دروس پایه

دروس پایه آکادمی املاک دیوار

برای آگهی کردن ویلا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

امروز با گسترش روش‌های نوین بازاریابی، روش‌های زیادی برای فروش و اجاره و به‌طور کلی آگهی کردن ویلا وجود دارد. در گذشته آژانس‌ها برای فروش ویلا از تبلیغات کاغذی استفاده می‌کردند. امروزه با استفاده از روش‌های بازاریابی آنلاین و شبکه‌های اجتماعی در مدت زمان کوتاهی برای آگهی کردن ویلا اقدام می‌کنند. اینجا در آکادمی املاک دیوار نکات مهمی را در مورد فروش اینترنتی املاک و آگهی کردن ویلا بررسی می‌کنیم.

فروش اینترنتی ویلا

فروش اینترنتی ملک و ویلا یکی از پردرآمدترین مشاغل روز دنیا محسوب می‌شود! در این روش شما تبدیل به سیستم‌داری می‌شوید که با فروش املاک، مستغلات، سازندگان و فروشندگان، می‌توانید به درآمد قابل توجهی دست یابید. امروزه آژانس‌های دپارتمانی متعددی هم در کشور فعال هستند که از همین طریق درآمد کسب می‌کنند. فعالیت آن‌ها به‌لطف استفاده از ابزارهای آنلاین، محدود به منطقه و شهر فعالیت نیست.

فروش اینترنتی ملک به شما کمک می‌کند ۲ تا ۳ برابر رقیبان خود درآمد داشته باشید. بسیاری از مشاوران املاک هنوز سیستم فروش اینترنتی ندارند و صرفاً به متقاضیان حضوری یا تلفنی می‌پردازند. در این حالت نمی‌توان به درآمد زیادی رسید. درمقابل با استفاده از ابزارهای آنلاین و به‌کارگیری همه کانال‌ها برای جذب مشتری، شانس عقد قرارداد و افزایش درآمد خود را بیشتر می‌کنید.

فروش ویلا در دیوار

فروش اینترنتی ویلا در واقع سیستمی متشکل از بخش‌های متعدد فایل‌یابی، بازاریابی، فروش و غیره ست. این بخش‌ها در کنار هم کار می‌کنند و باعث ایجاد درآمدزایی می‌شوند. از مزیت‌های سیستم فروش اینترنتی ملک نسبت به سایر روش‌های آژانس املاک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-سود قابل توجه

با شیوه بازاریابی اینترنتی تعداد متقاضیان به شدت افزایش می‌یابد و به یک منطقه محدود نمی‌شود. شما می‌توانید در هر جای کشور ملک و ویلا پیدا کنید و اقدام به فروش کنید. به همین علت بر تعداد معاملات نیز افزوده شده و سود شما نیز تصاعدی افزایش می‌یابد. نکته مهم اینکه در بزرگ‌ترین پلتفرم آگهی‌های آنلاین املاک یعنی دیوار، به‌راحتی می‌توانید در هر شهر یا مجموعه‌ای از شهرها، به‌دنبال ویلا بگردید. آگهی کردن ویلا از تهران یا هر شهر دیگر در شمال هم کاملا ممکن است. برای اطلاع بیشتر از این قابلیت‌ها، مطلب زیر را بخوانید:

راهنمای خرید ویلا در شمال با استفاده از آگهی‌های دیوار

۲-سرمایه بسیار کم

برای فعال کردن سیستم آنلاین به تجهیزات زیادی نیاز ندارید. شما به عنوان مشاور املاک می‌توانید تنها با یک گوشی موبایل این سیستم را فعال کنند. اگر مدیر املاک هستید با ایجاد یک سیستم ارزان می‌توانید با وصل کردن زنجیره مشتریان و فروشندگان، به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

۳-مواد اولیه در دسترس

فایل‌ها مواد اصلی فروش آنلاین ویلا و املاک دیگر هستند. امروزه به‌لطف بازار بی‌مرز اینترنتی، فایل‌ها با راحتی بیشتری در دسترس مشاوران املاک قرار می‌گیرند. در دیوار هم ابزاری به‌نام زونکن وجود دارد که فایل‌یابی آنلاین و استفاده از فایل‌های مشتریان شخصی را برای مشاوران عضو پنل املاک دیوار آسان می‌کند. (بیشتر بخوانید: زونکن دیوار را بهتر بشناسید؛ دسترسی به آگهی‌های شخصی ازطریق پنل املاک دیوار)

۴-فرصت رقابت بالا

همان‌طور که گفته شد آژانس‌های املاک بسیار کمی در این حوزه فعال هستند. همین امر سبب می‌شود که تعداد رقبا در این حیطه کم شود. در مجموع بازاریابی آنلاین به شما کمک می‌کند تا در امر اجاره و فروش ویلا، یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید.

