن ویدیویی ملک از بهترین راه‌ها است.

نمایش زنده یا ویدیویی؟

برای بازدید از املاک بهتر است ویدیوهای آماده‌ای را تهیه و تدوین کنیم. درواقع امکان نشان دادن زنده ملک به تک تک مشتری‌ها آن‌چنان منطقی نیست. این کار از عهدهٔ مشاوران یک مجموعه برنمی‌آید. تعداد املاک و مشتری‌های یک مجموعهٔ موفق، به اندازه‌ای است که این کار را غیرممکن و سخت می‌کند.

ارتباط با مشتری، اصولی دارد که صاحبان دفترهای املاک و مستغلات آن را آموخته‌اند. یکی از این اصول، توجه به مشتری‌های خاص مجموعه است. در ارتباط با مشتریان خاص، بازدید آنلاین از امکاناتی است که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. درمجموع شما باید برای مشتری‌های خاص خود امکان بیشتری را فراهم کرده و به‌نوعی به ظرافت جلب مشتری هم توجه کنید.

درس مرتبط: چگونه از ویدیو برای بازاریابی دیجیتال آژانس خود استفاده کنیم؟

نشان دادن ملک در دوران کرونا با تماس ویدیوییکلام آخر

نمایش ویدیویی برای بازدید از ملک، یکی از راه‌های جدیدی است که صاحبان شرکت‌های املاک و مستغلات به آن روی آورده‌اند. این کار در دوران کرونا بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است. پیشنهاد می‌شود ویدیوهای آماده را برای مشتری‌ها ارسال کنیم. البته ارتباط با مشتری خاص مجموعه، نیازمند توجه بیشتر خواهد بود. شما می‌توانید برای آن دسته از مشتری‌های خود امکان بازدید آنلاین را نیز در نظر بگیرید.

برای بازدیدهای حضوری، اولویت بیشتری قائل شوید. نشان دادن ویدیویی ملک در شرایط پاندومی کرونا ابزار مناسبی به منظور رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و امنیت مشتری‌ها و مشاوران است. ازطرفی بازدید زنده هیچ‌گاه برای مشتریان املاک منسوخ نخواهد شد.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.