اگر با بازاریابی آنلاین برای املاک آشنا باشید، حتما تاکنون از دیوار برای آگهی کردن ویلا یا املاک دیگر استفاده کرده‌اید. دیوار اکنون ابزاری برای مشاوران و آژانس‌های حرفه‌ای دارد که مدیریت آگهی‌ها را با تخفیف و قابلیت‌های بیشتر ممکن می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت، مطلب «آموزش استفاده از پنل املاک دیوار» را بخوانید. درصورت آشنایی با پنل نیز، با کلیک روی تصویر زیر، به‌صورت رایگان در آن ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در پنل املاک دیوار

نکات مهم برای اجاره و فروش ویلا

شما مشاوران املاک باید برای فروش یا اجاره بهتر ویلا، مالک را راهنمایی کنید. فروش یا اجاره ویلا در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد؛ اما اگر نکاتی رعایت نشود، آگهی کردن ویلا به‌سختی به نتیجه می‌رسد. از راهکارهای علمی که به صاحب خانه در فروش ملک کمک می‌کند، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱- نمای بیرونی و محوطه اطراف خانه اهمیت دارد

صاحب‌خانه برای فروش یا اجاره بهتر ویلا باید به این قسمت از ملک خود بسیار اهمیت بدهد. اولین نمایی که از ویلا در ذهن مشتری ساخته می‌شو، بیرون آن است. مرتب و تمیز کردن نمای بیرونی قبل از آگهی کردن یا بازدید حضوری، باید اولویت اول مالک و مشاور باشد.

آگهی کردن ویلا

۲-آشفتگی‌ها و بی‌نظمی‌ها را برطرف کنید‌

اگر ویلا را به‌صورت مبله می‌فروشید یا اجاره می‌دهید، قبل از عکس‌برداری و فیلم‌برداری یا بازدید حضوری، آن را کاملا مرتب کنید. به کوچک‌ترین جزئیات دقت کنید تا زیبایی و چشم‌نوازی ویلا از همان برخورد اول دیده شود.

۳-ویلا را بازسازی کنید

بازسازی و رنگ‌آمیزی داخل ویلا باعث جذب بهتر مشتری می‌شود. ویلاها خصوصا در شمال ایران نیاز به بازبینی و بازسازی دوره‌ای دارند. خرابی‌های کوچک را دست‌کم نگیرید و برای فروش و اجاره بهتر ویلا، پیشنهاد بازسازی و تعمیر را حتما به مالک ارائه کنید.

تهیه آگهی جذاب برای آگهی کردن ویلا

با گسترش دنیای تبلیغات و کمتر شدن زمان کافی همه‌ٔ ما به دنبال مرجعی با کیفیت هستیم تا در کوتاه‌ترین زمان، بهترین خدمات را ارائه دهد. امروزه با زیاد شدن تبلیغات آنلاین، بسیاری از مشتریان خرید و فروش ملک، از طریق آگهی‌های درج شده در فضای مجازی یا مطبوعات در جستجوی ملک هستند. تنها برخی از مشتریان خاص و همیشگی به آژانس املاک سر می‌زنند. همین امر ایجاب می‌کند که شما مشاوران املاک، با رعایت چند نکته، نسبت به درج آگهی فروش ملک اقدام کنید تا مشتریان بیشتری داشته باشید.

۱- قرار دادن عکس مناسب در آگهی ویلا

در هنگام انتشار آگهی املاک در دیوار یا دیگر کانال‌های آنلاین، برای جذب مشتری واقعی حتماً از عکس واقعی ملک و ویلا استفاده کنید. طبق آمار، ۹۵% از خریداران قبل از تصمیم گیری ۲۰ ثانیه به تصاویر آگهی شده توجه می‌کنند. (بیشتر بخوانید: نکات مهم عکاسی از خانه از زبان مشاوران حرفه‌ای بین‌المللی)

آگهی ویلا در دیوار

۲-تیتر جذاب بنویسید

نوشتن یک تیتر جذاب برای آگهی کردن ویلا بر اساس محتوای آگهی، مشتری را ترغیب به خواندن آگهی شما می‌کند. (بیشتر بخوانید: چگونه متن آگهی املاک آنلاین بنویسیم؟)

۳-از کلمات جذاب در آگهی ویلای خود استفاده کنید

در توضیحات برای آگهی کردن ویلا و ملک خود از کلمات کاربردی و قابل فهم مانند (مصالح عالی، چشم‌انداز زیبا، پلن مناسب و …) استفاده کنید. توجه داشته باشید مشخصات و امکانات ملک به طور کامل ذکر شود.

۴-درج راه‌های ارتباطی خود در آگهی

برای ایجاد راه ارتباطی سریع مخاطبان با خود، نشانی وب‌سایت، شماره تماس خود، آدرس ایمیل و لینک شبکه‌های اجتماعی که در آن فعالیت دارید را  در آگهی بگنجانید.

نکات مهم آگهی کردن ویلا در شمال

حتما می‌دانید که خرید و فروش ویلا نسبت به املاک مسکونی، کمی متفاوت‌تر و دارای اصول و استراتژی خاص خود است. به خصوص مشتریان خرید ویلا در شمال که به دنبال ساختمان‌هایی با امکانات کامل و با چشم‌انداز خوب و دنج هستند.

به عنوان یک مشاور حرفه‌ای باید مراحل فروش ویلا در شمال را از قیمت‌گذاری تا معامله نهایی بیاموزید. حتی شاید لازم باشد در طول روز، از حجم مشتریان خود کاسته تا تمرکز خود را روی یک ویلا قرار دهید. به‌هرحال فروش ویلا باتوجه به بازه قیمتی این نوع از املاک، کمیسیون و درآمد بیشتری برای شما به‌همراه دارد. درنتیجه تمرکز روی یک یا چند ملک این‌چنینی، احتمالا بهتر از کار روی چند ملک کوچک است.

به عنوان یک مشاور املاک اگر قصد فروش ویلا در شمال کشور را دارید، به نکات زیر توجه کنید:

تحقیق در بازار

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید بازار ویلای شهر مدنظر خود را مطالعه کنید. تحقیق در بازار شمال برای فروختن یک ویلا از مهم‌ترین فاکتورهای فروش به حساب می‌آید. مثلا می‌توانید در دوره‌های گوناگون، سری به آگهی‌های فروش ویلا در دیوار بزنید و با تغییر شهر جست‌وجو، وضعیت عرضه و تقاضا را بررسی کنید. به‌هرحال در بعضی از ماه‌های سال، بازار فروش و اجاره ویلا آن‌چنان مناسب نیست. شاید بد نباشد در این دوره‌ها، تمرکز زیادی روی آگهی کردن ویلا نداشته باشید.

استخدام یک نماینده برای فروش ویلا در شمال

آژانس‌های املاک حرفه‌ای برای فعالیت متمرکز در شهرهای شمالی، اقدام به راه‌اندازی شعبه یا همکاری با نماینده در این شهرها می‌کنند. با این استراتژی، شما همیشه نماینده‌ای برای بازدید حضوری خریدار یا مستأجر ویلا هم دارید. می‌توانید کار فایل‌یابی و آگهی کردن املاک را در شهر خود دنبال کنید و برای بازدید و نشان دادن ملک، از نماینده خود در شمال کمک بگیرید. همکاری با این نمایند‌ه‌ها می‌تواند طبق قرارداد سهم از کمیسیون یا حقوق ثابت باشد. بسته به استراتژی فعالیت در شمال کشور، قرارداد بهینه‌تر را انتخاب کنید.

آگهی فروش ویلا

موفقیت فروش و اجاره ویلا در شمال، بیش از همه نیازمند بازاریابی صحیح است. اگر به صورت آنلاین بازاریابی فروش ویلا در شمال را پیگیری می‌کنید، نکات این مطلب را فراموش نکنید. عکاسی حرفه‌ای، آماده‌سازی ملک، متن مناسب برای آگهی و همکاری با یک نماینده در شمال، از راهکارهای اصلی موفقیت در این رنج هستند.

ثبت نام در پنل املاک دیوار
ثبت نام در پنل املاک دیوار
ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.